Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe przedszkole i kolejny oddział żłobka w Sędziszowej otwarte! Swoje miejsce ma tutaj teraz sześćdziesięcioro dzieci

Agnieszka Nigbor-Chmura
Agnieszka Nigbor-Chmura
Wideo
od 16 lat
W Sędziszowej w gminie Bobowa zakończyła się rozbudowa żłobka gminnego. Od dzisiaj może z niego korzystać nie dwadzieścioro, a trzydzieścioro pięcioro dzieci. Dodatkowo w tym samym budynku gminnym powstał 25-osobowy oddział przedszkolny.

Jak bardzo ta inwestycja jest potrzebna, świadczy choćby fakt, że po pierwszym tygodniu prowadzonego we wrześniu naboru, zarówno do przedszkola, jak i żłobka zostało wolnych zaledwie kilka miejsc. Deklaracje rodziców tylko potwierdza frekwencja. Dzisiaj, czyli w dniu otwarcia placówki dzieci mogły się już cieszyć z nowych pomieszczeń i bogatego wyposażenia zarówno przedszkola, jak i żłobka.

- W Sędziszowej kolejne piętnaścioro dzieci już może korzystać z rozbudowanego żłobka. Zapotrzebowanie społeczne na tego typu inicjatywy jest bardzo duże, dlatego podjęliśmy starania o środki finansowe i udało nam się pozyskać około trzech milionów złotych i dodatkowo na wyposażenie placówki ponad 200 tysięcy złotych - mówi Wacław Ligęza burmistrz Bobowej.

Powody do radości mają też rodzice dzieci w wieku przedszkolnym. W wyremontowanych pomieszczeniach przy żłobku powstał też 25-osobowy oddział przedszkolny.

- Tutaj też po raz pierwszy został utworzony oddział przedszkolny dla dzieci trzyletnich i starszych. Dzisiaj - pierwszego dnia pracy tej placówki mamy w przedszkolu 17 maluchów, a to oznacza, że społeczne zapotrzebowanie również na przedszkole jest bardzo duże. Pomieszczenia, które były w nie najlepszym stanie technicznym, zostały kompleksowo zmodernizowane, wyremontowane, a co najważniejsze dostosowane do potrzeb zarówno dzieci w wieku żłobkowym, jak i przedszkolnym. Jest dźwig, jest nowa klatka schodowa, która pozwala spełnić wszystkie wymogi bezpieczeństwa - dodaje burmistrz Ligęza.

Pewnie kilka miejsc, które są jeszcze dostępne w żłobku i przedszkolu, niebawem zostaną zajęte przez kolejne dzieci. Już teraz jednak wszystkie chętne dzieci z gminy Bobowa znalazły miejsce w opiece żłóbkowej i przedszkolnej. To ważne, bo zdarzało się, że na pewnym etapie i w pewnych rocznikach grupa dzieci nie została przyjęta do przedszkola ani W Bobowej, ani w Wilczyskach. Powód był jeden - brak wolnych miejsc.

- Dzisiaj możemy powiedzieć, że oferta placówki w Sędziszowej spełnia oczekiwania rodziców dzieci i wszystkich, którym na sercu leży dobro i rozwój tych najmłodszych - dodaje burmistrz Bobowej.

Dobiegają jeszcze końca prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół niego. Wymienione zostało już ogrodzenie. W kolejnym etapie gmina planuje przeprowadzenie renowacji elewacji budynku, by poprawić jego estetykę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto