Grzegorz Haba zwyciężył w Wyścigu Kurierów Gorlicach [ZDJĘCIA]

Marek Podraza
Meta tegorocznego Międzynarodowego Karpackiego Wyścigu Kurierów U-23 miała miejsce w Gorlicach. W naszym mieście odbyło się zakończenie tej prestiżowej w światku kolarskim imprezy. Kolarze w niedzielę o godzinie 14 przejechali linię mety zlokalizowaną w rejonie MZS nr 5 w Gorlicach, kończąc czwarty etap wyścigu i jednocześnie cały wyścig. W tegorocznej rywalizacji brało udział prawie 120 zawodników. Ostatni etap wygrali Polacy.

Wyniki IV etapu:

1.Grzegorz Haba z Akt Aktio Group Mostostal Puławy z czasem 03:28:16
2. Paweł Bernas z Kll Kellys GKS Cartusia Kartuzy z czasem 03:28:16
3. Marek Kulas z Pol Polish National Team z czasem 03:28:16

Cała trójka kolarzy prawie równocześnie przekroczyła linię mety. Czwarty etap ukończyło 70 zawodników. W klasyfikacji końcowej zwyciężył Paweł Bernas z Kll Kellys GKS Cartusia Kartuzy, a w klasyfikacji drużynowej zespół Kll Kellys GKS Cartusia Kartuzy.

W klasyfikacji młodzieżowej do lat 21 zwyciężył Holender Tijmen Eising z Sunweb Revor Najlepszym góralem został reprezentant Czech Lubomir Petrus, a najaktywniejszym kolarzem pozostał zwycięzca Paweł Bernas.

Organizatorem Karpackiego Wyścigu Kurierów był Małopolski Związek Kolarski w Polsce i Obecny Urad Dohnany na Słowacji. Karpacki Wyścig Kurierów był rozgrywany od 8 czerwca i składał się z prologu i czterech etapów.

Współorganizatorami wyścigu po stronie polskiej byli FHU Marek Kosicki, Polski Związek Kolarski, Urząd Gminy w Jabłonce, Urząd Miasta w Zakliczynie, Urząd Miasta w Radłowie, Urząd Miasta w Gorlicach i Starostwo Powiatowe w Gorlicach, a po stronie słowackiej Obecny Urad Stara Bystrica. Jednym z partnerów wspomagających była Wysowianka z Wysowej.