MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W powiecie gorlickim mamy już 450 gospodarstw ekologicznych

Marek Podraza
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Gorlicach od lat nie tylko pomaga i doradza rolnikom prowadzącym gospodarstwa rolne, ale także współpracuje z wieloma instytucjami i firmami w powiecie i województwie. Dzięki takiej współpracy wszyscy chętni rolnicy mogli w czwartek dokonać bezpłatnej analizy składu pasz i kiszonek , którą wykonywał pan Grzegorz Kochanowski . Na zdjęciu w środku wraz z doradcami PZDR Beatą Rosiek i Katarzyną Gajewską
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Gorlicach od lat nie tylko pomaga i doradza rolnikom prowadzącym gospodarstwa rolne, ale także współpracuje z wieloma instytucjami i firmami w powiecie i województwie. Dzięki takiej współpracy wszyscy chętni rolnicy mogli w czwartek dokonać bezpłatnej analizy składu pasz i kiszonek , którą wykonywał pan Grzegorz Kochanowski . Na zdjęciu w środku wraz z doradcami PZDR Beatą Rosiek i Katarzyną Gajewską FOT. MAREK POPDRAZA
Śnietnica. W ubiegły czwartek w Śnietnicy odbyło się jubileuszowe, bo już dziesiąte, seminarium ekologiczne pod nazwą Organizowanie i Promowanie Gospodarstw Ekologicznych. Na spotkanie przybyło około stu rolników z terenu powiatu gorlickiego, którzy prowadzą właśnie gospodarstwa ekologiczne i agroturystyczne.

– Z roku na rok przybywa gospodarstw realizujących program rolno- środowiskowy. Obecnie mamy 450 gospodarstw ekologicznych z czego 424 już posiada certyfikaty.

Od 2002 roku wzrasta zainteresowanie produkcją ekologiczną, a od 2011 roku powiat jest na pierwszym miejscu w Małopolsce jeśli chodzi o liczbę gospodarstw realizujących programy rolno-środowiskowe. Produkcją mleka zajmuje się dwieście gospodarstw – mówił podczas spotkania Wincenty Kmak, kierownik PZDR w Gorlicach.

Dymitr Rydzanicz, wójt gminy Uście Gorlickie zwrócił uwagę na fakt, że ponad 70 procent tych gospodarstw znajduje się na terenie jego gminy i większość jest nastawiona na produkcję mleka oraz hodowlę bydła. Podczas seminarium nie zabrakło też promocji produktów ekologicznych z mleka od naszych krów.

Swoje wyroby prezentował OSM Radomsko – Zakład Produkcji Mleczarskiej w Nowym Targu, OSM w Nowym Sączu, Zakład Przetwórstwa Mleczarskiego Dominik oraz Rolniczo – Handlowa Spółdzielnia Pracy w Nowym Sączu.

Pyszne wyroby dla wszystkich uczestników seminarium przygotowało Stowarzyszenie Kobiet Wsi Śnietnica.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto