Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Konferencja prasowa polityków na kolejowym peronie zwiastuje nowe inwestycje. Unowocześniona zostanie trasa 108

Lech Klimek
Lech Klimek
Konferencja prasowa polityków na kolejowym peronie zwiastuje nowe inwestycje
Konferencja prasowa polityków na kolejowym peronie zwiastuje nowe inwestycje Lech Klimek
Barbara Bartuś, której towarzyszyli senatorowie Alicja Zając i Wiktor Durlak oraz poseł Arkadiusz Mularczyk zjawili się na peronie dworca kolejowego Gorlice-Zagórzany. Politykom towarzyszył Adam Filar, przedstawiciel kampanii społecznej Kocham Kolej i Kolej na Jasło.

FLESZ - Odmawiamy przyjmowania szczepionek i wykonywania płatności

od 16 lat

Powód tego kolejowego spotkania był dość prosty. Zebrana na peronie ekipa przekazała informacje o zakwalifikowanej do realizacji inwestycji w ramach programu Kolej+. W całym kraju, po powiększeniu puli środków na kolejowe inwestycje, zaplanowano 34 realizacje.

Cztery z nich dotyczą Małopolski, a ta największa to modernizacja linii kolejowej nr 108 pomiędzy Gorlicami i Jasłem oraz budowa łącznika linii 108 i 110 umożliwiającego bezpośredni wjazd do Gorlic pociągów jadących od strony Stróż, a docelowo oczywiście Krakowa i Tarnowa. Plan zakłada modernizację 31 km trasy kolejowej nr 108.

- To blisko pół miliarda złotych na połączenie pomiędzy Małopolską i Podkarpaciem – mówiła Barbara Bartuś. - Mam nadzieję, że realizacja nastąpi szybko, a Urząd Marszałkowski podpisze umowę z PKP i znajdzie środki w wysokości 96 mln zł na wkład własny – dodała.

W trakcie peronowej konferencji prasowej na dworcu pojawił się jadący z Krakowa do Zagórza pociąg. Wysiadło z niego kilkunasta pasażerów, którzy chcieli dostać się dalej do Gorlic. Autobus MZK odjeżdża z przystanku przy ulicy kolejowej 20 minut po odjeździe pociągu, co w sytuacji, gdy warunki pogodowe są niesprzyjające, stanowi dla podróżnych nie lada problem. Na dworcu nie działa poczekalnia, a wiata przystankowa jest w stanie ochronić tylko od deszczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto