MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Droga powiatowa i most w uzdrowisku to najbliższe powiatowe inwestycje. Budować będzie lokalna firma i kasa jest Funduszu Rozwoju Dróg

Lech Klimek
Lech Klimek
Droga powiatowa i most w uzdrowisku to najbliższe powiatowe inwestycje
Droga powiatowa i most w uzdrowisku to najbliższe powiatowe inwestycje
Podpisano umowy na przebudowę drogi powiatowej w Szymbarku i budowę nowego mostu w Wysowej Zdroju. Obie inwestycje realizowane są w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Remont drogi nie byłby możliwy gdyby nie determinacja wójta i rady gminy Gorlice.

FLESZ - Jest projekt zmian w kodeksie pracy

od 16 lat

Na drodze powiatowej nr 1507K Szymbark- Bystra – Szalowa, która teraz będzie remontowana, w ubiegłych latach starostwo powiatowe zrealizowało dwie inwestycje mostowe. Teraz przyszedł czas na kolejny odcinek.

- Remontowany będzie fragment od skrzyżowania z drogą krajową do pierwszego mostu, a potem dalej za mostem aż do stacji naukowej PAN – mówi Stanisław Kaszyk, wicestarosta powiatu gorlickiego.

Długość przebudowywanego odcinka to 658 metrów a wartość robót budowlanych wynosi 3 116 910,15 zł brutto. Na te prace starostwo dostało 1 558 455,07 zł dofinansowania. Termin realizacji przewidziano na październik tego roku. Inwestycja pewnie byłaby zagrożona, gdyby nie decyzja Jana Przybylskiego, wójta gminy Gorlice. Brakującą kwotę potrzebną do realizacji remontu właśnie ta gmina wyłożyła ze swojego budżetu.

- Ta droga jest dla nas bardzo ważna, a świadomość, że prace mogłyby być niezrealizowane, sprawiła, że wspólnie z radą podjęliśmy decyzję o wydatkowaniu środków – mówi wójt. - Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych mieszkańców i takie właśnie priorytety będą tu realizowane, bo na remontowanym odcinku powstanie chodnik – podkreśla.

Podpisanie umowy z wykonawcą było możliwe dopiero po tym jak Maria Gubała, starosta powiatu gorlickiego i Jan Przybylski podpisali porozumienie, na mocy którego to właśnie gmina Gorlice przekazuje starostwu kwotę równą rządowemu dofinansowaniu.

Już po podpisaniu dokumentów wójt Przybylski przypomniał licznie obecnym tam radnym powiatowym i członkom zarządu powiatu, że mają na terenie jego gminy drogę, która bez pilnego remontu najzwyczajniej w świecie niedługo będzie nieprzejezdna. Chodzi o połączenie z Golic do Łużnej przez Wolę Łużańską.

W Wysowej natomiast, w ramach rozbudowy drogi powiatowej 1498K Ropa - Wysowa Zdrój - Blechnarka - Granica Państwa rozebrany zostanie stary most, a w jego miejscu powstanie nowa przeprawa. W tym przypadku chodzi o most tuż za kościołem parafialnym w Wysowej i skrętem w stronę Ostrego Wierchu.

- Most stanowi wjazd do Wysowej bardzo licznie odwiedzanej przez turystów i kuracjuszy – pokreślił wicestarosta Kaszyk. - Może jego stan nie jest jeszcze tragiczny, ale wymagał pilnej renowacji - dodał.

Wartość robót budowlanych wynosi 1 987 938,79 zł brutto. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to 1 590 351,03 zł. Termin realizacji to marzec 2023 r.

Obydwie powiatowe inwestycje wykonywać będzie lokalna firma Godrom.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto