Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gorlickie problemy komunikacyjne trafiły na mównicę sejmową. Sprawa dotyczy ronda na Zawodziu i południowej obwodnicy Gorlic

Agnieszka Nigbor-Chmura
Agnieszka Nigbor-Chmura
archiwum Polski Sejm
Po tym, jak w ubiegłym tygodniu doszło do dość burzliwej dyskusji pomiedzy poseł na Sejm Barbarą Bartuś, a burmistrzem Gorlic Rafałem Kuklą w sprawie rozwiązań komunikacyjnych w mieście, sprawa gorlickiej obwodnicy i budowy ronda turbinowego, a także mostu na Ropie trafiła na mównicę sejmową.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ

O Gorlicach było głośno podczas ostatniego posiedzenia Sejmu. Temat obwodnicy Gorlic wywołała Barbara Bartuś, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Chciałabym zapytać o obwodnicę Gorlic (...) Mamy (tam przyp. red.) olbrzymie problemy komunikacyjne. W ramach poprawy drogi krajowej nr 28 zaplanowane jest też rondo turbinowe, potrzebujemy obwodnicy w ciągu dróg wojewódzkich – mówiła Barbara Bartuś. - Ostatnie wiadomości dla nas są bardzo tragiczne. Słyszymy, że nie będzie Programu Inwestycji Strategicznych. Słyszymy, że ten program, który już był zatwierdzony na 100 podstawowych obwodnic, może być zagrożony ze względu na brak pieniędzy - mówiła dalej.

Parlamentarzystka powiedziała, że Gorlice w ubiegłym roku w budżecie państwa miały wstępnie zagwarantowany milion złotych ta rozpoczęcie konsultacji społecznych.

- Co z Gorlicami? Jakie inwestycje są planowane w ciągu drogi Krajowej nr 28? - pytała.

Zanim głos zabrał Paweł Gancarz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, o Gorlicach i gospodarzy miasta wypowiedział się wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty.

- Nie przerwałem tylko dlatego, że mówiła pani o Gorlicach, a burmistrzem Gorlic jest mój bardzo bliski przyjaciel Rafał Kukla, którego proszę pozdrowić – powiedział marszałek Czarzasty. - To dobry, mądry człowiek - dodał.

Tu znów kontynuowała swoją wypowiedź parlamentarzystka z Gorlickiego.

- Panie marszałku, on też ma zadanie w mieście, którego nie wykonał, czyli drugi most na rzece Ropie – powiedziała. - Gorlice są zakorkowane i te rozmowy były bardzo częste. Myślę, że pan burmistrz ma udział w tym, że nie ma do tej pory ronda turbinowego - dodała Barbara Bartuś.

Jej słowa nie pozostały bez komentarza marszałka.

To takie polskie – powiedział marszałek Czarzasty. - Chciałem kogoś pochwalić, a tylko dołożyłem do pieca - mówił ze śmiechem

Wtedy na sejmową mównicę wyszedł Paweł Gancarz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, który najpierw przedstawił temat obwodnicy Raciborza, a potem nawiązał do Gorlic.

- Tej obwodnicy nie ma na liście 100 obwodnic, o którą pan pyta. Odsyłam do tego, żeby w pierwszej kolejności zweryfikować to, co zostało przyjęte przez państwa rząd, a nie oczekiwać wirtualnych zadań, których państwo oczekujecie do realizacji – powiedział Paweł Gancarz. - Ja wiem, że w ferworze kampanii wyborczej niebieskie tabliczki z nazwami obwodnic były prezentowane w terenie, ale to nie znaczy, że zostały one włączone do programu 100 obwodnic - tłumaczył dalej. Ta sama sytuacja dotyczy pani poseł Bartuś i również obwodnicy Gorlic. Nie ma takiego zadania na liście 100 obwodnic, dlatego wiem, że państwo się obawiają, łapią mnie państwo za słówka, przekręcają moje wypowiedzi medialne, ale należy w pierwszej kolejności zweryfikować, czy te zadania w ogóle są na liście, a nie martwią się państwo o to, czy będą zrealizowane przez nasz rząd - wybrzmiało na koniec.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pożar w rozlewni gazu w Głogowie - tak doszło do wypadku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto