Tygodniowy przegląd prasy 13.11.2022: Gorlice, 6.11-12.11.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Gorlic

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Gorlic nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Gorlic nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Gorlic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 6.11 a 12.11.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Przekazanie promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu gorlickiego. Uroczysty apel w komendzie PSP w Gorlicach”?

Przegląd tygodnia: Gorlice, 13.11.2022. 6.11 - 12.11.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Przekazanie promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu gorlickiego. Uroczysty apel w komendzie PSP w Gorlicach

W sobotę, 12 listopada, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach zorganizowana została uroczystość wręczenia promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych powiatu gorlickiego. Dofinansowaniem objęto 27 MDP na łączną kwotę ponad 96 tys. zł.

📢 Sękowa. Patriotyczny wieczór w Gminnym Ośrodku Kultury. Głównym bohaterem był Władysław Długosz

Sękowa dołączyła do gmin, które świętowały u siebie 11 Listopada. Późnopopołudniowe nabożeństwo w intencji Ojczyzny odprawił proboszcz parafii ks. Jacek Piróg. Po nim reprezentacja gminy przeszła przed figurę Chrystusa Zmartwychwstałego, by złożyć tam symboliczny wieniec wszystkim, którzy oddali życie za niepodległą Polskę.

📢 Biecz. Na Przedmieściu Dolnym płonie garaż. Budynek cały objęty jest ogniem. Działania ratownicze prowadzi kilka jednostek OSP i PSP

W Bieczu na Przedmieściu Dolnym doszło do pożaru garażu. Budynek w całości objęty był ogniem. Na miejscu pracują strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieczu, Binarowej, Libuszy i Korczyny oraz dwa zespoły z PSP w Gorlicach.

Tygodniowa prasówka 13.11.2022: 6.11-12.11.2022 Gorlice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Gorlicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tunel na zakopiance wreszcie otwarty dla kierowców! Historyczna chwila na budowie S7. Odcinek Skomielna-Biała - Naprawa już przejezdna

Podczas jego budowy były trudności, duże opóźnienia, ale tunel na zakopiance w końcu został otwarty. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała wszystkie konieczne zezwolenia i w sobotę, 12 listopada, jako pierwsi nowym tunelem przejechali kierowcy samochodów zabytkowych. Zielone światło zapalone zostało o godz. 12.23. Otwarcie tunelu i odcinka S7 Skomielna-Biała - Naprawa oznacza, że z Krakowa do Rdzawki dojedziemy już cały czas dwupasmową drogą. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Gorlice. Najnowszy pakiet kilkunastu ofert zatrudnienia w różnych branżach w gorlickiem z bazy Powiatowego Urzędu Pracy

Prosimy o każdorazowe sprawdzenie aktualności ofert pracy u doradców klienta w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gorlicach, ul. Michalusa 18 (I piętro), tel. 18 353-55-20, e-mail: [email protected]

📢 W Łużnej odbyły się gminne obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości. Wciągnięto flagę na nowy maszt ustawiony w centrum wsi

W Łużnej odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Podniesienia flagi państwowej na nowy maszt oraz występ konnej grupy rekonstrukcji historycznej ze stadniny koni Stara Cegielnia w Gładyszowie, którymi dowodził Włodzimierza Kario, to główne elementy plenerowej części uroczystości. Całość uświetniła miejscowa orkiestra dęta pod dyrekcją Jana Wypaska

📢 Wola Łużańska, Łużna. Sołtys Piotr Szczerba na motolotni z ogromną biało-czerwoną flagą na niepodległościowym oblocie

Piotr Szczerba, sołtys Woli Łużańskiej po patriotycznych akademiach w swojej gminie uznał, że postawi nad nimi swoistą kropkę nad „i”. Po południu zadzwonił z wieścią, że wybiera się na patriotyczny oblot. Pochwali się również, że specjalnie na 11 Listopada przygotował wielką flagę, którą zaopatrzył w stosowne obciążniki. I właśnie startuje. Nam udało się go uchwycić nie tylko nad rodzinną Wolą, ale też nad cmentarzem wojennym na Pustkach.

📢 Bieczanie w Święto Niepodległości spotkali się na mszy w intencji Ojczyzny, by głośno powiedzieć, że warto być Polakiem

Wciągnięciem flagi na maszt rozpoczęły się bieckie obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy patriotycznej uroczystości przenieśli się później do kościoła św. Anny, by wziąć udział we mszy świętej w intencji Ojczyzny.

📢 Biecz. Pożar samochodu osobowego. Komora silnika samochodu spłonęła doszczętnie. Na miejscu pracowała jednostka OSP Biecz

Kilka minut po godz. 12 do akcji wezwani zostali druhowie z jednostki w Bieczu. Okazało się, że przy ulicy Binarowskiej płonie samochód. Komora silnika auta spłonęła doszczętnie, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

📢 Gorlice przez bitwę 1915 roku stały się bramą do niepodległości kraju. Miejskie obchody narodowego święta zgromadziły tłumy gorliczan

Wyraźnie dzisiaj, podczas miejskich uroczystości 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości wybrzmiało, że nasze miasto, poprzez Bitwę Gorlicką, w której doszło do załamania frontu, stało się jedna z bram, przez którą mogła wkroczyć niepodległość. Przemówienie wiceburmistrza Gorlic, Łukasza Bałajewicza, zostało wzmocnione słowami posła Arkadiusza Mularczyka, wiceministra spraw zagranicznych o niepewności naszych czasów. To właśnie teraz, w obliczu wojny w Ukrainie trzeba przyglądać się temu, co dzieje się na polskich granicach. To nasz obowiązek wobec Niepodległej.

📢 Henryk S. i Marek S. oskarżeni za zwożenie do Jankowej odpadów z budowy dróg. Grozi im do 8 lat więzienia

Przed Sądem Rejonowym w Gorlicach toczy się sprawa Henryka S. i Marka S., dwóch przedsiębiorców spoza powiatu gorlickiego. Obydwaj zostali oskarżeni o przestępstwa przeciwko środowisku, a konkretnie zanieczyszczenie gleby odpadami z budowy dróg i stworzenie zagrożenia dla rzeki Białej i źródeł wody pitnej w Jankowej. Grozi im do 8 lat więzienia.

📢 Mieszkańcy gminy Moszczenica świętowali rocznicę odzyskania niepodległości. Spotkali się w wigilię narodowego święta

Msza święta w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Moszczenicy była początkiem uroczystości na terenie gminy.
Po mszy nastąpił przemarsz na plac flagowy w centrum Moszczenicy. Tu druhowie z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej wciągnęli flagę na maszt, a wszyscy uczestnicy odśpiewali hymn. Przedstawiciele władz gminy oraz delegacje rady seniorów i rady młodzieży złożyły też wiązanki kwiatów.

📢 Gorlice. Najpierw poszukiwania zaginionego, a później dwa wypadki na DK 28 na obwodnicy miasta oraz w Klęczanach

Wieczór przed długim weekendem w Gorlickiem był wyjątkowo ciężki dla służb mundurowych. Najpierw zostały poderwane do poszukiwań zaginionego, a później do dwóch poważnych wypadków. Oba na drodze krajowej 28, choć na różnych jej odcinkach – pierwszy w Klęczanach, drugi na obwodnicy Gorlic. Oba poważne.

📢 Stróżówka. Biały Orle Szybuj - mieszkańcy gminy Gorlice świętują 104. rocznicę odzyskania niepodległości podczas wspaniałe szkolnej akademii

Patriotycznym widowiskiem w Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II w Stróżówce, mieszkańcy gminy Gorlice upamiętnili 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Sala gimnastyczna była niemal pełna zaproszonych gości.

📢 Trwają poszukiwania zaginionego na terenie Gorlic mężczyzny. W okolicy ulicy Hallera działają strażacy z PSP i OSP

Policjanci oraz strażacy z gorlickiej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej wspierani przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dominikowic i Kobylanki prowadza w rejonie ulicy Hallera w Gorlicach poszukiwania zaginionego mężczyzny.

📢 Rekrutacja na studia 2022. Kraków ma najbardziej szturmowaną akademię w Polsce. TOP 15 kierunków

Prawie 430 tys. osób zostało przyjętych na pierwszy rok studiów w roku akademickim 2022/2023 w uczelniach nadzorowanych przez Ministra Edukacji i Nauki. Ministerstwo opublikowało raport z ostatniej rekrutacji. Wynika z niego między innymi, że niezmiennie najbardziej pożądanym kierunkiem studiów jest informatyka. Okazuje się też, że spośród akademii w całym kraju największy szturm kandydatów przeżywała krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza.

📢 Moszczenica. Zderzenie samochodów osobowych. Ruch na drodze gminnej odbywa się wahadłowo

W Moszczenicy na ulicy Tarnowskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów. Z nieznanych przyczyn kobieta prowadząca opla zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z drugą osobówką - dacia na numerach brzeskich. Na skutek uderzenia drugi samochód wpadł do przydrożnego rowu.

📢 Oświęcim. Pogrzeb zamordowanej 26-letniej Pameli. "Zmarła i jej rodzina potrzebują fali modlitwy" – powiedział ks. Mariusz Kiszczak

W Oświęcimiu, na cmentarzu komunalnym, pożegnano Pamelę. O jej zabójstwo podejrzany jest o rok młodszy Norweg Ingebrit G. W ostatniej ziemskiej drodze 26-latce towarzyszyły rzesze mieszkańców. Z pewnością wielu zadawało sobie pytanie, dlaczego właśnie tak młoda dziewczyna, mająca przed sobą całe życie, musiała zginąć, zostawiając 5-letnią córkę Mię.

📢 Parking na terenie gorlickiego szpitala będzie płatny. Dla pracowników lecznicy miesięczna stawka to... 10 złotych

Dyrektor gorlickiego szpitala Marian Świerz nie ukrywa, że przeorganizowanie pracy parkingu wewnętrznego, między budynkami lecznicy było koniecznością, podyktowaną wieloma argumentami. Wymienia choćby bezpieczeństwo, zajmowanie miejsc postojowych przez osoby z zewnątrz, czy szkody - głównie uszkodzenia samochodów, które zgłaszali pracownicy.

📢 Pasowanie na ucznia w SP Stróżna. Pierwszaki ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę

Rozpoczęcie nauki w szkole jest bardzo ważnym momentem zarówno w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nocna bitwa nad Dnieprem. Batalion Terror stoczył bój z Rosjanami

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie