Nasza Loteria

Przegląd prasy z tygodnia 3.09.2023. Co działo się w Gorlicach. Zobacz, jakie wydarzenia przeoczyłeś

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Gorlic nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Gorlic nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Gorlic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 27.08 a 2.09.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Sękowianie poszli w tany. Im ciemniej się robiło, tym większych rumieńców nabierała potańcówka. A do rana daleko...”?

Przegląd tygodnia: Gorlice, 3.09.2023. 27.08 - 2.09.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Sękowianie poszli w tany. Im ciemniej się robiło, tym większych rumieńców nabierała potańcówka. A do rana daleko...

Sękowianie nie kazali długo na siebie czekać. Na wiejską potańcówkę, która została zaplanowana na godz.17, stawili się całkiem liczną grupą. A im bardziej słońce chyliło się ku zachodowi, tym więcej ich było na placu przed Orlikiem. Ludowe przyśpiewki, taneczne rytmy szybko ich poniosły.

📢 Pamięć o bohaterskiej nauczycielce Urszuli Gruszczyńskiej-Hermachowej będzie trwała. Na dawnej szkole odsłonięta została pamiątkowa tablica

To był dzień wspomnień. Nie tylko dla tych, którzy niegdyś do gorlickiej Dwójki chodzili, ale też dla wszystkich, dla których ważna jest historia rodzinnego miasta.

📢 Strażacy i Dziki Projekt na pomoc kunie, która w dramatyczny sposób próbowała uwolnić się z pułapki, w którą wpadła

Strażaków nic chyba nie jest w stanie zdziwić, więc gdy dostali zgłoszenie o gryzoniu, który zaplatał w siatkę bramki, nie byli specjalnie zaskoczeni. Jak się skończyła ta historia?

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 3.09.2023: 27.08-2.09.2023 Gorlice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Gorlicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 W Bobowej rządzi koronka. Wszystko przez XXIV Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej. Na stoiskach cuda i cudeńka stworzone z nici

W Bobowej króluje koronka. Nie tylko z racji tradycji, ale również festiwalu, który się właśnie tam odbywa, a na który przyjechały delegacje koronkarek między innymi ze Słowacji, Czech, Węgier, Chorwacji, Holandii. Nie może oczywiście zabraknąć twórczyń, które z tejże stolicy się wywodzą, a w koronkarstwie osiągnęły już prawdziwe mistrzostwo.

📢 Kierowcy, budowlańcy, masażysta i fizjoterapeuta. Oni mają szansę na pracę Gorlickiem. Sprawdź, kto jeszcze

Prosimy o każdorazowe sprawdzenie aktualności ofert pracy u doradców klienta w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gorlicach, ul. Michalusa 18 (I piętro), tel. 18 353-55-20 oraz na stronie internetowej www.oferty.praca.gov.pl.

📢 Gorliczanie pamiętają 1 września 1939 roku. Hołd dla obrońców Ojczyzny przed pomnikiem Pomnikiem Bohaterów Ziemi Gorlickiej

W 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej, pod Pomnikiem Bohaterów Ziemi Gorlickiej zebrali się kombatanci, samorządowcy, włodarze miasta i powiatu, przedstawiciele służb mundurowych, harcerze, reprezentanci Związku Sybiraków, Bractwa Kurkowego, Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gorlickiej, Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości, Dziennego Domu Seniora,

📢 W niedzielę w Kwiatoniu świętujemy 10. rocznicę wpisania cerkwi pw. św. Paraskiewy na listę dziedzictwa UNESCO

Dziesięć lat temu trzy drewniane cerkwie z Gorlickiego -w Brunarach, Owczarach oraz Kwiatoniu - zostały wpisane na listę dziedzictwa Unesco. Okrągłe urodziny to czas podsumowań, próby statystyki, ale też świętowania. W najbliższą niedzielę 3 września będzie ku temu okazja w Kwiatoniu.

📢 Bobowa jest cała w koronkach. Dzisiaj startuje tam XXIV już Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej

Bobowa - polska stolica koronki klockowej od dzisiaj przez cały weekend świętować będzie w ramach 24. już Międzynarodowego Festiwalu Koronki Klockowej, w którym swoje prace zaprezentują koronczarki z Bułgarii, Czech, Chorwacji, Francji, Hiszpanii, Holandii, Słowacji, Węgier, Włoch i Polski. Do niedzieli włącznie można zwiedzać XXIX Ogólnopolską Pokonkursową Wystawę Koronki Klockowej, uczestniczyć w warsztatach jej wyrobu i podziwiać koronki wplecione w suknie, szale, kapelusze i biżuterię, a prezentowane na organizowanych tutaj pokazach mody.

📢 PiS odsłania wyborcze karty. Oto "jedynki" do Sejmu w Małopolsce. Większych zaskoczeń na listach nie ma

Małgorzata Wasserman w Krakowie, Ryszard Terlecki w Nowym Sączu, Anna Pieczarka w Tarnowie oraz Rafał Bochenek w Chrzanowie - to kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na posłów, którzy wystartują z pierwszej pozycji listy wyborczej. Nazwiska podał podczas czwartkowej konferencji prasowej prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński.

📢 Gorlice - Bardejów chcą iść razem po pieniądze z transgranicznego programu Interreg. Co chcą za nie zrobić?

Niedawno Lipinki, a teraz Gorlice opowiedziały o chęci skorzystania z programu transgranicznego na bazie polsko-słowackiej współpracy. W przypadku stolicy powiatu opierałaby się ona na działaniach wespół z Bardejowem, a sprowadzała do kwestii inwestycji w lokalne otoczenie.

📢 Większość bieckich radnych miała jednoznaczną opinię na temat zmiany granic administracyjnych gminy

Rada Gminy Biecz przyjęła dzisiaj uchwałę, w której negatywnie zaopiniowała zmianę granic administracyjnych. Przypomnijmy, że chodzi o sołectwo Sitnica, które w lutym tego roku wyszło z inicjatywą wyjścia z obecnej gminy i włączenia jej do sąsiadującego samorządu Moszczenicy. Kilka dni temu w Sitnicy odbyły się konsultacje społeczne w tej sprawie.

📢 Starostwo wybuduje halę sportowo-rehabilitacyjną w Kobylance. Będą z niej korzystać podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Starostwo Powiatowe w Gorlicach złożyło wniosek do Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład o środki na budowę hali sportowo-rehabilitacyjnej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kobylance. Jest szansa na pozyskanie dwóch milionów złotych, przy zaangażowaniu zaledwie 95 tys. złotych środków własnych.

📢 Dziecięco-seniorskie gotowanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej. Co wynikło ze wspólnego mieszania w garnkach?

Z Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej pachniało dzisiaj z daleka. I każdy, kto nawet przypadkowo znalazł się w pobliżu, natychmiast myślał o obiedzie albo ciepłej kolacji. Tym bardziej że aura za oknem raczej do grillowania nie zachęcała. Co się więc działo? Wiele, naprawdę wiele. I wszystko sprowadzało się do wspólnego, kulinarnego mianownika.

📢 Ponad milion złotych będą kosztowały prace zaplanowane w szkole muzycznej w Bobowej. Gmina pozyskała na nie spore dofinansowanie

Ponad 1,1mln złotych kosztowała będzie modernizacja Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej. Dzisiaj (30 sierpnia) w tamtejszym Urzędzie Miejskim została podpisana umowa na realizację zadania. W ramach zaplanowanych prac jest termomodernizacja budynku wraz z montażem odnawialnych źródeł energii.

📢 Gorlice. Niespełna trzy lata temu remontowana była kapliczka z Chrystusem Frasobliwym na Zawodziu. Prace trzeba będzie ponowić?

Kapliczka na Zawodziu – jedno z tych miejsc, którym miasto chwali się we wszystkich folderach promocyjnych. Tam bowiem zapłonęła pierwsza na świecie uliczna lampa naftowa. Nikogo nie trzeba więc przekonywać, że miejsce jest ważne. Sama kapliczka przez lata najpierw wołała, a później krzyczała o remont. Ten w końcu doszedł do skutku. I wydawało się, że wszystko wróciło na właściwe tory. Pozornie.

📢 Święto Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny to jedno z 12 wielkich świąt Cerkwi. Grekokatolicy ostatni raz obchodzili je tak jak prawosławni

Święto Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny to jedno z 12 wielkich świąt Cerkwi. Tego dnia we wszystkich świątyniach odprawiane są święte liturgie i święcone dary pól. W tym roku w kościele greckokatolickim jest wyjątkowe, bo od pierwszego września następuje zmiana kalendarza i w przyszłym roku święto będzie tak jak w kościele rzymskokatolickim 15 sierpnia.

📢 Rzuciła go kobieta, zemścił się na przystanku. Teraz mieszkańcowi powiatu gorlickiego grozi pięć lat więzienia

Zawód miłosny miał być przyczyną chuligańskiego zachowania mieszkańca Biecza. Zatrzymany przez policjantów 29-latek podejrzany o rozbicie szyb w dwóch wiatach przystankowych, swój czyn tłumaczył złością i frustracją, bo stracie kobiety i przyznał się do chuligańskiego wybryku. Teraz grozi mu pięć lat więzienia.

📢 Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze w Kobylance i Szymbarku gotowe na przyjęcie uczniów. Budynki są teraz bardziej dostępne i bez barier

W prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach Specjalnych Ośrodkach Szkolno-Wychowawczych w Kobylance i Szymbarku przeprowadzone zostały wakacyjne remonty. Od 1 września niepełnosprawne dzieci i młodzież będą mogli korzystać z wyremontowanych sal, łazienek, nowych i bezpiecznych podjazdów dla wózków, a także platform schodowych. Specjalistyczne gabinety do zajęć i rehabilitacji udało się doposażyć w potrzebny sprzęt.

📢 OSP Brunary z dofinansowaniem na modernizację remizy. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku

Wedle planów już pod koniec tego roku druhowie ochotnicy z Brunar będą mieli do dyspozycji rozbudowaną i zmodernizowaną remizę. Wszystko dzięki wysokiej rządowej dotacji.

📢 Uzdrowisko Wysowa zostało partnerem i sponsorem piłkarzy ręcznych Unii Tarnów. To kolejna umowa na promocję Wysowianki przez sportowców

Uzdrowisko Wysowa, podpisało dzisiaj umowę sponsorską z Grupa Azoty Unią Tarnów, dotyczącą wspierania drużyny piłkarzy ręcznych z Orlen Superligi. W spotkaniu w Biawenie uczestniczyli reprezentanci Uzdrowiska - Wacław Furmanek, prezes zarządu oraz Grzegorz Wacek - dyrektor ds. produkcyjno-handlowych. Ze strony klubu Unia Tarnów umowę podpisał dyrektor zarządzający Maciej Hołda. Na spotkaniu obecni byli także Marcin Wrona, asystent zarządu oraz Aleksandr Bushkou, dyrektor sportowy i zarazem zawodnik.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 12 lat
Wideo

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto