MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Biecz. Kilkunastu chętnych na budowę Bieckiego Jarmarku Kultury. Termin realizacji zadania będzie przyspieszony

Halina Gajda
Halina Gajda
Gminie Biecz przyznano milion złotych ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych tzw. trzeciej „tarczy” dla samorządów. 8 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie promesy z rąk  senatora RP Wiktora Durlaka.
Gminie Biecz przyznano milion złotych ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych tzw. trzeciej „tarczy” dla samorządów. 8 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie promesy z rąk senatora RP Wiktora Durlaka.
Na połowę maja przewidziane zostało podpisanie umowy z wykonawcą Bieckiego Jarmarku Kultury. Właśnie zakończył się pierwszy etap postępowania przetargowego na to zadanie. Niemal w tym samym czasie gmina Biecz otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dodatkowy milion złotych na realizację zadania.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Na ogłoszony przez gminę Biecz przetarg zgłosiło się jedenaście chętnych firm. Kolejnym krokiem będą negocjacje z trzema najtańszymi oferentami.
- Sądzimy, że w podpisanie umowy z ostatecznym wykonawcą nastąpi w połowie maja – zapowiada Mirosław Wędrychowicz, burmistrz Biecza.

Biecki Jarmark Kultury to nie tylko miejsce handlu

W tym samym niemal czasie, do gminy trafiły pieniądze z tarczy pomocowej 3.0. Konkretnie to milion złotych, właśnie na realizację Bieckiego Jarmarku Kultury. Pieniądze pozwolą na przyspieszenie realizacji zadania – teraz finał inwestycji jest zaplanowany na listopad przyszłego roku.

Określenie „jarmark” ma tu znacznie szersze znaczenie, niż tylko plac handlowy. W bieckim wydaniu będzie to cały kompleks sprzężony z centrum przesiadkowym, izbą pamiątek kolejowych w budynku dworca kolejowego.

- Powstanie za parkingiem wzdłuż torów w kierunku miasta – opisuje burmistrz.

Pomyślany jest tak, że po obu jego stronach będą boksy handlowe. Po  jednej stronie zamknięte, po drugie o charakterze półotwartym. Pośrodku – szerokie przejście z przeszklonym dachem. W sumie ma ich być ponad 30, każdy o powierzchni niecałych sześciu metrów kwadratowych.

- Chcielibyśmy, by było to miejsce handlu przede wszystkim lokalnymi produktami – mówi burmistrz. - Żeby bieczanie mogli kupić prawdziwy domowy chleb, miody, przetwory, owoce i warzywa, czy rękodzieło. Planujemy tam także montaż mlekomatu. Podgrzewane pawilony będą mogły być w pełni wykorzystywane także w okresie zimowym, co zdecydowanie wpłynie na ożywienie działalności lokalnych producentów i rzemieślników – zapowiada.

W ramach przedsięwzięcia powstanie scena o wymiarach 12 na 12 metrów z przeszklonymi, składanymi ścianami. Nic nie będzie więc przeszkadzało, by przy kiepskiej aurze, na scenie można było działać.

Pobierz bezpłatną aplikację Nasze Miasto i bądź na bieżąco!

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto