Nasza Loteria

Zbiorniki na deszczówkę w gminie Sękowa za sprawą projektu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki. Są jeszcze środki na kolejne zestawy

Lech Klimek
Lech Klimek
Zbiorniki na deszczówkę w gminie Sękowa za sprawą  proekologicznego projektu
Zbiorniki na deszczówkę w gminie Sękowa za sprawą proekologicznego projektu Paweł Chwał, archiwum polskapress
Gmina Sękowa, w ramach współpracy ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki zachęca mieszkańców do składania wniosków o dofinansowanie montażu zbiorników na deszczówkę. Ta oferta to nowy nabór do projektu będącego realizacją inwestycji w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

To kolejna edycja tego programu w samorządzie, wcześniej skorzystało z niego 26 sękowian. Podobnie jak w poprzednich rozdaniach tak i tym razem gmina Sękowa sięga po puleę środków niewykorzystanych przez inne gminy zrzeszone w związku.

- W pierwszym, już zakończonym rozdaniu tego projektu mieliśmy do dyspozycji 20 zestawów, wykorzystaliśmy aż 26 - mówi Michał Diduch, sekretarz gminy. - Teraz również zachęcamy mieszkańców do składania kolejnych wniosków, bo w innych gminach nie wykorzystano programowego potencjału i na tym zyskają nasi mieszkańcy. Wnioski będzie można składać do czasu wyczerpania się środków, o czym oczywiście poinformujemy mieszkańców - dodaje

Program do udziału, w którym zachęca gmina, jest o tyle ciekawy, że minimalnie angażuje mieszkańców – o montaż zadba firma, która zostanie wyłoniona w przetargu. Tak naprawdę wszystko sprowadza się do złożenia wniosku. Zestaw, który trafi do mieszkańców w ramach tego projektu to dekoracyjny zbiornik naziemny na deszczówkę, wykonany z materiału odpornego na promieniowanie UV, o pojemności 650 l, wraz z elementami przyłączenia do rury spustowej oraz rozprowadzania zgromadzonej wody dla gospodarstwa.

Każdy, kto zainstaluje u siebie zbiornik, dostanie do niego dodatkowo pompę ogrodową o mocy minimum 600 W, i wydajności maksymalnej nie mniejszej niż 3000 litrów na minutę, wraz z wężem ssawnym. Dodatkowo będzie jeszcze wąż ogrodowy o długości dochodzącej do 30 metrów i na finał zraszacz pistoletowy.

- Taki zestaw kosztuje około 2500 złotych, a mieszkaniec wnosi wkład w wysokości 759 złotych – wylicza Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa.

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki zrzesza 22 gminy z województwa podkarpackiego i małopolskiego. Od ponad 20 lat aktywnie działa na rzecz poprawy stanu środowiska, w przekonaniu, że czyste środowisko warunkuje rozwój regionu i przyczynia się do poprawy jakości życia jego mieszkańców.

Deklarację przystąpienia do projektu należy składać w Urzędzie Gminy Sękowa pok. nr 13. (do wyczerpania wolnych miejsc w projekcie).
Informacje o projekcie można także uzyskać w Urzędzie Gminy Sękowa tel.18 3518016 wew. 33 lub w Związku Gmin Dorzecza Wisłoki tel. 134437020.

od 16 lat
Wideo

Mięso z laboratorium nie dla Włochów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto