Nasza Loteria

Prasówka 17.09.2023 z całego tygodnia w Gorlicach. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Gorlic nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Gorlic nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Gorlic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 10.09 a 16.09.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Norbert Huber poprowadził Polskę do złota mistrzostw Europy w siatkówce. Jaki jest prywatnie? Tak żyje i mieszka świecąca gwiazda siatkówki!”?

Przegląd tygodnia: Gorlice, 17.09.2023. 10.09 - 16.09.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Norbert Huber poprowadził Polskę do złota mistrzostw Europy w siatkówce. Jaki jest prywatnie? Tak żyje i mieszka świecąca gwiazda siatkówki!

Norbert Huber potężnymi serwami, asami serwisowymi i mocnymi atakami poprowadził reprezentację Polski do historycznego sukcesu - złotego medalu i zwycięstwa w Mistrzostwach Europy w siatkówce! Na boisku jest nie do zatrzymania. A jaki jest prywatnie? To bardzo cieka postać. Lubi psy, tatuaże i… strzelanie z pistoletu. Jak żyje i mieszka Norbert Huber, świecąca gwiazda polskiej siatkówki? Zobaczcie prywatne zdjęcia!

📢 Pożegnanie lata w Moszczenicy. Najmłodszych bawili Zwariowani, starszych - Live Effect. Do północy mieszkańcy będą bawić się na potańcówce

W Moszczenicy do północy trwać będzie impreza na pożegnanie lata. Swoje pięć minut miała grupa animatorów, która bawiła najmłodszych dziecięcą muzyką i atrakcjami, teraz na scenie króluje zespół muzyczny z Biecza. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy.

📢 Tradycyjne przepisy w nowych odsłonach, potrawy na bazie naturalnych i regionalnych składników to podstawy kulinarnej Bitwy Regionów

Ślebodna jorka z saflarzańskiej dziedziny piecono na zawaterniku przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich Szaflary okazała się zwycięska w rozegranym w Hańczowej wojewódzkim etapie Bitwy Regionów. To ogólnopolski konkurs kulinarny, którego celem konkursu jest promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych, a także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 17.09.2023: 10.09-16.09.2023 Gorlice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Gorlicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 W 16. Biegu o Puchar Kasztelu wystartowało blisko 200 uczestników. Przystanek Szymbark żył sportem przez całe sobotnie przedpołudnie

Przystanek Szymbark u stóp renesansowego Kasztelu był dzisiaj miejscem, w którym tętniło sportowe życie. Tutaj już po raz 16. zorganizowany został Bieg o Puchar Kasztelu. Do rywalizacji stanęły przedszkolaki, dzieci oraz młodzież. To była najsilniejsza, bo 120-osobowa grupa amatorów biegania. Do nordic walking oraz biegów głównych na pięć i dziesięć kilometrów zgłosiło się blisko 80 startujących.

📢 Żuk gnojowy wszedł na ścianę szaletu w parku miejskim. Wszystko za sprawą Mgra Morsa, który w Gorlicach stworzył uliczny atlas owadów

Mgr Mors, czyli Mariusz Brodowski - artysta malarz, autor murali, działacz społeczny i animator realizuje w Gorlicach projekt malowania owadów z kolekcji entomologicznej ks. Bronisława Świeykowskiego. Namalował ich już kilkanaście w różnych miejscach w mieście. Tym razem wrócił do Gorlic na jednej ze ścian przedszkola "Wesołe Skrzaty" przy ul. Dukielskiej w Sokole maluje wielkiego kraśnika sześcioplamka. To tam przy pracy dzielnie pomagały mu przedszkolaki. Przypatrując się z kolei malowidłu, które powstaje na budynku miejskiego szaletu w parku, trudno nie zgadnąć, że to żuk gnojowy.

📢 Rasy psów idealne do mieszkania w bloku TOP 10. Nie stwarzają kłopotów i są towarzyskie 16.09.2023

Mieszkasz w bloku, marzysz o psim przyjacielu ale zastanawiasz się, która rasa będzie najlepsza? Słusznie! Wybór psa to ważna i odpowiedzialna decyzja. Przedstawiamy top 10 ras psów, które idealnie nadają się do mieszkania w bloku. Te psy nie potrzebują wielkich, otwartych przestrzeni i nie stwarzają problemów. A do tego są piękne i bardzo towarzyskie. Przejdź do galerii zdjęć i poznaj te sympatyczne zwierzaki!

📢 Niezwykła leśna ekspozycja w Chełmku. Betonowe schrony z czasów wojny przyciągają miłośników militariów i fortyfikacji. Zdjęcia

Na terenie lasu Kamionka w Chełmku można zobaczyć niezwykłą wystawę schronów niemieckich z czasów II wojny światowej. Kryje się za nimi dramatyczna historia. Przejdź do galerii i zobacz zdjęcia plenerowej ekspozycji Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku i mapkę, gdzie dokładnie znajduje się to miejsce.

📢 Harnasie z Brunar bardzo potrzebują naszych głosów. Walczą o pieniądze dla swojej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej

Ochotnicza Straż Pożarna z Brunar w powiecie gorlickim walczy w konkursie zorganizowanym przez jednego z producentów piwa. Chcą zdobyć pieniądze dla swojej jednostki. I trzeba przyznać, że robią, co mogą, by przekonać ludzi, by głosowali właśnie na nich.

📢 Gorlicka Spartakiada Seniorów odbyła się w międzynarodowej obsadzie. Na starcie stanęło kilkudziesięciu zawodników

W hali sportowej gorlickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w dziewięciu konkurencjach zmierzyło się blisko 80 zawodników, reprezentujących między innymi Polski Związek Emerytów i Rencistów, Gorlickie Stowarzyszenie Seniorów, Uniwersytet III Wieku, Gorlicką Radę Seniorów, Gorlicki Klub Seniora oraz Zarządy Osiedli, a także goście z Bardejowa i Ołomuńca. VII Gorlicka Spartakiada Seniorów przeszła już do historii.

📢 Trwa rewitalizacja Rynku w Bobowej. Z ulic i chodników znika betonowa kostka brukowa. Finał prac przewidywany jest na koniec października

Pracowite było lato na bobowskim Rynku i równie intensywie zapowiadają się tam pierwsze tygodnie jesieni. Na koniec października bowiem przewidziano finał prac związanych z rewitalizacją centrum miasta. Prace są zaawansowane i teraz już z dnia na dzień widać ich postęp.

📢 W Uściu Gorlicki od teraz działa komisariat policji. Przejął wszystkie zadania działającego tu dotychczas posterunku

Dzisiaj na placu przed bardzo nowoczesnym budynkiem w Uściu Gorlickim odbyła się uroczystość uruchomienia Komisariatu Policji w Uściu Gorlicki. Nowy komisariat będzie rozwinięciem dotychczas funkcjonującego tu posterunku. Nadkomisarz Mariusz Piotrowski, Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach powierzył specjalnym rozkazem pełnienie obowiązków komendanta uściańskiego komisariatu dotychczasowemu kierownikowi posterunku aspirantowi sztabowemu Sławomirowi Dobkowi.

📢 Marta Manowska z "Sanatorium miłości" w Krynicy Zdroju. Bohaterów show TVP można spotkać w różnych częściach uzdrowiska [14.09]

To już drugi tydzień nagrań do kolejnej edycji hitu TVP - "Sanatorium miłości". Tym razem to Krynica-Zdrój będzie tłem dla miłosnych uniesień bohaterów programu. W uzdrowisku można spotkać bohaterów programu, których tożsamość owiana jest tajemnicą, poznamy ich w momencie emisji programu. Jest też prowadząca Marta Manowska, która w wolnej chwili korzysta ze ścieżek rowerowych. Nagrania odbywały się wczoraj w hotelu "Czarny Potok" oraz na Górze Parkowej w ogrodach żywiołów.

📢 Podczas wiercenia studni głębinowej w Grybowie doszło do groźnego wypadku. Poszkodowanego zabrał śmigłowiec LPR-u

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował do szpitala mężczyznę, który został poszkodowany podczas wiercenia studni głębinowej. Do zdarzenia doszło na osiedlu Biała Wyżna w Grybowie.

📢 Gorlickie pogotowie otrzyma nowy ambulans za 670 tys. złotych. Karetka będzie wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny

Jeszcze w tym roku Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach zakupi nowy ambulans typu C wraz z wyposażeniem dla działających w jego strukturze zespołów ratownictwa medycznego. Szpital do zakupu dołoży 70 tys. złotych środków własnych. Pozostałe 600 tys. złotych pozyskało Starostwo Powiatowe w Gorlicach.

📢 „Kromer Festival Biecz. Kultura I Rzeczypospolitej” to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na mapie Małopolski

Dziewiąta edycja Kromer Festival Biecz była wyjątkowa. Festiwal poszerzył swoją nazwę o część Kultura I Rzeczypospolitej. Hasłem tegorocznej edycji było Przymierze, a punktem wyjścia w czasie festiwalu był historyczny, trwający ponad dwa stulecia, sojusz polsko-litewski.

📢 Horoskop dzienny na 14 września 2023 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co czeka Cię w czwartek

Horoskop dzienny na czwartek 14 września dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 Trwa potężny wysyp prawdziwków w lasach Beskidu Niskiego. Grzybiarze wynoszą z lasów pełne kosze grzybów

Od kilku dni w beskidzkich lasach trwa wysyp prawdziwka. Amatorzy leśnych wędrówek bez grzybiarskiego zadęcia wynoszą z lasów pełne kosze. Prawdziwi - wytrawni grzybiarze, zbiory liczą w setkach, albo kilogramach, jak kto woli. Eugeniusz Liana, gorliczanin który wysypy grzybów potrafi prognozować niemal z zegarkiem w ręku, mówi że przed nami jeszcze dwa, może trzy dni grzybowych żniw. Kolejny wysyp zacznie się dopiero 7 października.

📢 Glinik Gorlice nie miał łatwo mimo że walczył z „czerwoną latarnią”

Piłkarze Glinika Gorlice rywalizujący na szczeblu czwartej ligi małopolskiej w miniony weekend wybrali się do Nowej Wsi, by walczyć o ligowe punkty z tamtejszą Niwą. Mylił by się ten, który już przed pierwszym gwizdkiem chciałby dopisać ekipie z miasta nad Ropą komplet „oczek”. Niwa przed rywalizacją z GKS poniosła komplet siedmiu porażek.

📢 Dwudziestu mieszkańców powiatu gorlickiego powalczy o poselskie mandaty. Senatorem chce zostać jedna mieszkanka Gorlic

Niedługo odbędą się wybory 2023, do urn pójdziemy 15 października. Znamy listy kandydatów do Sejmu z okręgu numer 14 i do Senatu z okręgów numer 37. W tym zestawieniu prezentujemy tylko tych, którzy podali, że mieszkają na terenie powiatu gorlickiego.

📢 Zbiorniki na deszczówkę w gminie Sękowa za sprawą projektu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki. Są jeszcze środki na kolejne zestawy

Gmina Sękowa, w ramach współpracy ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki zachęca mieszkańców do składania wniosków o dofinansowanie montażu zbiorników na deszczówkę. Ta oferta to nowy nabór do projektu będącego realizacją inwestycji w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Śpimy krócej i coraz gorzej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto