Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dobiega końca remont rynku w Bobowej. Wiosną to miejsce będzie oazą zieleni

Agnieszka Nigbor-Chmura
Agnieszka Nigbor-Chmura
Wideo
od 16 lat
Pracowite było lato i jesień na bobowskim Rynku. Teraz prace weszły w etap odbiorów, a wiosną ruszą od nowa, ale już przy rewitalizacji miejskiej zieleni, która sprawi, że bobowski Rynek będzie prawdziwą ostoją zieleni.

Całość zadania to około 3 mln zł, gmina uzyskała 2,8 mln zł dofinansowania. A cały zakres prac to poziom około 5,5 ml złotych razem z budową budynku socjalnego, ale też remontem zabytkowego muru wokół kościoła św. Zofii.

- Główne roboty skoncentrowane były się na wymianie kostki brukowej na chodnikach, parkingach i drogach na płyty i kostkę granitową. Środki na inwestycje pochodziły z tak zwanego budżetu covidowego. Z budżetu gmina dokłada do tej inwestycji milion złotych - mówi Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej.

Ze wspomnianych środków został wykonany już mur wokół kościoła św. Zofii, gotyckiej świątyni z końca XV wieku. Święta Zofia to patronka miasta, dlatego też gmina włączyła się w realizację tego zadania. Budowa ogrodzenia tworzy spójną całość z ulicą o imieniu tej samej świętej. Wybudowany i odebrany został też budynek socjalno-sanitarny dla pracowników, którzy pracują przy utrzymaniu porządku w mieście.

Poszerzony został wyjazdu z Rynku, tak by zmieściły się na nim dwa samochody wyjeżdżające na ul. Grunwaldzką, czy to stronę Grybowa, czy też Ciężkowic. Już teraz widać, że pomogło to w upłynnieniu ruchu.

Przebudowane zostało wejście do Miejskiego Centrum Kultury, by było ono dostępne i wygodne dla niepełnosprawnych. Dodatkowo alejki na płycie rynku zostały wyłożone nowymi płytami granitowymi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto