Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wysowa-Zdrój. Gmina Uście Gorlickie ogłosiła przetarg na prace naprawcze w krytej pływalni. Czeka na oferty od wykonawców

Halina Gajda
Halina Gajda
Do 3 października uściański samorząd czeka na potencjalnych zainteresowanych podjęcia wyzwania rozbudowy i modernizacji parku wodnego w Wysowej-Zdroju.

Gmina Uście Gorlickie ogłosiła przetarg na zadanie, które w zamierzeniu ma załatwić sprawę parku wodnego w Wysowej-Zdroju. Obiekt jest zamknięty na głucho od maja 2019 roku. Co jakiś czas władze gminy mówiły o kolejnych przewidywanych terminach ponownego uruchomienia, ale nie udawało się to. W czerwcu tego roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał gminie decyzję, w której dał jej czas do 30 listopada 2023 roku na usunięcie wszystkich usterek, które wykluczyły obiekt z użytkowania.
- Stwierdzone nieprawidłowości – w związku z uszkodzeniami elementów konstrukcyjnych, niekonstrukcyjnych, zawilgocenia izolacji cieplnej – świadczą o nieodpowiednim stanie technicznym obiektu – czytamy we wspomnianym dokumencie.

Nadzór podtrzymał decyzję o zakazie

PINB podtrzymał swoją wcześniejszą decyzję o zakazie użytkowania parku wodnego do czasu wykonania wskazanych prac. Lista zadań jest spisana technicznym językiem w kilkunastu punktach.
Główne prace sprowadzają się między innymi do montażu stalowych słupów w podpiwniczeniu, podparcia stropu nad parterem, wykonania stalowego podciągu płyty stropowej na piętrem, odciążenia dźwigarów, wymiany pokrycia na części dachu, usunięcia istniejących i postawienia nowych ścianek działowych na piętrze, wykonanie na stropie nad piętrem izolacji termicznej, dostosowania systemu wentylacji i ciepła do wprowadzonych zamian konstrukcyjnych.

Skomplikowany proces naprawczy

W opinii inspektoratu czas dany na wykonanie potrzebnych prac jest wystarczający, choć proces naprawczy określił jako „skomplikowany”. O tym, ile pieniędzy pochłonie inwestycja, przekonany się za niespełna trzy tygodnie.
- Z programu Polski Ład dostaliśmy dofinansowanie w wysokości 3,5 mln złotych – wylicza Zbigniew Ludwin, wójt gminy.
Wcześniej uściański samorząd dostał dotację z tak zwanej tarczy górskiej. Była to kwota około 1,6 mln złotych właśnie z przeznaczeniem na roboty w Parku Wodnym.

Zmiany mają być większe

Prace mają nie tylko przywrócić wysowski basen do użytkowania, ale także zachęcić przyszłych użytkowników, by z niego skorzystali. Magnesem ma być otoczenie, a konkretnie mała architektura - zaplanowano więc montaż obiektów małej architektury: tj. leżaki plażowe obrotowe, parasole plażowe, zjazd linowy i huśtawka wieloosobowa, stół betonowy do gry w szachy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto