Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu nowosądeckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu nowosądeckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu nowosądeckiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ZAREMBA Tadeusz Andrzej: pozycja 1 : 7,53% (5 521 głosów)
- SKUT Tomasz Józef: pozycja 2 : 7,53% (5 521 głosów)
- KURZEJA Krzysztof Jakub: pozycja 3 : 7,53% (5 521 głosów)
- DYCZEK Monika: pozycja 4 : 7,53% (5 521 głosów)
- WOLAŃSKA Aneta Natalia: pozycja 5 : 7,53% (5 521 głosów)
- GĄSIOROWSKA Maria Elżbieta: pozycja 6 : 7,53% (5 521 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SILNA SĄDECCZYZNA”:
- POTONIEC Roman Szczepan: pozycja 1 : 6,03% (4 426 głosów)
- BODZIONY Krzysztof Wojciech: pozycja 2 : 6,03% (4 426 głosów)
- SZEWCZYK-KUBACKA Joanna Anna: pozycja 3 : 6,03% (4 426 głosów)
- KOŁODZIEJ Leszek Wiesław: pozycja 4 : 6,03% (4 426 głosów)
- POGWIZD Ewa Katarzyna: pozycja 5 : 6,03% (4 426 głosów)
- MARCINEK Zofia Aneta: pozycja 6 : 6,03% (4 426 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SĄDECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- KWIT Jacek Adam: pozycja 1 : 3,1% (2 277 głosów)
- CZOP Sławomir: pozycja 2 : 3,1% (2 277 głosów)
- KMIECIK Małgorzata Agnieszka: pozycja 3 : 3,1% (2 277 głosów)
- KOWALIK Marta: pozycja 4 : 3,1% (2 277 głosów)
- CZECH Małgorzata Teresa: pozycja 5 : 3,1% (2 277 głosów)
- POŁEĆ Przemysław Mateusz: pozycja 6 : 3,1% (2 277 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu nowosądeckiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZAROTA Maria Barbara: pozycja 1 : 6,73% (5 054 głosów)
- KORNASZEWSKI Krzysztof Marek: pozycja 2 : 6,73% (5 054 głosów)
- ŁABUDA Paweł: pozycja 3 : 6,73% (5 054 głosów)
- GĄSIOR Bożena: pozycja 4 : 6,73% (5 054 głosów)
- KURZEJA Paweł Jan: pozycja 5 : 6,73% (5 054 głosów)
- RZEPKA Alina Maria: pozycja 6 : 6,73% (5 054 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GWÓŹDŹ Jacek Józef: pozycja 1 : 1,79% (1 345 głosów)
- TABASZ Grzegorz Marek: pozycja 2 : 1,79% (1 345 głosów)
- JANCZYK Tomasz Bogdan: pozycja 3 : 1,79% (1 345 głosów)
- LEŚNIARA Elżbieta Joanna: pozycja 4 : 1,79% (1 345 głosów)
- OLEKSY Zofia Lidia: pozycja 5 : 1,79% (1 345 głosów)
- POLAŃSKA-SKRĘŻYNA Jolanta Izabela: pozycja 6 : 1,79% (1 345 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SILNA SĄDECCZYZNA”:
- KWIATKOWSKI Marek Stanisław: pozycja 1 : 5,91% (4 437 głosów)
- DĄBROWSKA Magdalena Katarzyna: pozycja 2 : 5,91% (4 437 głosów)
- MIKA Michał Przemysław: pozycja 3 : 5,91% (4 437 głosów)
- TOKARZ Dorota Małgorzata: pozycja 4 : 5,91% (4 437 głosów)
- STAWIARSKA Wanda Karolina: pozycja 5 : 5,91% (4 437 głosów)
- SROMEK Andrzej Robert: pozycja 6 : 5,91% (4 437 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SĄDECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- CHMURA Mikołaj Wojciech: pozycja 1 : 2,24% (1 685 głosów)
- GŁÓD Józef: pozycja 2 : 2,24% (1 685 głosów)
- CHOCHOROWSKA Monika: pozycja 3 : 2,24% (1 685 głosów)
- FAŁOWSKA Anna Zofia: pozycja 4 : 2,24% (1 685 głosów)
- WOJCIECHOWSKA Katarzyna Małgorzata: pozycja 5 : 2,24% (1 685 głosów)
- PACHOLARZ Rafał: pozycja 6 : 2,24% (1 685 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu nowosądeckiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PŁAWIAK Marek Kazimierz: pozycja 1 : 8,48% (9 268 głosów)
- KANTOR Franciszek: pozycja 2 : 8,48% (9 268 głosów)
- OPIŁO Zygmunt Jan: pozycja 3 : 8,48% (9 268 głosów)
- JANUSZ Alojzy Piotr: pozycja 4 : 8,48% (9 268 głosów)
- KOŚCIELNIAK Aneta: pozycja 5 : 8,48% (9 268 głosów)
- LIGĘZA-CHYC Agata: pozycja 6 : 8,48% (9 268 głosów)
- BASTA Karolina Stanisława: pozycja 7 : 8,48% (9 268 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- OLSZYŃSKI Waldemar Paweł: pozycja 1 : 1,03% (1 126 głosów)
- SZABLA Krzysztof Michał: pozycja 2 : 1,03% (1 126 głosów)
- PAWLIK Lucyna Bogumiła: pozycja 3 : 1,03% (1 126 głosów)
- SZCZECH Wioletta Weronika: pozycja 4 : 1,03% (1 126 głosów)
- LEWANDOWSKA Agnieszka Aniela: pozycja 5 : 1,03% (1 126 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SILNA SĄDECCZYZNA”:
- BULANDA Marcin: pozycja 1 : 3,38% (3 694 głosów)
- SZKARŁAT Józef: pozycja 2 : 3,38% (3 694 głosów)
- NIKA Zofia: pozycja 3 : 3,38% (3 694 głosów)
- SROMEK Anna Maria: pozycja 4 : 3,38% (3 694 głosów)
- BODZIONY Teresa Elżbieta: pozycja 5 : 3,38% (3 694 głosów)
- BABIARCZYK Bogumiła: pozycja 6 : 3,38% (3 694 głosów)
- OGAR Andrzej: pozycja 7 : 3,38% (3 694 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SĄDECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- TOBIASZ Jakub Stefan: pozycja 1 : 1,69% (1 851 głosów)
- SZAMBELAN Leszek Jan: pozycja 2 : 1,69% (1 851 głosów)
- DUDKA Danuta Elżbieta: pozycja 3 : 1,69% (1 851 głosów)
- MAŁEK Mirosław Bernard: pozycja 4 : 1,69% (1 851 głosów)
- SROMEK Andrzej Tadeusz: pozycja 5 : 1,69% (1 851 głosów)
- JANUSZ Maria: pozycja 6 : 1,69% (1 851 głosów)
- DEKER Janina: pozycja 7 : 1,69% (1 851 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu nowosądeckiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOSZYK Antoni: pozycja 1 : 9,99% (8 014 głosów)
- KWIATKOWSKI Amadeusz Klaudiusz: pozycja 2 : 9,99% (8 014 głosów)
- MATUŁA Ewa: pozycja 3 : 9,99% (8 014 głosów)
- GRUCA Jan Andrzej: pozycja 4 : 9,99% (8 014 głosów)
- JANUR Monika Katarzyna: pozycja 5 : 9,99% (8 014 głosów)
- RADZIK Anna: pozycja 6 : 9,99% (8 014 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SILNA SĄDECCZYZNA”:
- ŚLUSARCZYK Wojciech: pozycja 1 : 4,9% (3 927 głosów)
- DZIEDZIC Łukasz: pozycja 2 : 4,9% (3 927 głosów)
- RADZIK Anna: pozycja 3 : 4,9% (3 927 głosów)
- KMAK Lucyna Zofia: pozycja 4 : 4,9% (3 927 głosów)
- MICHALIK-GŁOWACKA Alicja Elżbieta: pozycja 5 : 4,9% (3 927 głosów)
- WANATOWICZ Stanisław Franciszek: pozycja 6 : 4,9% (3 927 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SĄDECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- GRUCA Elżbieta Ewa: pozycja 1 : 1,78% (1 427 głosów)
- PIOTROWSKI Piotr Leszek: pozycja 2 : 1,78% (1 427 głosów)
- KMAK Tadeusz Jan: pozycja 3 : 1,78% (1 427 głosów)
- OLSZANECKA Aneta Magdalena: pozycja 4 : 1,78% (1 427 głosów)
- KROK Sebastian Marcin: pozycja 5 : 1,78% (1 427 głosów)
- FRĄCZEK Klaudia Stefania: pozycja 6 : 1,78% (1 427 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu nowosądeckiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- NOWAK Michał: pozycja 1 : 10,08% (5 419 głosów)
- CABAK Janusz Wiesław: pozycja 2 : 10,08% (5 419 głosów)
- GABOREK Anna Jadwiga: pozycja 3 : 10,08% (5 419 głosów)
- KIEŁBASA Maria: pozycja 4 : 10,08% (5 419 głosów)
- MICHALIK Jan: pozycja 5 : 10,08% (5 419 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PIĘTKA Klaudia Maria: pozycja 1 : 1,98% (1 062 głosów)
- DROBNY Renata Teresa: pozycja 2 : 1,98% (1 062 głosów)
- NIEĆ Halina Zuzanna: pozycja 3 : 1,98% (1 062 głosów)
- MĄKA Eugeniusz Roman: pozycja 4 : 1,98% (1 062 głosów)
- KOWALSKI Artur Marcin: pozycja 5 : 1,98% (1 062 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SILNA SĄDECCZYZNA”:
- ŚWIGUT Józef: pozycja 1 : 5,26% (2 830 głosów)
- PIÓRO Wiesław: pozycja 2 : 5,26% (2 830 głosów)
- KWIATKOWSKA Patrycja Antonina: pozycja 3 : 5,26% (2 830 głosów)
- KIEŁBASA Marek Kazimierz: pozycja 4 : 5,26% (2 830 głosów)
- AUGUSTYŃSKA Jolanta Agata: pozycja 5 : 5,26% (2 830 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SĄDECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- KULPA Jan Tomasz: pozycja 1 : 2,68% (1 441 głosów)
- KIEŁBASA Antoni Stanisław: pozycja 2 : 2,68% (1 441 głosów)
- KŁĘBCZYK Maria: pozycja 3 : 2,68% (1 441 głosów)
- ŁATKA Jan: pozycja 4 : 2,68% (1 441 głosów)
- KMAK Anna Agnieszka: pozycja 5 : 2,68% (1 441 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu nowosądeckiego z okręgu nr 6
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GAJOWSKI Przemysław Wojciech: pozycja 1 : 5,42% (6 691 głosów)
- SUŁKOWSKI Stanisław Jan: pozycja 2 : 5,42% (6 691 głosów)
- RUSINIAK Bronisław: pozycja 3 : 5,42% (6 691 głosów)
- KOTARBA Piotr Marcin: pozycja 4 : 5,42% (6 691 głosów)
- GAŁĘZIOWSKA Marta Alina: pozycja 5 : 5,42% (6 691 głosów)
- JABŁOŃSKI Robert Artur: pozycja 6 : 5,42% (6 691 głosów)
- WITASSEK Dorota Antonina: pozycja 7 : 5,42% (6 691 głosów)
- TALAR Barbara Stanisława: pozycja 8 : 5,42% (6 691 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KAŁUCKI Bogdan Paweł: pozycja 1 : 3,07% (3 787 głosów)
- ZAJĄC Tomasz Stefan: pozycja 2 : 3,07% (3 787 głosów)
- KRÓL-MIREK Agata Kazimiera: pozycja 3 : 3,07% (3 787 głosów)
- MAJOCHA Justyna Kinga: pozycja 4 : 3,07% (3 787 głosów)
- MAŚLANKA Kamil Mateusz: pozycja 5 : 3,07% (3 787 głosów)
- HUTNIKIEWICZ Jacek Adam: pozycja 6 : 3,07% (3 787 głosów)
- LEGUTKO Anna Alina: pozycja 7 : 3,07% (3 787 głosów)
- JAWORSKI Witold Leon: pozycja 8 : 3,07% (3 787 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SILNA SĄDECCZYZNA”:
- GANCARZ Andrzej: pozycja 1 : 2,55% (3 148 głosów)
- DOBOSZ Marian Stanisław: pozycja 2 : 2,55% (3 148 głosów)
- ADAMCZYK Marta: pozycja 3 : 2,55% (3 148 głosów)
- ROMANIAK Iwona Ewa: pozycja 4 : 2,55% (3 148 głosów)
- DERYNG Justyna Joanna: pozycja 5 : 2,55% (3 148 głosów)
- BIŁEK Anna Małgorzata: pozycja 6 : 2,55% (3 148 głosów)
- ROGOZIŃSKI Konrad Piotr: pozycja 7 : 2,55% (3 148 głosów)
- BIALIK Maciej Janusz: pozycja 8 : 2,55% (3 148 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SĄDECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- BODZIONY Emil: pozycja 1 : 1,67% (2 061 głosów)
- BOGACZYK Edward Józef: pozycja 2 : 1,67% (2 061 głosów)
- SZCZOTKA Tomasz Franciszek: pozycja 3 : 1,67% (2 061 głosów)
- WARCHOLAK-ZYSEK Bożena Józefa: pozycja 4 : 1,67% (2 061 głosów)
- JANECZEK Jakub Wojciech: pozycja 5 : 1,67% (2 061 głosów)
- SROKA Leszek Andrzej: pozycja 6 : 1,67% (2 061 głosów)
- GŁĄB Beata Agnieszka: pozycja 7 : 1,67% (2 061 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu nowosądeckiego z okręgu nr 7
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOŻUCH Zdzisław Jan: pozycja 1 : 9,74% (4 709 głosów)
- DĄBROWSKI Stanisław Andrzej: pozycja 2 : 9,74% (4 709 głosów)
- DYREK Piotr: pozycja 3 : 9,74% (4 709 głosów)
- PIĘTKA Aleksandra: pozycja 4 : 9,74% (4 709 głosów)
- ABRAMCZYK Kamila Łucja: pozycja 5 : 9,74% (4 709 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GÓRKA Jerzy Józef: pozycja 1 : 2,94% (1 421 głosów)
- SKRĘŻYNA Jakub Dariusz: pozycja 2 : 2,94% (1 421 głosów)
- TUDAJ Franciszek Jan: pozycja 3 : 2,94% (1 421 głosów)
- WOŹNIAK Adriana: pozycja 4 : 2,94% (1 421 głosów)
- MIECHURSKA Anna Maria: pozycja 5 : 2,94% (1 421 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SILNA SĄDECCZYZNA”:
- CIĄGŁO Edward: pozycja 1 : 4,11% (1 986 głosów)
- ZIELIŃSKA Ewa Elżbieta: pozycja 2 : 4,11% (1 986 głosów)
- LIS Andrzej Marek: pozycja 3 : 4,11% (1 986 głosów)
- PASOŃ Bogumiła Maria: pozycja 4 : 4,11% (1 986 głosów)
- BARNACH Karolina Anna: pozycja 5 : 4,11% (1 986 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SĄDECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- ŚMIERCIAK Daniel Adam: pozycja 1 : 3,21% (1 552 głosów)
- DARA Halina: pozycja 2 : 3,21% (1 552 głosów)
- HEJMEJ Dariusz Wojciech: pozycja 3 : 3,21% (1 552 głosów)
- BORZĘCKI Jan: pozycja 4 : 3,21% (1 552 głosów)
- BANACH Małgorzata Katarzyna: pozycja 5 : 3,21% (1 552 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jakie zadania ma rada powiatu?
Rada powiatu jest organem stanowiącym i kontrolnym samorządu terytorialnego. Radni są wybierani w wyborach samorządowych. Organem nadzorującym jest wojewoda. Rozpatruje on skargi na działania i kontroluje działalność rady powiatu.
Rada powiatu posiada swoje określone zadania. Są to m.in:
- uchwalanie budżetu powiatu,
- stanowienie aktów prawa miejscowego,
- wybór i odwołanie zarządu powiatu,
- ustalenie wynagrodzenia przewodniczącego zarządu powiatu,
- ustalanie kierunków działania zarządu powiatu,
- rozpatrywanie sprawozdań z działalności zarządu,
- rozpatrywanie raportu o stanie powiatu.
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?