Po rocznej przerwie na tory na trasie Jasło-Krynica wraca Włóczykij. Połączenie miało swoją premierę przed rokiem.
- Uruchomienie wakacyjnego połączenia kolejowego na trasie Jasło-Krynica-Zdrój to dla mieszkańców Biecza i okolic doskonała okazja do odwiedzenia tego znanego w województwie małopolskim uzdrowiska – ocenia Mirosław Wędrychowicz, burmistrz Biecza. Podczas ubiegłych wakacji połączenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, skorzystało z niego kilka tysięcy osób.
Pierwszy wakacyjny kurs „Włóczykij” wyruszy 2 lipca 2022 r. Pociąg kursował będzie w każdą sobotę i niedzielę do 28 sierpnia. Rozkład jazdy został tak skonstruowany, żeby na stacji Muszyna, pasażerowie mogli przesiąść się do pociągu, który podczas wakacji kursował będzie do słowackiego Popradu.
Przed dworcem PKP na pasażerów czekał będzie bezpłatny autobus, który zawiezie chętnych przyjezdnych na Wieżę Widokową i Spacer w Koronach Drzew - można liczyć na 10-procentowy rabat na kolej krzesełkową, wieże widokową i gastronomię za okazaniem biletu PKP)
Rozkład Jazdy na trasie Jasło-Krynica-Zdrój
Jasło godz. 6:29 – Przysieki godz. 6.41 – Skołyszyn godz. 6.46 – Biecz godz. 6:56 – Gorlice Zagórzany godz. 7.07 – Szalowa godz. 7:23 – Stróże godz. 7.31 – Grybów godz. 7:36 – Nowy Sącz godz. 8:06 – Rytro godz. 8:22 – Piwniczna Zdrój godz. 8:29 – Muszyna godz. 9:15 – Krynica Zdrój godz. 9:29
Rozkład Jazdy na trasie Krynica-Zdrój-Jasło:
Krynica Zdrój 17:28 – Muszyna godz. 17:50 – Piwniczna Zdrój godz. 18:51 – Rytro godz. 18:58 – Nowy Sącz godz. 19:19 – Grybów godz. 19:48 – Stróże godz. 19:52 – Szalowa godz. 20.01 – Gorlice Zagórzany godz. 20:17 – Biecz godz. 20:28 – Skołyszyn godz. 20:38 – Przysieki godz. 20:43 – Jasło godz. 20:55
STUDIO EURO 2024 ODC. 6
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?