MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bogdan Krok przewodniczącym Rady Miejskiej nowej kadencji. Marcin Wąs, nowy burmistrz, złożył ślubowanie i objął władzę w gminie

Lech Klimek
Lech Klimek
Marcin Wąs przejął władzę w gminie Bobowa, Bogdan Krok szefem rady gminy
Marcin Wąs przejął władzę w gminie Bobowa, Bogdan Krok szefem rady gminy Michał Mucha/Bobowa24
Podczas I Sesji Rady Miejskiej w Bobowej wybrano przewodniczącego Rady Miejskiej oraz jego zastępców. Sesję rozpoczął Stanisław Tabiś, radny senior. Sporo czasu zabrało w czasie tej pierwszej sesji wystąpienie Wacława Ligęzy, byłego już burmistrza gminy Bobowa. Przypomniał on, co dobrego wydarzyło się w gminie w ostatnim czasie i jakie inwestycje są teraz przygotowane do podjęcia ich realizacji przez nowe władze.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Najważniejszym puntem obrad nowej rady, poza oczywiście złożeniem przez przedstawicieli mieszkańców ślubowania były wybory prezydium. Jako jedyną kandydaturę na przewodniczącego zgłoszono Bogdana Kroka. W tajnym głosowaniu uzyskał 12 głosów poparcia. Trzy osoby były przeciw.

W prezydium rady zasiadać również Klaudia Iwańska i Piotr Kloc a za ich wyborem głosowało po 11 radnych. Do funkcji wiceprzewodniczącego aspirował również Wojciech Szafraniec, ale cztery głosy poparcia, jakie uzyskał, to było zdecydowanie za mało.

- Chciałbym podziękować za zaufanie, którym mnie państwo obdarzyli - mówił nowy przewodniczący rady po wyborze. - Jestem wzruszony i jeszcze raz dziękuje wszystkim tym, którzy oddali w wyborach na mnie swój głos - dodał.

Bardzo ważnym punktem pieszej bobowskiej sesji w tej kadencji było oczywiście złożenie ślubowania przez Marcina Wąsa, zwycięzcę w wyborach burmistrza gminy Bobowa. Z Wacławem Ligęzą wygrał on w drugiej turze i wczoraj formalnie objął władzę w swojej gminie.

- Pragnę złożyć serdeczne podziękowanie za obdarzenie, mnie zaufaniem i wybór na tak zaszczytne stanowisko burmistrza Bobowej - mówi nowy burmistrz. - Rozpoczynam swoją pracę na rzecz miasta i gminy Bobowa. Mogę zapewnić, że będzie to praca, która przyniesie korzyści, wymierne efekty, a Bobowa nadal będzie się rozwijać - dodał.

Burmistrz podziękował również wyborcom za wszystkie głosy oddane na komitet wyborczy Razem dla Nowoczesnej gminy Bobowa.

- Tak duża Liczba głosów świadczy o tym, że zaufali państwo naszej wizji rozwoju Bobowej, miasta posiadającego niezwykłą historię i zasoby kulturalne - podkreślił.

Zwracając się do radnych, Marcin Wąs przypomniał, że są oni przedstawicielami swoich miejscowości, głosem mieszkańców, który on będzie respektować, a każda opinia, prośba czy wniosek będą wnikliwie analizowane.

- Liczę na owocną współpracę na wielu płaszczyznach, mającą na celu jedno, dobro mieszkańców miasta i gminy Bobowa - zaznaczył burmistrz.

Nawiązując do złożonego przed siebie ślubowania, zapewnił, że będzie pracował sumiennie, rzetelnie, wyłącznie dla dobra mieszkańców i na rzecz dynamicznego rozwoju gminy Bobowa.

- Taki jest mój cel, aby Bobowa była miejscem, gdzie żyje się dobrze, spokojnie i dostatnio - stwierdził. - Liczę na dobrą współpracę z wszystkimi podmiotami działającymi na terenie gminy Bobowa. Sołtysami, radami sołeckimi, OSP, Kołami Gospodyń Wiejskich, stowarzyszeniami, których działalność jest kluczowa w budowaniu społeczeństwa. Będę ze wszystkich sił podejmował działania na rzecz dobra was wszystkich - zakończył.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto