MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W bobowskim basenie wykąpiemy się już w przyszłym roku. Budowa kąpieliska wraz z zapleczem i wodnymi atrakcjami idzie pełną parą

Halina Gajda
Halina Gajda
Wideo
od 7 lat
W Bobowej rozpoczęła się budowa kąpieliska. Prace, choć na początkowym etapie, dają wyobrażenie, jak finalnie wyglądała będzie inwestycja. Jak dowiedzieliśmy się we władzach samorządu, przyszły letni sezon będzie można spędzać nad tymże basenem. Na razie jednak rządzą tam maszyny budowlane, jest dużo ziemi z wykopów, stoi potężny dźwig, a cały teren jest szczelnie ogrodzony.

Bobowa postanowiła dołączyć do gmin, które swoim mieszkańcom, choć nie tylko im, proponują rekreację nad basenem. W tym przypadku władze samorządu zdecydowały o otwartym kąpielisku. Prace już się zaczęły. Projekt przewiduje budowę basenu rekreacyjnego wraz z brodzikiem i atrakcjami wodnymi, między innymi zjeżdżalnią, masażerem karku, tunelem wodnym, armatką i grzybkiem, dziesięcioma ławeczkami powietrznymi. Basen będzie wyposażony w instalację dogrzewania wody zasilaną z pomp ciepła, niecka basenowa zostanie wykonana ze stali nierdzewnej. Powstać ma również całe zaplecze techniczne, ale też związane z obsługą gości.

Gminny kompleks sportowy

Inwestycja powstaje na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ulicy Zielonej. Od kilku lat działa tutaj park przyrodniczo-geologiczny, kompleks boisk, miasteczko ruchu drogowego, zewnętrzna siłownia. Jest też tężnia solankowa, a od niedawna wielka plansza szachowa do plenerowej gry.

Inicjatorem budowy basenu są poprzednie władze gminy na czele z Wacławem Ligęzą.

- Otwarte kąpielisko będzie uzupełnieniem tego terenu, który został już prawie w całości zagospodarowany – podkreślał w rozmowie z nami samorządowiec. - Infrastruktura, która już istnieje wokół pozwoli na aktywny wypoczynek zarówno dorosłym jak i dzieciom. Wydaje się, że będzie dobrym rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy nie wybierają się na letnie urlopy poza teren naszej gminę. Będzie to też dodatkowa zachęta do odwiedzenia nas jak również element wpływający na rozwój gminy – dodał.

Nowe, powyborcze władze Bobowej temat kontynuują. Z podobnym przeświadczeniem.
- To oferta na naszych mieszkańców, ale też zachęta dla okolicznych, by nas odwiedzili – podkreśla Grzegorz Janota, zastępca burmistrza Bobowej.
Plany przewidują, że inwestycja zakończy się w maju przyszłego roku.

Termalne kąpiele wciąż w planach

O kąpielach od lat marzą w Sękowej. Najpierw miały to być wody termalne, ale po tym, jak wykonany odwiert, który miał być ich źródłem, okazał się negatywny, pojawił się innny pomysł, a mianowicie tak zwanej suchej geotermii.

- Temperatura w odwiercie jest wysoka, stabilna i daje możliwość ogrzania wody dla basenu – opisywała nam Małgorzata Małuch, wójt gminy.

Gmina ogłosiła przetarg na budowę krytego kąpieliska jeszcze w 2022 roku. Postępowanie trwało kilka miesięcy, ostatecznie wykonawca został wyłoniony w połowie września. Prace w terenie wciąż się nie rozpoczęły, co wójt Małuch wyjaśnia koniecznością uzgodnień technologicznych z wykonawcą. Perspektywa kąpieli oddala się więc o co najmniej dwa lata.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto