Przez blisko 34 godziny w gorlickim parku miejskim odbywać się będzie charytatywna sztafeta WOŚP

Marek Podraza
Charytatywne bieganie dla WOŚP w Parku Miejskim w Gorlicach to już tradycja
Charytatywne bieganie dla WOŚP w Parku Miejskim w Gorlicach to już tradycja archiwum
Udostępnij:
W Gorlicach już od kilku lat w ramach finału WOŚP organizowane były symboliczne „orkiestrowe” piątki w Parku Miejskim. Niektóre były we wspaniałej zimowej scenerii i z roku na rok przybywało coraz więcej chętnych, aby w ten sposób wesprzeć WOŚP.

W tym roku po raz kolejny gorliccy biegacze skupieni w Gorlickiej Grupie Biegowej oraz Stowarzyszeniu Maraton Gorlice znów na sportowo włączą się w wielkie orkiestrowe granie. Podobnie jak rok temu ze względu na ograniczenia związane z pandemią biegowe wyzwanie odbędzie się w formie sztafety biegowej.

- Po raz kolejny wspieramy na sportowo WOŚP. W pięcioosobowych grupach weźmiemy udział w sztafecie „ Biegowych 2022 minut dla WOŚP”, włączając się tym samym w ogólnopolski XVI Wirtualny Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą” - informuje Mateusz Bryg, jeden ze współorganizatorów wydarzenia. - Biegamy w Parku Miejskim w Gorlicach, bez przerwy od sobotniego poranka do niedzielnego popołudnia. Zmieniamy się co godzinę przy „parkowych misiach” - dodaje.

Symboliczną opłatą startową będzie dobrowolny datek do wolontariackiej puszki WOŚP lub wpłata do e-skarbonki gorlickiego sztabu WOŚP. Uczestnicy mają także możliwość wsparcia WOŚP poprzez zarejestrowanie się na stronie Wirtualnego Biegu WOŚP, gdzie za opłatę startową przeznaczoną w całości na WOŚP otrzymają okolicznościowy medal i koszulkę WOŚP

- Cieszymy się, że jest duży odzew. Liczymy na to, że uda się nam zebrać wszystkich chętnych i biegać bez przerwy przez 2022 minut. Będzie tylko krótka przerwa na przekazanie symbolicznej pałeczki WOŚP – podkreśla Adrian Wojtas z Gorlickiej Grupy Biegowej.

- W ubiegłym roku w naszym wydarzeniu wzięło udział ponad 100 biegaczy. Ostatni z nich finiszowali o godzinie 15, a tym roku ostatnia zmiana przybiegnie o godzinie 16. Podobnie jak rok temu pobiegnę i teraz. Moja zmiana jest zaplanowana w sobotę od godziny 19 do 20 - informuje Maciej Mika.

Wydarzenie podobnie jak i rok temu odbędzie się pod honorowym patronatem burmistrza Gorlic, a każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal ufundowany przez gorlicki Urząd Miasta.

Podczas ostatniego styczniowego weekendu w gorlickim parku będzie można spotkać biegaczy w różnym wieku. Są zapisane całe rodziny, a niektórzy jak np. Marek Dziedziak i Jan Adamczyk pobiegną z pieskami.

- Podobnie jak w ubiegłym roku, wybraliśmy godziny nocne i dwie zmiany. Będziemy biegać z Robertem Radzikiem od północy do godziny drugiej w niedzielę. Może jeszcze ktoś do nas dołączy - serdecznie zapraszamy. Nocne bieganie w Parku Miejskim jest wyjątkowe. Będzie nam bardzo przyjemnie przejąć pałeczkę od tak wytrawnych biegaczy jak Marek Dziedziak i Jan Adamczyk - mówi Aleksander Szurek.

Sztafetę w niedzielę o godzinie 6.18 rozpocznie znakomity biegacz długodystansowy kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji UM Gorlice Wojciech Zapłata z żoną Agnieszką oraz państwo Lena i Marek Wagnerowie z Bobowskiej Grupy Biegowej.

Zmagania w niedzielę zakończą członkowie Stowarzyszenia Maraton Gorlice. W wydarzeniu wezmą udział nie tylko biegacze skupieni w Gorlickiej Grupie Biegowej oraz Stowarzyszeniu Maraton Gorlice, ale również z Bobowskiej Grupy Biegowej, Grupy Biegowej Wilki Jodłowa, ULKS Lipinki, ZS Strzelec O.S.W. Gorlice i UKS Maraton Sękowa. Są też sympatycy biegania z rejonu Grybowa, Jasła i wielu miejscowości powiatu gorlickiego.

Za 100 proc. datków przekazanych przy rejestracji zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. ą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie