Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Grand Prix Małopolski w Biegach Przełajowych, na starcie stanęło blisko 400 zawodników w kilku kategoriach wiekowych

Lech Klimek
Lech Klimek
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Blisko 400 biegaczy w kilku kategoriach wiekowych stanęło na starcie zawodów otwierających tegoroczny cykl Grand Prix Małopolski w Biegach Przełajowych. Impreza, której organizatorami byli Uczniowski Klub Sportowy Kobylanka, Małopolski Związek Lekkiej Atletyki, gmina Sękowa i Fundacja Magura odbyły się na wymagającej trasie w Małastowie. Biegowe pętle o długościach od 300 metrów do 1 kilometra wyznaczono w najbliższym sąsiedztwie Gospody Magurskiej, która stała się biurem zawodów.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Od 1994 roku przy Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Kobylance w gminie Gorlice prowadzi działalność UKS Kobylanka. Uczestnikami zajęć są nie tylko uczniowie szkoły, ale też młodzi ludzie z gminy Gorlice i powiatu gorlickiego. Sekcja lekkiej atletyki prowadzona przez Jerzego Dziedziaka, doświadczonego trenera i nauczyciela wychowania fizycznego w ostatnich latach przeżywa duży rozwój. UKS Kobylanka jako jeden z niewielu klubów ma w swoich strukturach Klubową Rada Rodzicielską, która kieruje Mateusz Bryg.

- Na starcie stanęło prawie 400 zawodników w 11 kategoriach wiekowych - opowiada Mateusz Bryg. - Po jednej stronie były to najmłodsze dzieciaki, którym czasem musieli w biegu pomagać rodzice a po drugiej seniorzy. Każdy niezależnie od wyniku otrzymał na mecie pamiątkowy medal wcześniej zestaw startowy oraz ciepły posiłek po biegu. Dla najlepszych biegaczy w każdej kategorii wiekowej przygotowaliśmy puchary i drobne nagrody - dodaje.

Szef Klubowej Rady Rodziców podkreślił też, że bez zaangażowania rodziców i opiekunów klubowiczów nie byłaby możliwa organizacja tak dużej imprezy jak Grand Prix Małopolski w Biegach Przełajowych. Podziękował też sponsorom, których udział a tego typu imprezach pozwala na sprawne działanie organizatorów. Jednym z nich, mającym również status współorganizatora jest Fundacja Magura.

- Chciałbym pogratulować organizatorom, że udało się wpisać tak wielką imprezę jak Grand Prix Małopolski w Biegach Przełajowych w nasz wspaniały krajobraz - stwierdza Damian Grądalski, prezes Fundacji. - Mamy tutaj piękne trasy narciarskie, biegowe, rowerowe zachęcające do prowadzenia aktywnej turystyki. Mamy wiele atrakcyjnych obiektów agroturystycznych, a w gospodarstwach rolnych można posmakować serów owczych czy kozich. Wielkim atuty naszego regionu jest też to, że jest to ostatni zielony skrawek w Polsce z bardzo z małą ingerencją człowieka w otoczenie - podkreśla.

Zadowolenia z organizacji tak znaczącej imprezy na terenie Małastowa nie krył również Michał Diduch, sekretarz gminy Sękowa.

- Gmina Sękowa słynie z biegów przełajowych i lekkiej atletyki - podkreślił. - Pamiętajmy, że w maju odbywa się również na jej terenie wspaniała sportowa impreza Perły Małopolski. Dzisiaj jest to na wagę złota impreza, ponieważ biorą w niej udział dzieci, które wyszły z domu, pozostawiły telefony, tablety i na świeżym powietrzu oddają się urokom rywalizacji, ale także działają na rzecz swojego zdrowia - zakończył.

Dystanse i kat. wiekowe:

  • 300 m – 2016 i młodsi, 2015
  • 500 m – 2014, 2013
  • 1000 m – 2012,2011,2010,2009
  • 2000 m – 2008,2007, 2006 i starsi

Pełne wyniki zawodów można znaleźć TUTAJ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto