Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W sąsiedztwie węzła przesiadkowego, na byłych terenach kolejowych ma powstać Biecki Jarmark Kultury. Przetarg na realizację już jesienią

Halina Gajda
Halina Gajda
Okolice stacji kolejowej w Bieczu zmieniają swoje oblicze. Wyremontowany został budynek dworca, teraz zagospodarowane zostaną tereny wokół niego
Okolice stacji kolejowej w Bieczu zmieniają swoje oblicze. Wyremontowany został budynek dworca, teraz zagospodarowane zostaną tereny wokół niego fot. Halina Gajda
Planowany Biecki Jarmark Kultury ma mieć różnorodne oblicze – wystawiennicze, handlowe, trochę rzemieślnicze. Do zagospodarowania jest około siedemdziesięciu arów. To teren kolejowy, a w zasadzie już po-kolejowy, bo choć w obrębie bieckiej stacji, to już bez swojej pierwotnej funkcji. Ogłoszenie przetargu planowane jest na jesień, a jak wszystko ułoży się zgodnie z planem, to pierwsze prace powinny ruszyć w tym roku.

FLESZ - Uczniowie zlekceważyli egzamin?

Mirosław Wędrychowicz, burmistrz Biecza na Jarmark ma konkretną wizję i wielką nadzieję, że przełoży się ona na rzeczywistość, która będzie tętniła życiem. A będzie co do zagospodarowania na wspomnianym areale.
- Powstanie cztery budynki – zdradza na początek.

Główny, ze sceną, w założeniach będzie służył Bieckiemu Centrum Kultury. Trzy pozostałe mają mieć charakter wystawienniczy i handlowy. Część przestrzeni będzie otwarta, mają się również tam znaleźć stanowiska zamknięte.

- Chciałbym, aby można było w tym miejscu kupić nie tylko odzież czy tanie wyposażenie gospodarstwa domowego, ale przede wszystkim wszelkie lokalne produkty – mówi dalej burmistrz. - Sezonowe owoce i warzywa z tutejszych upraw czy nabiał, być może jakieś przetwory. Najkrócej mówiąc, wszystko to, co nasze i najsmaczniejsze – dodaje z uśmiechem.

W Bieczu marszałek Witold Kozłowski oficjalnie otworzył punkt przesiadkowy

W Bieczu oficjalnie otwarto punkt przesiadkowy. Powstał wokół dworca

Chodzi tutaj nie tylko o sam handel, rozumiany jako „zimna” transakcja sprzedaży i kupna, ale przede wszystkim o aktywizację lokalnej społeczności, rozwój działalności gospodarczej. Teren przyszłego Jarmarku ma zostać utwardzony, podłączone wszystkie instalacje. Dlaczego gmina wybrała akurat taki teren? Z powodów logistycznych.

To miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie węzła przesiadkowego, a więc ma ułatwiony dostęp.

Jest przestrzeń na parkingi. Miejsce jest jednocześnie w centrum i na uboczu. Jest jeszcze jeden aspekt, który miał ważny wpływ na wybór lokalizacji. Chodzi mianowicie o ukończoną właśnie przebudowę ulic Fuska i Tumidajskiego.
- Robiliśmy to z zamysłem ułatwienia dojazdu do mającego powstać Bieckiego Jarmarku Kultury, ale także z planowaną na przyszłość przebudową skrzyżowania ulic Kazimierza Wielkiego z Binarowską i konieczną do odbudowy Polną – wyjaśnia.

Pobierz

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto