MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Blok komunalny w Staszkówce na finiszu. Po wakacjach gmina chce podpisywać umowy z pierwszymi najemcami

Halina Gajda
Halina Gajda
Blok w Staszkówce będzie miał 12 mieszkań. Zainteresowani mieszkańcy będą je mogli wynająć według zasad określonych w regulaminie, który zostanie uchwalony podczas pierwszej roboczej sesji RG
Blok w Staszkówce będzie miał 12 mieszkań. Zainteresowani mieszkańcy będą je mogli wynająć według zasad określonych w regulaminie, który zostanie uchwalony podczas pierwszej roboczej sesji RG
Budowa bloku komunalnego w Staszkówce powoli zmierza do finału. Budowlańcy zajmują się teraz wykończeniówką, ale Jerzy Wałęga, wójt gminy Moszczenica, która jest inwestorem, jest przekonany, że jeszcze w czerwcu, a najpóźniej w lipcu będą możliwe pierwsze odbiory. Nowa zaś Rada Gminy na pierwszym roboczym posiedzeniu ma przyjąć regulamin najmu mieszkań. Tych będzie dwanaście.

Budowa bloku w Staszkówce przebiegła ekspresowo. Inwestycja jest w zasadzie na ukończeniu – pozostały prace wewnątrz, które mają potrwać co najwyżej kilka tygodni. Później zaplanowane zostały konieczne przewidziane prawem odbiory, tak by po wakacjach móc zacząć podpisywać umowy z najemcami.
- Na najbliższej roboczej sesji Rady Gminy zostanie przyjęty regulamin najmu lokali – zapowiada Jerzy Wałęga, wójt gminy.

Najem z myślą o mieszkańcach gminy Moszczenica

Pierwszeństwo będą mieli oczywiście mieszkańcy gminy, aczkolwiek nie jest wykluczone, że wspomniany dokument pozostawi pewne „okienko”, które umożliwi skorzystanie z gminnej oferty innym. Będzie to dotyczyło sytuacji, gdy pośród gminnej społeczności nie będzie chętnych na wynajem mieszkań. Najpewniej będzie to weryfikowane na bieżąco, choć z drugiej strony już teraz, mimo iż nie ma regulaminu ani żadnego ogłoszonego naboru, do gminy trafiają pierwsze wnioski od zainteresowanych.

Blok w Staszkówce z trzema wielkościami mieszkań

Rozkład mieszkań jest tak pomyślany, że sześć z nich będzie na dole, a kolejne sześć na poddaszu. Cztery lokalne będą miały nieco ponad 60 metrów kwadratowych powierzchni. Pozostałe są mniejsze, bo około 35 i 42 metrów, W jakim standardzie będą? O wyposażenie, poza tak zwanym białym montażem i podstawowym kuchennym, najemcy będą musieli zadbać sami.

- W zamyśle wynajem ma być bezterminowy, choć krótsze okresy związania umową, też będą możliwe – zapowiada Jerzy Wałęga.

Gmina planuje pozostawić sobie dwa lokale w zapasie, na wypadek wydarzeń losowych, gdy któremuś z mieszkańców trzeba będzie szybko zabezpieczyć dach nad głową.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto