W Ropie powstanie nowa bieżna wokół stadionu, w Szymbarku wybudują nowe boisko

Lech Klimek
Lech Klimek
Tym razem do gmin trafią pieniądze na obiekty sportowe
Tym razem do gmin trafią pieniądze na obiekty sportowe
Udostępnij:
To zaczyna być chyba tradycyjna już forma komunikowania mieszkańcom powiatu, że właśnie wpływają do nas kolejne fundusze z rządowej, wypracowanej przez wszystkich Polaków kasy. W biurze poselskim Barbary Bartuś tym razem stawili się Karol Górski, wójt gminy Ropa i Jan Przybylski, wójt gminy Gorlice. Panowie wspólnie z posłanką przekazali dobre wiadomości. Mamy blisko 800 tysięcy z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, kierowanego przez wicepremiera Piotra Glińskiego. Kasa pochodzi z programu Sportowa Polska, którego celem jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych.

To zaczyna być chyba tradycyjna już forma komunikowania mieszkańcom powiatu, że włośnie wpływają do nas kolnej fundusze z rządowej, wypracowanej przez wszystkich Polaków kasy. W biurze poselskim Barbary Bartuś tym razem stawili się Karol Górski, wójt gminy Ropa i Jan Przybylski, wójt gminy Gorlice. Panowie wspólnie z posłanką przekazali dobre wiadomości. Mamy blisko 800 tysięcy z kierowanego przez wicepremiera Piotra Glińskiego będącego również ministrem kultury i dziedzictwa narodowego i sportu. Kasa pochodzi z programu Sportowa Polska, którego celem jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych.

Gmina Ropa dostała 485 tysięcy złotych, z własnej kasy dołoży jeszcze 208 tysięcy i wszyscy, którzy uprawiają sport, będą się mogli niedługo cieszyć.

- Na naszym stadionie powstanie nowoczesna bieżnia - mówi Karol Górski, wójt gminy. - Będzie miała 400 metrów długości i cztery tory. Nawierzchnia będzie z poliuretanu. Dodatkowo powstanie też koło do rzutu kulą i skocznia w dal - dodaje.

Wójt gminy nie ukrywa, że ta inwestycja bardzo go cieszy. W tej chwili wokół murawy stadionu jest bieżna, ale pokryta żużlem. Taka nawierzchnia niezależnie od warunków atmosferycznych nie sprzyja uprawianiu lekkiej atletyki.

- Bez dwóch zdań, to co mamy obecnie, nie jest nawet w najmniejszym stopniu przyjazne sportowcom - podkreśla Karol Górski. - Trzeba sobie jednoznacznie powiedzieć, że żużlowa bieżnia to kuszenie losu i wystawianie głównie młodych ludzi na kontuzje. Nowa nawierzchnia będzie bezpieczna - dodaje.

Druga gmina reprezentowana na spotkaniu w biurze poselskim też dostała kasę nie na remont, ale na całkiem nowy obiekt. Powstanie on w Szymbarku.

- Dofinansowanie, jakie dostaliśmy z ministerstwa to 309 tysięcy – stwierdza Jan Przybylski, wójt gminy Gorlice. - W naszym wniosku zadeklarowaliśmy dołożenie z gminnej kasy takiej samej kwoty. Jakie będą wyniki przetargu, dopiero się okaże, ale mam nadzieję, że nie wydamy wszystkiego, co mamy zabezpieczone w budżecie i będzie na kolejne obiekty w naszej gminie – podkreśla.

Nowy obiekt sportowy w Szymbarku będzie swoją formą zbliżony do znanych wszystkim orlików. Plan zakłada, że obok istniejącego już boiska do piłki nożnej, na którym swoje mecze rozgrywa miejscowa drużyna piłkarska, powstanie drugie, mniejsze, z nawierzchnią syntetyczną wraz ze skocznią w dal i kołem do pchnięcia kulą. Obydwaj samorządowcy przypomnieli również, że dzięki funduszom z tarcz antykryzysowych ich gminy zostaną połączone ścieżką rowerową.

Gospodyni spotkania, Barbara Bartuś, posłanka Prawa i Sprawiedliwości zapowiedziała, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni powinniśmy się doczekać kolejnych dobrych informacji dotyczących pieniędzy na inwestycje w naszym powiecie. Będą one związane z pierwszymi rozstrzygnięciami z rządowego funduszu Polski Ład. Przypomniała też, że wprowadzane właśnie przez parlament zmiany podatkowe, polegające na podniesieniu kwoty wolnej od podatku i zmianie wysokości drugiego progu podatkowego zostawią w kieszeniach Polaków ponad 17 miliardów złotych.

- Wprowadzamy też mechanizmy chroniące finanse samorządów – mówiła. - Gminne kasy nie powinny ucierpieć na podatkowych zmianach – dodała.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie