Ropa. Uczniowie z SP nr 2 z Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przywieźli puchar i nagrody rzeczowe

OPRAC.: hga
Drużyna ze SP nr 2 w Ropie zajęła 5. miejsce podczas Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Białymstoku fot. Archiwum KPP Gorlice
W Białymstoku odbył się finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ropie w nim zajęła 5. miejsce. W finale udział wzięło 16 drużyn – reprezentantów każdego województwa. Małopolskę reprezentowali uczniowie z Ropy, którzy wystartowali pod opieką Grzegorza Mliczka.

Podczas turnieju uczestnicy musieli zmierzyć się z testem wiedzy oraz praktycznymi umiejętnościami, które weryfikowane były na terenie miasteczka rowerowego. Na tym ostatnim trzeba było wykazać się nie tylko znajomością przepisów, ale też umiejętnością jazdy po torze przeszkód, a także udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Konkurencja była ogromna – wszystkie drużyny chciały zwyciężyć. Nasi reprezentanci zostali ostatecznie sklasyfikowani na piątym miejscu, za które otrzymali pamiątkowy puchar i nagrody rzeczowe.

Warto tutaj przypomnieć, że uczniowie szkoły w Ropie biorą udział w turnieju od dwóch dekad.

- Od 19 lat wygrywają eliminacje powiatowe, reprezentując następnie powiat gorlicki na eliminacjach wojewódzkich – relacjonuje Gustaw Janas, oficer prasowy KPP w Gorlicach. - W ciągu ostatnich 12 lat czterokrotnie wygrali drużynowo finały wojewódzkie, oprócz tego 8-krotnie stawiali na podium imprezy. W finałach krajowych czterokrotnie zajmowali czwarte miejsce – przytacza.