Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Świetlica TPD w Gorlicach to miejsce, gdzie dzieci mają zapewnione w wolnym czasie sporo atrakcji. Podsumowano ferii zimowe

OPRAC.:
Lech Klimek
Lech Klimek
Mnóstwo atrakcji w świetlicy TPD, podsumowano ferie zimowe
Mnóstwo atrakcji w świetlicy TPD, podsumowano ferie zimowe TPD Gorlice
W Placówce Wsparcia Dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Gorlicach, odbyło się podsumowanie tegorocznych ferii zimowych. Przebiegały pod hasłem „Aktywnie i zdrowo spędzamy czas”. To dla podopiecznych placówki był czas nie tylko zabawy ale też wielu ciekawych spotkań poszerzających wiedzę i dających nowe umiejętności.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Przybyłych na spotkanie gości powitała Prezes Zarządu TPD Stanisława Bąk. W spotkaniu uczestniczyli: Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miasta Maria Ludwin, Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Gorlicach Wojciech Zapłata, Leśnik Nadleśnictwa Gorlice Lasy Państwowe Jadwiga Cieśla, Wiceprezes Zarządu TPD Urszula Szymala, Przewodnicząca Komisji Konkursowej Halina Trybus, dzieci i organizatorzy.

Krótkiego podsumowania dokonała Stanisława Bąk podkreślając, że tegoroczne ferie, mimo, że były bez śniegu, możemy zaliczyć do bardzo udanych, ponieważ dzieci skorzystały z różnorodnych form spędzania czasu wolnego. Dzieci spotykały się codziennie od godz. 10.00 do godz. 14.00. Z oferty zimowego wypoczynku, w pierwszym tygodniu skorzystało 27 dzieci, a w drugim 25. Podczas dwutygodniowego wypoczynku, dzieci spotykały się, by miło i aktywnie spędzić czas wolny oraz uczestniczyły w różnych atrakcjach, jakie zagwarantowali organizatorzy.

Zajęcia były urozmaicone, pełne radości oraz wspaniałej zabawy. Było bezpiecznie, kreatywnie, przyjemnie i pożytecznie. Nie zabrakło podsumowania przez dzieci, które szczegółowo przedstawiły, co wydarzyło się ciekawego, w jakich aktywnościach uczestniczyły podczas trwania ferii.

Pierwszy tydzień:

 • Spotkanie z funkcjonariuszem Powiatowej Komendy Policji w Gorlicach.
 • Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach – zajęcia literacko-edukacyjne pt. „Rusz głową i znajdź rozwiązanie”.
 • Warsztaty edukacyjne z Fundacją SURVIVAL z Sękowej pt. „W świecie miodów i pszczół.
 • Zajęcia profilaktyczne z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorlicach.
 • Wyjście do Kina Kolory na bajkę pt. „Emma i czarny Jaguar”.
 • Warsztaty kulinarne z kucharzem Radosławem Kłapaczem Chef Service, Fundacja PrzyGotujmy – „Meksykański smakołyk Czurros” oraz „Pieczemy Faworki”, finansowane przez Kulczyk Foundation z programu „Żółty Talerz”.
 • Zabawy integracyjne, ogłoszenie konkursu plastycznego pt. „Dzikie Zwierzęta w naszych lasach”, zabawy ruchowe przy muzyce, Walentynki „Dzień Zakochanych”, Turniej gier planszowych, prace plastyczne.

Drugi Tydzień:

 • Zajęcia Teatralne pt. „Lalki świata” przeprowadzone przez Tomasza Tajaka z Gorlickiego Centrum Kultury – wykonanie kukiełek.
 • Zajęcia profilaktyczne nt. „Cyber Przemoc – STOP HEJT”, które przeprowadziła Marta Zaborska z Pracowni Edukacji Psychologicznej z Karkowa, finansowane przez Urząd Miejski w Gorlicach.
 • Zajęcia edukacyjne pt. „Rozszerzona rzeczywistość” z wykorzystaniem gogli VR, długopisów 3D, eksperymenty. Zajęcia przeprowadził Janusz Klupa z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu Filia w Gorlicach.
 • Warsztaty pt. „Ortografia na Wesoło” – Akademia Myślenia Wizualnego, które przeprowadziła Urszula Lizak – Logopeda, Terapeuta TUS.

Głos zabrała Halina Trybus i dokonała podsumowania ogłoszonego konkursu plastycznego pt. "Dzikie zwierzęta w naszych lasach”. W konkursie wzięło udział 19 dzieci, prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy nt. dzikich zwierząt żyjących w naszych lasach, w naturalnym środowisku. Zwrócenie uwagi na potrzeby dzikich zwierząt, w tym gatunków chronionych (czyli, nikt nie może polować na nie, wyłapywać ich, krzywdzić, przepędzać, straszyć, zabierać i niszczyć miejsca do życia, aby nie zniknęły z obszarów naszych lasów). Pobudzanie kreatywności i wrażliwości twórczej dzieci. Zaprezentowała prace, które zdobyły I, II, III miejsca w dwóch kategoriach – dzieci młodsze i starsze.

Nagrodzone Dzieci:

I KATEGORIA (KLASA I-III)

I miejsce – Alan Dziadosz

II miejsce – Justyna Hudzik

III miejsce – Martyna Augustyn

III miejsce – Zuzanna Bąk

III miejsce – Lena Bubniak

II KATEGORIA (KLASA IV-VII)

I miejsce – Lilianna Czech

I miejsce – Marcin Surmanek-Michalik

II miejsce – Anna Stachura

II miejsce – Klaudia Drągowska

III miejsce – Julia Augustyn

III miejsce – Antoni Lizak

III miejsce – Amelia Bąk.

Nagrody dla dzieci zostały ufundowane przez Nadleśnictwo Gorlice Lasy Państwowe, które wręczyła Jadwiga Cieśla. Każde dziecko otrzymało ekologiczną torbę z logo ptaków oraz książkę przyrodniczą, malowanki, breloczek odblaskowy i inne niespodzianki. Dzieci były bardzo zadowolone z nagród.

Maria Ludwin skierowała miłe słowa i podziękowania pod adresem organizatorów wypoczynku. Podkreśliła, że program ferii był bogaty w atrakcję i ciekawe wydarzenia i aktywności.

Wychowawcy wręczyli wszystkim dzieciom dyplomy za aktywny udział w ofercie programowej ferii. Czas ferii minął bardzo szybko. Jednak wspólny pobyt z rówieśnikami i bogata oferta zajęć sprawiły, że dzieci będą bardzo mile je wspominać.

Źródło: TPD Gorlice

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto