Zza miedzy. Mocna reprezentacja gorliczan na pierwszym zimowym Biegu Beskidnika w Foluszu [ZDJĘCIA]

OPRAC.: redakcja
Na starcie Biegu Beskidnika stanęło ponad 30 zawodników z Gorlickiego
Na starcie Biegu Beskidnika stanęło ponad 30 zawodników z Gorlickiego Grzegorz Michalski
250 zawodników stanęło na starcie Biegu Beskidnika. Zawody obyły się za miedzą, a konkretnie w Foluszu. Gorlickie miało tam swoją mocną reprezentację, między innymi naszego redakcyjnego kolegę Marka Podrazę.

Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy – pierwszą na sześć kilometrów, oraz drugą na 21. Wiodły przede wszystkim szlakami Magurskiego Parku Narodowego. Start i meta zostały ustalone na terenie Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP w Foluszu. Pośród uczestników z naszego powiatu była między innymi mocna reprezentacja Gorlickiej Gruby Biegowej. Warunki były bardziej zimowe, niż wiosenne, co nie przeszkodziło w doskonałej atmosferze.

Najlepszym z naszej grupy okazał się Patryk Zabawa, który dotarł na metę na 8. miejscu. Zaraz za nim uplasował się kolejny nasz reprezentant Sławomir Wroński. Najlepsza z naszych kobiet Aneta Młynarczyk zajęła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet. Na starcie stanęła również Olenka Khomik zajęła 6. miejsce wśród kobiet

Pozostałe miejsca naszych zawodników na dystansie 6-ściu kilometrów:
36. Kamil Wędrychowicz
37. Grzegorz Wędrychowicz
59. Marek Podraza
64. Ewelina Kogut
67. Tomasz Hajduk

Na dystansie 21 kilometrów rewelacyjnie spisał się Daniel Chmielowiec, który zajął 10. miejsce w klasyfikacji ogólnej. Brawa również należą się dla JaQb Hyziak za pokonanie ciężkie trasy i 105 miejsce. Wśród kobiet najlepszą pozycję uzyskała Iwona Holik (109), a tuż za nią była Katarzyna Dyląg (110).