Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przejazd bardziej niszczą samochody niż pociągi. Wniosków o remont było już kilka

Halina Gajda
Halina Gajda
Przejazd kolejowy na ulicy Skrzyńskich, jeden z najbardziej eksploatowanych i to nawet nie z racji ruchu pociągów, a tysięcy samochodów, które każdego dnia przez niego przejeżdżają, jest w kiepskim stanie technicznym. O jego remont jeszcze w minionym roku wnioskowała Lucyna Jamro.

Przejazd kolejowy na ulicy Skrzyńskich jest bardziej eksploatowany przez samochody, niż pociągi. Każdej doby pokonuje go tysiące aut, składy wagonów można natomiast policzyć na palcach,  Ostatnie prace na nim były prowadzone około dziesięciu lat temu.

- Od tego czasu jego stan techniczny uległ zdecydowanemu pogorszeniu – przekonywała w minionym roku rada Lucyna Jamro. - Pojawiły się pęknięcia, nierówności. Obecnie stan jest już taki, że zagraża bezpieczeństwu kierowców, szczególnie tych, którzy poruszają się jednośladami – wskazywała.

Ostatnie słowo komisji

Wnioskował więc, by miasto zwróciło się do zarządcy, czyli PKP PLK o remont tegoż przejazdu. Na miejscu pojawili się członkowie komisji infrastruktury kolejowej spółki. O ile kwestia remontu została uznana za zasadną, to w kontekście planowanej rewitalizacji i usprawnienia połączeń na linii Kraków-Jasło z ewentualną budową łącznicy do Gorlic, już nie była taka oczywista. Przedstawiciele miasta zostali bowiem poinformowani, że w świetle tych planów spółka nie może realizować nowych zadań, skoro przygotowuje się do dużej inwestycji w tym miejscu

- Ostatecznie zadeklarowała, że PKP PLK postara się wykonać ten remont w ramach środków bieżących – wyjaśniał podczas sesji RM Rafał Kukla, burmistrz Gorlic.

Prace mają zostać zrealizowane w maju.

Przetarg bez rozstrzygnięcia

Co zaś do planów modernizacji szlaku kolejowego, to przetarg na projekt wraz z nadzorem inwestorskim został ogłoszony jeszcze w minionym roku. PKP PLK poinformowała również, że zamierza przeznaczyć na dokument 12 mln złotych. Odpowiedziało na niego siedem firm. Oferta cenowa wahała się od 6,6 mln do 13,4 mln złotych. Nie ma jeszcze rozstrzygnięcia

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto