Noworoczne nagrody burmistrza i starosty rozdane. Kto je odebrał?

Halina Gajda
Halina Gajda
Podczas dorocznego spotkania burmistrza i starosty, wręczone zostały także statuetki Dersława Karwacjana oraz Primus Inter Pares - Pierwszy Wśród Równych Sobie.

Doroczne spotkanie obu samorządów to zawsze czas podsumowań. I podobnie było i tym razem, tyle że bez slajdów, prezentacji czy pokazów. Maria Gubała, starosta gorlicki po prostu podziękowała za pracę i współpracę począwszy od urzędników, kierowników i dyrektorów podległych jednostek, innych samorządów.
- To dzięki wam możliwa była realizacja planów i zadań - podkreślała.
Z kolei Rafał Kukla konstatował: nie ma miasta bez powiatu i powiatu bez miasta.
- To by się po prostu nie udało - przekonywał.

Po wspólnych życzeniach przyszedł czas na nagrody i wyróżnienia. Dwie najważniejsze, czyli nagrody Dersława Karwacjana przyznawana przez burmistrza Gorlic oraz Primus Inter Pares - Pierwszy Wśród Równych Sobie, którą z kolei przyznaje starosta, trafiły odpowiednio do Kazimierza Dudka, kustosza i przewodnika po Skansenie Przemysłu Naftowego Magdalena oraz Nadziei Kupiec z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, która na co dzień pracuje między innymi na rzecz rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych.

Nagrody burmistrza w dziedzinie kultury otrzymali:

Sławomir Habel, członek Grupy Rekonstrukcji Historycznej Gorlice 1915, inicjator i założyciel Izby Historycznej, która gromadzi liczne pamiątki i eksponaty z okresu I i II wojny światowej – w dużym stopniu będące jego własnością. Sławomir Habel przyczynił także się do wzmożonej aktywności stowarzyszenia w kraju i zagranicą, która przejawia się współpracą z podobnymi organizacjami polskimi i zagranicznymi.

Natalia Hładyk, członek Zarządu Zjednoczenia Łemków w Gorlicach, malarka, animatorka kultury, kieruje działalnością Centrum Kultury im. Antonycza w Gorlicach. Absolwentka Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. W strukturach Zjednoczenia Łemków samodzielnie realizuje wiele projektów o charakterze edukacyjno-kulturalnym oraz inwestycyjnym. Autorka „Drzwi do zaginionego świata", kuratorka corocznych wystaw „Łemkowskie Jeruzalem".

Magdalena Rak, artystka plastyk i animatorka kultury, instruktorka ds. plastyki w Gorlickim Centrum Kultury. Z jej inicjatywy powstała pracownia ceramiczna i profesjonalna pracownia plastyczna GCK. Oprócz grup dziecięcych i młodzieżowych, pracuje także z osobami starszymi w zakresie malarstwa, rysunku, tkaniny artystycznej oraz ceramiki. Od stycznia 2018 roku prowadzi cyklicznie autorski projekt skierowany do rodziców i dzieci od drugiego roku życia zatytułowany „Akademia Malucha".

Tomasz Tajak, artysta plastyk, animator kultury, reżyser. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, instalacją sakralną. Instruktor ds. plastyki i teatru w Gorlickim Centrum Kultury. Prowadzi zajęcia teatralne i plastyczne. Uczestnicy pracowni plastycznej prowadzonej przez Tomasza Tajaka biorą udział w licznych konkursach w kraju i poza krajem zdobywając wysokie miejsca, a także przechodzą pomyślnie egzaminy wstępne do szkół plastycznych i wyższej uczelni artystycznej. Z powodzeniem prowadzi zajęcia teatralne, które są poza Gorlicami, jednymi z najbardziej rozpoznawalnych zjawisk animacyjnych. Nadał działaniom grup teatralnych niezwykle indywidualny rys artystyczny, połączony z profesjonalizmem i dbaniem o najwyższą jakość w najdrobniejszych szczegółach – w warstwie kompozycyjnej, językowej, scenograficznej, muzycznej i wizualnej.

Andrzej Welc, prezes Towarzystwa Opieki Nad Zabytkami Powiatu Gorlickiego i Upiększania Miasta Gorlice z Okolicą, wiceprezes Gorlickiego Stowarzyszenia Pomocy Społecznej „Succurrere", członek Stowarzyszenia „Klub Gorliczan", przedstawiciel Komitetu Ratowania Zabytków Cmentarza Parafialnego w Gorlicach. Z wielką troska i zaangażowaniem włącza się w renowację cmentarzy wojennych, pomników na cmentarzu parafialnym w Gorlicach oraz zabytków małej architektury poprzez organizację kwest, pisaniu wniosków o środki finansowe, przygotowanie dokumentacji związanej z prowadzeniem prac remontowych.

Powiat gorlicki przyznał stypendia sportowe. Otrzymali je:
Daria Szkurat, (15 lat), Bartne, Wojskowy Klub Sportowy Zakopane. Najważniejsze osiągnięcia: II miejsce w podczas Mistrzostw Polski Młodzików Polskiego Związku Narciarskiego w Narciarstwie Biegowym – 3.3 km cl, (Tomaszów Lubelski 26-28.02.2019 r.), II miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików Polskiego Związku Narciarskiego w Narciarstwie Biegowym – 5 km ff, (Tomaszów Lubelski 26-28.02.2019 r.),

Michał Zieleń (17 lat), Kobylanka, Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Technik” Trzcinica. Najważniejsze osiągnięcia: III miejsce podczas Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, bieg na dystansie 5 km, (Olszyna, 23.03.2019 r.); II miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, bieg na dystansie 2 km z przeszkodami (Poznań, 10-12.07.2019 r.)

Aleksandra Zabielny (15 lat), Wilczyska, Uczniowski Klub Sportowy Varsovia Warszawa. Najważniejsze osiągnięcia: II miejsce podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych „Świętokrzyskie 2019” – piłka ręczna kobiet (Kielce 31.03 – 06.04.2019 r.); Reprezentantka Kadry Województwa Małopolskiego (Zawodniczka objęta szkoleniem centralnym w Reprezentacji Polski Juniorek).

Monika Gruca (15 lat), Wilczyska, Miejskie Towarzystwo Sportowe Żory. Najważniejsze osiągnięcia: II miejsce podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych „Świętokrzyskie 2019” – piłka ręczna kobiet (Kielce 31.03 – 06.04.2019 r.); reprezentantka Kadry Województwa Małopolskiego

Szymon Wacławik (14 lat), Sędziszowa, Ludowy Klub Sportowy w Bobowej. Najważniejsze osiągnięcia: III miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, piłka siatkowa mężczyzn (Skarżysko-Kamienna, 16-19.05.2019 r.), reprezentant kadry Województwa Małopolskiego oraz kadry Polski U-15

Maciej Mendowski (16 lat), Libusza, Klub Sportowy VIVE Kielce. Najważniejsze osiągnięcia: III miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych „Świętokrzyskie 2019”, piłka ręczna mężczyzn, (Kielce 31.03 -06.04.2019 r.)

Wyróżnienia burmistrza za wyniki sportowe otrzymali:
Drużyna Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Gorlicach w minisiatkówce chłopców. Drużyna trenowana przez Tomasza Chmurę w składzie: Bartłomiej Janusz, Miłosz Makowski, Radosław Wal, Dawid Zieliński, Patryk Piróg, Miłosz Głowacz, Artur Bąk, Jakub Kuzio, Franciszek Kapłon, Jakub Opiela, Rafał Woźniak zdobyła: II miejsce w Mistrzostwach Małopolski – Igrzyska Dzieci, I miejsce w Mistrzostwach Rejonu – Igrzyska Dzieci i Młodzieży oraz I miejsce w Mistrzostwach Powiatu – Igrzyska Dzieci i Młodzieży.

Daniel Czeluśniak, zawodnik Gorlickiego Klubu Sportów Walki, w debiucie na zawodowym ringu zwyciężył w K1 podczas Gali DSF w Nowym Sączu.

Szymon Kosal, uczeń Miejskiego Zespołu Szkół Nr 4 w Gorlicach, zajął: III miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w Pływaniu w Nowym Sączu w stylu grzbietowym, II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w Gorlicach w stylu klasycznym i grzbietowym.

Konrad Łaś, uczeń Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Gorlicach, zajął: I miejsce na 25 m, styl dowolny w XII Mistrzostwach Polski w Pływaniu Family Cup, II miejsce w Finale Wojewódzkim Małopolskich Igrzysk Dzieci, styl dowolny, rocz. 2009-2011, I miejsce w klasyfikacji generalnej Ligii Pływackiej Grand Prix Gorlice w sezonie 2018/20190

Artur Sadzikowski, uczeń Miejskiego Zespołu Szkół Nr 4 w Gorlicach, zajął: I miejsce w Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Jaśle w stylu dowolnym na 25 m, rocz. 2009 i stylu grzbietowym na 50 m, rocz. 2008-2009, II miejsce w Małopolskich Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w kat. C/M, II miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi Pływackiej Grand Prix Gorlice w sezonie 2018/2019 kat. chłopcy, I miejsca w Mistrzostwach Powiatu Gorlickiego na 25 m w stylu motylkowym i grzbietowym, II miejsca na 50 m w zawodach w Myślenicach i Nowym Sączu.

Sportowe nagrody burmistrza Gorlic otrzymali:
Mariusz Polak i Tadeusz Gargas. Samochodowa załoga, Mistrzowie Polski 2019 w Kategorii PZM 6 (napęd na 4 koła), zwycięzcy grupy trzeciej prestiżowego 49. Rajdu Żubrów

Maciej Serafin, Mistrz Polski w klasie APL/2000, Wice Mistrza Polski GSMP 2019 w grupie A/PL - zdobyty podczas Samochodowego Wyścigu Górskiego Czarna Góra 2019.

Mariusz Pietrzycki za zajęcie drugiego miejsca w kategorii Car Expert – Rajd Tuareg Rally odbywający się na piaskach Algierii

Marek Podraza. członek Gorlickiej Grupy Biegowej, dziennikarz Gazety Gorlickiej i Telewizji Gorlice.tv. W 2019 roku najaktywniejszy ambasador Festiwalu Biegów, uczestnik kilkudziesięciu biegów długich, popularyzator biegów oraz wszystkich wydarzeń sportowo-rekreacyjnych na terenie miasta Gorlice na łamach prasy i telewizji.

Marcin Grzeszczuk, członek Klubu Sportowego Grappling Gorlice, zdobywca I miejsca w dywizji GI kat. Master – 88 kg i II miejsca w kat. Adult 88 kg V Mistrzostw Europy CBJJP; I miejsce w V zawodach BJJ Open w Austrii w kat. Master 88 kg; I miejsce w kat. GI men 84 kg i III miejsce w kat. NO GI men 84 kg w Pucharze Polski seniorów w Grapplingu; III miejsce w dywizji GI senior 85 kg Pucharu Polski JU-JITSU.

Jan Brach, członek Klubu Sportowego Grappling Gorlice, zdobywca I miejsca Master GI niebieskie pasy 100 kg w V Mistrzostwach Europy; II miejsce w open class absolutu i III miejsce w master GI niebieskie pasy 100 kg w Międzynarodowych zawodach Austrian BJJ Open; II miejsce master niebieskie pasy 100,5 kg w XV Mistrzostwach Polski BJJ; II miejsce GI master białe/niebieskie pasy +88,3 kg w 28 Lidze BJJ GI w Warszawie.

Jerzy Knot, srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Świata w Crossmintonie – Budapest 2019 w klasyfikacji indywidualnej w kat. 60+ i deblu, najwszechstronniejszy zawodnik XIV Międzynarodowych Sportowych Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych, inicjator i organizator szeregu imprez sportowych, sędzia wielu dyscyplin sportowych.

Piotr Gawlak, brązowy medalista Mistrzostw Świata w Crossmintonie w Budapeszcie w deblu i 5 w klasyfikacji indywidualnej w kat 50+; indywidualnie w swojej kat. 50+ zdobył: I miejsce w Międzynarodowych Zawodach Crossmintona w Lipanach (Słowacja); I miejsce w Międzynarodowych Zawodach Crossmintona w Gorlicach; 3 miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier.

Piotr Stępkowicz, wieloletni zawodnik i trener Gorlickiego Klubu Sportowego „Glinik Gorlice”. W sezonie 2019/2020 jako trener juniorów młodszych i trampkarzy starszych zajął 1 miejsce w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych, a z trampkarzami wywalczył awans do I ligi Okręgowej w Nowym Sączu.

Krzysztof Kozłowski, trener drużyny seniorów i juniorów Gorlickiego Klubu Piłki Siatkowej, w sezonie 2018/2019 wywalczył z drużyną seniorów I miejsce w I Lidze Małopolskiej. Ponadto prowadzi zajęcia z grupą naborową oraz grupą minisiatkówki „Dwójek”. Drużyna „Dwójek” wywalczyła II miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Małopolski kwalifikując się do Ogólnopolskiego Turnieju w Zabrzu, gdzie zajęła 19 miejsce.

Adrian Turek, zawodnik drużyny seniorów GKPS, która w sezonie 2018/2019 po raz drugi z rzędu wywalczyła 1 miejsce w I lidze małopolskiej oraz III miejsce w ćwierćfinałowym turnieju o awans do II ligi państwowej. Mimo, że jest studentem uczelni w Rzeszowie rozegrał wszystkie mecze w sezonie 2018/2019. Przykład zawodnika zdyscyplinowanego, który ogromną i systematyczną pracą osiągnął bardzo wysoki poziom sportowy i jest przykładem do naśladowania dla młodszych adeptów piłki siatkowej.

Bartłomiej Kaszyk, zawodnik drużyny seniorów GKPS, która w sezonie 2018/2019 po raz drugi z rzędu wywalczyła 1 miejsce w I lidze małopolskiej oraz III miejsce w ćwierćfinałowym turnieju o awans do II ligi państwowej. Mimo, licznych obowiązków służbowych we Wrocławiu, a ostatnio w Warszawie brał udział we wszystkich ważnych meczach zespołu.

Marcin Góra, zawodnik drużyny seniorów GKPS, która w sezonie 2018/2019 po raz drugi z rzędu wywalczyła 1 miejsce w I lidze małopolskiej oraz III miejsce w ćwierćfinałowym turnieju o awans do II ligi państwowej. Mimo, licznych obowiązków zawodowych i studenckich w Krakowie brał udział we wszystkich ważnych meczach zespołu.

Marcin Zygmunt, zawodnik Gorlickiego Klubu Sportów Walki, zajął: II miejsce w Mistrzostwach Świata ISKA w Irlandii K1 Light Kick w kat. senior do 80 kg

Tomasz Mordarski, trener i zawodnik Gorlickiego Klubu Sportów Walki, II miejsce w Mistrzostwach Świata ISKA w Irlandii K1, senior do 65 kg

Weronika Zaprzałka, uczennica Miejskiego Zespołu Szkół Nr 4 w Gorlicach. Zawodniczka taekwondo, zajęła: 2 miejsce w Międzynarodowym Turnieju Nadziei Olimpijskich w Bełżycach; 3 miejsce w Pucharze Polski w Legionowie, pierwsze miejsce w Black Tiger Cup w Sninie (Słowacja).

WIDEO: Krótki wywiad

Czytaj także

Wideo

Materiał oryginalny: Noworoczne nagrody burmistrza i starosty rozdane. Kto je odebrał? - Gazeta Krakowska

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Pan Krzysztof Kozłowski nie prowadzi grupy minisiatkówki w Gorlickim Klubie Piłki Siatkowej, a 2 miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Małopolski oraz 19 miejsce w Zabrzu jest sukcesem pana Tomasza Chmury

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3