Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Szkole Podstawowej w Stróżówce trwa akcja charytatywna dla Zosi. Można upiec i oddać lub za datek do puszki poczęstować się ciastem

Agnieszka Nigbor-Chmura
Agnieszka Nigbor-Chmura
Wideo
od 16 lat
Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Stróżówce na drugie śniadanie wszyscy jedzą ciasto i nie ma żadnych ograniczeń. Szczytny jest bowiem cel akcji, którą zorganizowali uczniowie z klubu wolontariackiego przy wsparciu rodziców, którzy już na długo przed godziną ósmą przynieśli całe blachy słodkich wypieków. Wszystko dla Zosi, która uczęszcza do tutejszego przedszkola, porusza się na wózku inwalidzkim, a wymaga leczenia i rehabilitacji.

- Nasza szkoła nie po raz pierwszy bierze udział w akcji charytatywnej - mówi Wioletta Podsadowska dyrektorka SP w Stróżówce. - Tym razem pomagamy naszej Zosi, która jest w grupie pierwszej w naszym przedszkolu. Zbieramy pieniążki na jej rehabilitację i wsparcie dla rodziców - mówi dyrektorka.

Uczniowie SP w Stróżówce i ich rodzice bardzo chętnie włączają się w tę akcję i pieką ciasta. Często robią to sami uczniowie. Wszyscy są bardzo pozytywnie nastawieni do tej akcji i mają nadzieję, że chociaż w małej części pomogły Zosi w jej rehabilitacji.

- Włączamy się również do akcji dla Zosi, którą kończą gorliccy policjanci, jadący na rowerach z Wołosatego do Świnoujścia. Będziemy ich gościć w piątek u siebie w szkole - dodaje Wioletta Podsadowska.

Akcja Ciasto dla Zosi nie kończy się dzisiaj. Jeszcze jutro przez cały dzień w Szkole Podstawowej w Stróżówce będzie można wrzucić do puszki datek na leczenie dziewczynki i poczęstować się słodkim smakołykiem.

Zosia Ciślak urodziła się we wrześniu 2018 roku w Zakopanem. W drugim miesiącu życia zdiagnozowano u niej padaczkę, wzmożone napięcie mięśniowe, a po kolejnych badaniach okazało się, że ma też nieprawidłowości w ciele modzelowatym, czyli części mózgowia, ale też cierpi na opóźnienie psychoruchowe.

Dziewczynka od 3 miesiąca życia jest pod opieką wielu lekarzy specjalistów, przeszła szereg badań, ale do dzisiaj nie postawiono u niej ostatecznej diagnozy. Oczywiście rodzice dziecka nie ustają w intensywnej rehabilitacji córki, dzięki czemu dziewczynka zdobywa kolejne sprawności. Zosia obecnie ma 4,5-roczku i porusza się na wózku inwalidzkim. Porozumiewa się dzięki gestom Makaton i elektronicznemu syntezatorowi mowy. Wymaga całodobowej opieki oraz wsparcia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto