Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Biecz. Mały Kraków z pierwszej połowy XX wieku miał swój urok. Do takiego miasta już nie ma powrotu. Na szczęście, czy wręcz przeciwnie?

Halina Gajda
Biecz. Widok miasta od strony torów kolejowych. Widoczny kościół farny i dzwonnica (z lewej), obok kościoła Dom Barianów-Rokickich z Basztą Katowską dalej wieża ratuszowa. 1918-1939.
Biecz. Widok miasta od strony torów kolejowych. Widoczny kościół farny i dzwonnica (z lewej), obok kościoła Dom Barianów-Rokickich z Basztą Katowską dalej wieża ratuszowa. 1918-1939. fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe
Fotografia ma tę magiczną moc, że bez większych kosztów i starań możemy przenieść się do przeszłości sprzed wielu dekad. Biecz, zwany też Małym Krakowem ma w Narodowym Archiwum Cyfrowym całkiem pokaźną bazę zdjęć, na których miasteczko z pierwszej połowy XX wieku zostało zatrzymane w kadrze. Jakże inaczej wyglądał ratusz, Dom Barianów-Rokickich, szpital św. Jadwigi. Taka podróż ma jeden wielki plus: można ją przerwać w dowolnej chwili, by później wrócić w to samo miejsce. Nawet po wielokroć.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

FLESZ - Ford zamierza produkować wyłącznie auta elektryczne

Pobierz

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto