Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gorlice. Radny wnioskuje o montaż sygnalizacji lub progu zwlaniającego na ulicy Legionów. Sprawą zajmie się ZDW w Krakowie

Halina Gajda
Halina Gajda
Do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie trafiła interpelacja radnego Adama Piechowicza o montaż sygnalizacji lub progów zwalniających na ulicy Legionów
Do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie trafiła interpelacja radnego Adama Piechowicza o montaż sygnalizacji lub progów zwalniających na ulicy Legionów fot. Google Maps/Screenshot/StreetView
Do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie trafiła interpelacja złożona przez radnego Adama Piechowicza, a dotycząca umieszczenia sygnalizacji świetlnej (ostrzegawczej) lub progu zwalniającego na przejściu dla pieszych przy ulicy Legionów, na wysokości Sklarczykówki.

Radny już na wstępie poinformował, że występuje w imieniu rodziców uczniów, którzy uczęszczają do Miejskiego Zespołu Szkół nr 4. Jak uzasadniał, kieruje się przy tym wartościami nadrzędnymi – zdrowiem, życiem i bezpieczeństwem dzieci.

- Codziennie przez przejście przechodzi wiele dzieci, jest to przejście bez sygnalizacji świetlnej, a droga jest bardzo ruchliwa, co stwarza niebezpieczeństwo spowodowania kolizji – przekonywał w swoim wniosku. - Rodzice muszą codziennie odprowadzać dzieci przez przejście, gdyby było odpowiednio zabezpieczone, uczniowie mogliby sami przemierzać tę drogę – argumentował dalej.

Alternatywą dla sygnalizacji mógłby być próg zwalniający. Radny zwrócił się do burmistrza, by skierował jego prośbę do zarządcy drogi. I tak się stało. W odpowiedzi na interpelację Łukasz Bałajewicz, zastępca burmistrza miasta poinformował, iż takowa trafiła do Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Krakowie.
Czekamy więc na odpowiedź.

Niedawno ten sam radny wyszedł z podobną inicjatywą, tyle że dotyczącą ulicy Kościuszki, a więc DK 28. W tym przypadku wnioskował o wystąpienie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o posadowienie przejścia dla pieszych w sąsiedztwie mieszczących się przy tejże ulicy delikatesów.
- Powodem mojego wniosku jest fakt, iż wiele osób mieszkających w tamtym terenie miasta, zwłaszcza starszych, często korzysta z usług tego sklepu, a duży ruch samochodowy panujący w tym rejonie praktycznie uniemożliwia im przejście na drugą stronę drogi, co stwarza niebezpieczeństwo wypadku lub kolizji – argumentował.
Tutaj również odpowiedzi udzielił mu zastępca burmistrza miasta – wniosek radnego trafił do GDDKiA.

- Przypominam, że droga krajowa nr 28 jest drogą główną przyspieszoną. Potrzebę wyznaczenia przejścia dla pieszych determinują różne czynniki, między innymi natężenie ruchu pieszych – przywołał Bałajewicz.

Samorządowiec poinformował, że zarządca przeprowadzał takie pomiary w rejonie wspomnianego sklepu. Wynikało z nich, że liczba pieszych, którzy przekraczają tam jezdnię, nie daje podstaw do wyznaczenia przejścia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto