Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gorlice. CBŚP rozbiło gang sutenerów. Podczas jednej z akcji, zatrzymany został mieszkaniec Gorlic [ZDJĘCIA,VIDEO]

OPRAC.: Halina Gajda
Podczas przeszukania agencji, mieszkań oraz różnych obiektów użytkowanych przez podejrzanych, policjanci zabezpieczyli broń palną, amunicję hukową oraz atrapy broni palnej
Podczas przeszukania agencji, mieszkań oraz różnych obiektów użytkowanych przez podejrzanych, policjanci zabezpieczyli broń palną, amunicję hukową oraz atrapy broni palnej fot. cbsp.policja.pl
CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie prowadzili agencje towarzyskie oraz rozbojami próbowali eliminować konkurencję. W rozbiciu grupy wzięło udział blisko 150 policjantów. Pośród zatrzymanych był mieszkaniec Gorlic.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Jak informuje Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego CBŚP, rozpracowywanie gangu zajmującego się sutenerstwem i napadami na konkurencję, trwało kilka miesięcy.

Gang sutenerów działał na terenie kilku województw

Członkowie zajmowali się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu, dokonywali rozbojów na kobietach świadczących usługi seksualne indywidualnie. Z ustaleń śledczych wynika, że gang działał na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego, mazowieckiego i śląskiego.

- Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że od początku 2020 roku, aż do rozbicia grupy, w nadzorowanych przez nich agencjach towarzyskich, funkcjonujących w wynajmowanych mieszkaniach mogło „pracować” kilkadziesiąt kobiet – informuje Paweł Żukiewicz.

Przypomnijmy. Kilka dni temu mieszkańcy osiedla przy ulicy Słonecznej zostali rano zaskoczeni widokiem kilku samochodów na obcych rejestracjach, które zajechały przed jeden z bloków. Z pojazdów wysiadła grupa mężczyzn w mundurach. Pewnie podeszli do jednej z klatek, a później przed drzwi konkretnego mieszkania. Siłą je otworzyli. Z relacji mieszkańców osiedla wynika, że osoba, która zajmowała lokal, nie była jego właścicielem, tylko go wynajmowała. Teraz wiemy, że było to wejście w ramach sprawy związanej z sutenerstwem.

Ustalenia śledczych wskazują, że kobiety, w tym również cudzoziemki do pracy w „mieszkaniówkach” werbowane były za pośrednictwem m.in. portali internetowych.

- Kobiety w zamian za organizację miejsca pracy, przygotowanie ogłoszeń dotyczących świadczonych usług seksualnych, a także ochronę oddawały część dochodu uzyskiwanego z prostytucji. Wszystko wskazuje na to, że miesięczny dochód z działalności agencji mógł wynosić nawet 60 tysięcy złotych – relacjonuje dalej.
Podejrzanym o kierowanie grupą jest 40-letni Daniel G.

Umawiali się z kobietami, by je zastraszyć

Jak działali? Członkowie grupy umawiając się, jako klienci dokonywali rozbojów z użyciem broni oraz innych niebezpiecznych narzędzi na kobietach świadczących usługi seksualne. Próbowali w ten sposób pozbyć się w ten sposób konkurencji.

- Podczas „napadów” poza kradzieżą gotówki, biżuterii czy telefonów komórkowych należących do kobiet oraz ich klientów, mężczyźni informowali „sterroryzowane” kobiety, że jeżeli nadal chcą „pracować”, to mogą wyłącznie w agencjach towarzyskich nadzorowanych przez nich – informuje dalej rzecznik.

CBŚP zatrzymało siedem osób, zlikwidowało siedem agencji towarzyskich

Policjanci CBŚP z zarządu w Rzeszowie wspierani przez kolegów z zarządów w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Lublinie, policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrerrorystycznego Policji w Rzeszowie i Krakowie, a także policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i Krakowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie wzięli udział w akcji rozbicia grupy.

- Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 33 do 53 lat mieszkańcy Tarnowa, Gorlic i Krakowa oraz jedna kobieta obywatelka Ukrainy w wieku 38 lat. Wśród zatrzymanych jest również Daniel G. ps. „Walker” - 40 - letni mieszkaniec Tarnowa, który kierował grupą. W toku śledztwa prokurator ustalił, że grupa prowadziła agencje towarzyskie na terenie Tarnowa i Krakowa - informuje z kolei prokuratura krajowa.


Podczas przeszukania agencji, mieszkań oraz różnych obiektów użytkowanych przez podejrzanych, policjanci zabezpieczyli broń palną, amunicję hukową oraz atrapy broni palnej. Ponadto zabezpieczono kilkanaście telefonów komórkowych wykorzystywanych w przestępczym procederze, zapiski i dokumenty rozliczeniowe oraz pieniądze. Na poczet przyszłych kar przejęto blisko 350 tys. zł.

W Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie zatrzymanym przedstawiono łącznie 30 zarzutów, w tym m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbojów, wymuszeń rozbójniczych, posiadania broni palnej bez wymaganego pozwolenia oraz niszczenia mienia. Pięcioro zatrzymanych decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy. Wobec pozostałych zostały zastosowane dozory policyjne

Pobierz

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto