Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu pszczyńskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Mamy oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu pszczyńskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, które zostały opublikowane przez PKW. Jak prezentuje sie końcowy rezultat głosowania? Zobacz szczegółowe dane, zamieszczone poniżej.
Wyniki wyborów do rady powiatu pszczyńskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SODZAWICZNY Jacek Bernard: pozycja 1 : 3,78% (2 462 głosów)
- ROZMUS Beata Barbara: pozycja 2 : 3,78% (2 462 głosów)
- KRISTOF Roman Antoni: pozycja 3 : 3,78% (2 462 głosów)
- WILCZEK Jacek Roman: pozycja 4 : 3,78% (2 462 głosów)
- PIETRASZ Anna Elżbieta: pozycja 5 : 3,78% (2 462 głosów)
- BOŻEK Paweł Piotr: pozycja 6 : 3,78% (2 462 głosów)
- KRAŚKIEWICZ Halina Joanna: pozycja 7 : 3,78% (2 462 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PILZ Michał Witold: pozycja 1 : 0,96% (625 głosów)
- UTRATA Karol Jan: pozycja 2 : 0,96% (625 głosów)
- ZACHER Żaneta Elżbieta: pozycja 3 : 0,96% (625 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PSZCZYŃSKA:
- LALA Wojciech Józef: pozycja 1 : 4,47% (2 915 głosów)
- BABIŃSKI Andrzej Waldemar: pozycja 2 : 4,47% (2 915 głosów)
- SAWICKI Przemysław Andrzej: pozycja 3 : 4,47% (2 915 głosów)
- GARUS Anna Teresa: pozycja 4 : 4,47% (2 915 głosów)
- MUSIAŁ Irena: pozycja 5 : 4,47% (2 915 głosów)
- CZECH Zbigniew Kazimierz: pozycja 6 : 4,47% (2 915 głosów)
- JANKOWSKA Renata Barbara: pozycja 7 : 4,47% (2 915 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PSZCZYŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE:
- RYT Stefan Alojzy: pozycja 1 : 3,14% (2 048 głosów)
- SPYRA Krzysztof Augustyn: pozycja 2 : 3,14% (2 048 głosów)
- CZERNEK Michał Marcin: pozycja 3 : 3,14% (2 048 głosów)
- JAKUBIK Małgorzata Weronika: pozycja 4 : 3,14% (2 048 głosów)
- WALECZEK Edyta Iwona: pozycja 5 : 3,14% (2 048 głosów)
- KOCIMA Aleksandra Bogumiła: pozycja 6 : 3,14% (2 048 głosów)
- MAĆKOWSKI Grzegorz Mieczysław: pozycja 7 : 3,14% (2 048 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU:
- PABIN Józef Andrzej: pozycja 1 : 1,01% (659 głosów)
- KISIELEWSKA Kinga Patrycja: pozycja 2 : 1,01% (659 głosów)
- LAZAR Jakub Czesław: pozycja 3 : 1,01% (659 głosów)
- OTRĘBA Karolina Oliwia: pozycja 4 : 1,01% (659 głosów)
- CEBULA Rafał Michał: pozycja 5 : 1,01% (659 głosów)
- FABIAN Kinga Monika: pozycja 6 : 1,01% (659 głosów)
- PASTERNAK Tomasz Jan: pozycja 7 : 1,01% (659 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI I KONFEDERACJA:
- PŁACZEK Alina Krystyna: pozycja 1 : 1,46% (954 głosów)
- WIERZGOŃ Marcin Marek: pozycja 2 : 1,46% (954 głosów)
- SOJKA Monika Jadwiga: pozycja 3 : 1,46% (954 głosów)
- MOŚ Ewa Maria: pozycja 4 : 1,46% (954 głosów)
- SZAFRON Henryk Mikołaj: pozycja 5 : 1,46% (954 głosów)
- DZIDA Piotr Jan: pozycja 6 : 1,46% (954 głosów)
- MĘCNAROWSKI Szymon Jan: pozycja 7 : 1,46% (954 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu pszczyńskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŚMIEJA Bronisław Marek: pozycja 1 : 8,13% (2 211 głosów)
- ŚMIŁEK Wojciech Jan: pozycja 2 : 8,13% (2 211 głosów)
- FOŁTA Zofia Katarzyna: pozycja 3 : 8,13% (2 211 głosów)
- SOCHACKA-KABUT Teresa Agnieszka: pozycja 4 : 8,13% (2 211 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KUCKI Anna Barbara: pozycja 1 : 1,21% (330 głosów)
- KMIOTEK Anna Julia: pozycja 2 : 1,21% (330 głosów)
- LUKASEK Bronisław Józef: pozycja 3 : 1,21% (330 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PSZCZYŃSKA:
- BANDOŁA Barbara Elżbieta: pozycja 1 : 7,37% (2 004 głosów)
- STAŃCZYK Andrzej: pozycja 2 : 7,37% (2 004 głosów)
- MADEJA Anna Genowefa: pozycja 3 : 7,37% (2 004 głosów)
- FARUGA Zbigniew Szymon: pozycja 4 : 7,37% (2 004 głosów)
- ANTECKA Agnieszka Gabriela: pozycja 5 : 7,37% (2 004 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PSZCZYŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE:
- TARANOWSKI Bogdan Józef: pozycja 1 : 3,76% (1 022 głosów)
- SOSNA Marcin Jan: pozycja 2 : 3,76% (1 022 głosów)
- NOGA Anna Katarzyna: pozycja 3 : 3,76% (1 022 głosów)
- LIBERA Paweł Mateusz: pozycja 4 : 3,76% (1 022 głosów)
- GORZĘDOWSKA Małgorzata Teresa: pozycja 5 : 3,76% (1 022 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU:
- KOCUREK Danuta Helena: pozycja 1 : 1,23% (334 głosów)
- CZUWAJ Sylwia Jadwiga: pozycja 2 : 1,23% (334 głosów)
- BEBEROK Alojzy Wojciech: pozycja 3 : 1,23% (334 głosów)
- NYCZ Eugeniusz Stanisław: pozycja 4 : 1,23% (334 głosów)
- KOŁODZIEJ Andrzej Władysław: pozycja 5 : 1,23% (334 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI I KONFEDERACJA:
- KUŚNIERZ Marcin Rafał: pozycja 1 : 0,69% (187 głosów)
- BANDURA Karina Katarzyna: pozycja 2 : 0,69% (187 głosów)
- CZAJKOWSKI Grzegorz Antoni: pozycja 3 : 0,69% (187 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu pszczyńskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KANAFEK-LEWANDOWSKA Marcela Joanna: pozycja 1 : 3,52% (2 296 głosów)
- BOBA Bogumiła Maria: pozycja 2 : 3,52% (2 296 głosów)
- KĘDZIOR Michał Wojciech: pozycja 3 : 3,52% (2 296 głosów)
- WYGLĄDACZ Urszula Halina: pozycja 4 : 3,52% (2 296 głosów)
- WIŚNIEWSKI Marek Roman: pozycja 5 : 3,52% (2 296 głosów)
- WIDŁOK Augustyn Józef: pozycja 6 : 3,52% (2 296 głosów)
- KLOC Henryk Stanisław: pozycja 7 : 3,52% (2 296 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PSZCZYŃSKA:
- SADZA Paweł Ryszard: pozycja 1 : 4,93% (3 216 głosów)
- CIESZEWSKI Damian Marek: pozycja 2 : 4,93% (3 216 głosów)
- SOPOT-ZEMBOK Barbara Joanna: pozycja 3 : 4,93% (3 216 głosów)
- WIKTORCZYK Witold Karol: pozycja 4 : 4,93% (3 216 głosów)
- SOJKA Joanna Katarzyna: pozycja 5 : 4,93% (3 216 głosów)
- DAJKA Anna Maria: pozycja 6 : 4,93% (3 216 głosów)
- SZWARC Marian Józef: pozycja 7 : 4,93% (3 216 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LIGA SAMORZĄDOWA ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ:
- TOMCZYKIEWICZ Maciej Tadeusz: pozycja 1 : 1,92% (1 254 głosów)
- ZIOBRO Ryszard: pozycja 2 : 1,92% (1 254 głosów)
- SMOLAREK Ireneusz Jan: pozycja 3 : 1,92% (1 254 głosów)
- WIŚNIEWSKA Katarzyna Ewa: pozycja 4 : 1,92% (1 254 głosów)
- WÓJTOWICZ Elżbieta Krystyna: pozycja 5 : 1,92% (1 254 głosów)
- MAZUGA Aleksandra Anna: pozycja 6 : 1,92% (1 254 głosów)
- CISZEWSKA Beata Weronika: pozycja 7 : 1,92% (1 254 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PSZCZYŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE:
- SZOSTAK Krystian Tadeusz: pozycja 1 : 3,1% (2 018 głosów)
- ŁAPA Piotr Michał: pozycja 2 : 3,1% (2 018 głosów)
- MASNY-KLIMCZAK Zofia Aleksandra: pozycja 3 : 3,1% (2 018 głosów)
- SZYDŁOWSKA Anna Maria: pozycja 4 : 3,1% (2 018 głosów)
- PTASZYŃSKI Marcin Jakub: pozycja 5 : 3,1% (2 018 głosów)
- PROMNY Monika Marcela: pozycja 6 : 3,1% (2 018 głosów)
- HELLWIG Beata Janina: pozycja 7 : 3,1% (2 018 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI I KONFEDERACJA:
- STOK Mateusz Marek: pozycja 1 : 0,81% (528 głosów)
- LEKKI Dominik Józef: pozycja 2 : 0,81% (528 głosów)
- PIETRUSA Dawid Michał: pozycja 3 : 0,81% (528 głosów)
- DZIDA Klaudia Zofia: pozycja 4 : 0,81% (528 głosów)
- ŻELAZO Magdalena Matylda: pozycja 5 : 0,81% (528 głosów)
- RAJCA Paulina Agnieszka: pozycja 6 : 0,81% (528 głosów)
- STRYJNIAK Piotr Krzysztof: pozycja 7 : 0,81% (528 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu pszczyńskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MALCHER Aleksander Franciszek: pozycja 1 : 3,1% (2 618 głosów)
- WRÓBEL Rafał Stanisław: pozycja 2 : 3,1% (2 618 głosów)
- JABŁEKA-CIURLA Kinga Maria: pozycja 3 : 3,1% (2 618 głosów)
- KRYSTEK Sylwia Monika: pozycja 4 : 3,1% (2 618 głosów)
- GAWROŃSKI Zbigniew Marek: pozycja 5 : 3,1% (2 618 głosów)
- ŚWIERKOT Anna Katarzyna: pozycja 6 : 3,1% (2 618 głosów)
- KROPIDŁO Sławomir Piotr: pozycja 7 : 3,1% (2 618 głosów)
- STADNIK Jacek: pozycja 8 : 3,1% (2 618 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PSZCZYŃSKA:
- WANOT Grzegorz Marian: pozycja 1 : 4,11% (3 474 głosów)
- PUDEŁKO Michał Józef: pozycja 2 : 4,11% (3 474 głosów)
- MAZUR Anna Maria: pozycja 3 : 4,11% (3 474 głosów)
- NOWOK Renata Maria: pozycja 4 : 4,11% (3 474 głosów)
- BIAŁAS Leszek Stanisław: pozycja 5 : 4,11% (3 474 głosów)
- PŁAWECKI Artur Andrzej: pozycja 6 : 4,11% (3 474 głosów)
- ORLIK Janusz Piotr: pozycja 7 : 4,11% (3 474 głosów)
- KĘDZIOR Bernadetta Zofia: pozycja 8 : 4,11% (3 474 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LIGA SAMORZĄDOWA ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ:
- KRZYŻANIAK Artur: pozycja 1 : 0,98% (828 głosów)
- PISTELOK Jerzy Mieczysław: pozycja 2 : 0,98% (828 głosów)
- KUBACKA Izabela Anna: pozycja 3 : 0,98% (828 głosów)
- SWERYD Joanna Krystyna: pozycja 4 : 0,98% (828 głosów)
- MASNY Marek Karol: pozycja 5 : 0,98% (828 głosów)
- BODYS Agnieszka: pozycja 6 : 0,98% (828 głosów)
- NEGIER Kacper Witosław: pozycja 7 : 0,98% (828 głosów)
- CZEBOTOROWICZ Zbigniew Damian: pozycja 8 : 0,98% (828 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PSZCZYŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE:
- CZARNECKA Magdalena Wiesława: pozycja 1 : 3,52% (2 975 głosów)
- GRYGIER Zdzisław Michał: pozycja 2 : 3,52% (2 975 głosów)
- LIPUS Waldemar Janusz: pozycja 3 : 3,52% (2 975 głosów)
- JANUSZEWSKA Gabriela Joanna: pozycja 4 : 3,52% (2 975 głosów)
- FUŁAWKA Krystyna: pozycja 5 : 3,52% (2 975 głosów)
- CZERNECKA Ewelina Maria: pozycja 6 : 3,52% (2 975 głosów)
- GRAJCAREK Dariusz Kazimierz: pozycja 7 : 3,52% (2 975 głosów)
- PIECZKA Jakub Szymon: pozycja 8 : 3,52% (2 975 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI I KONFEDERACJA:
- SOJKA Marek Marcin: pozycja 1 : 0,8% (674 głosów)
- JARMUSIEWICZ Julia Joanna: pozycja 2 : 0,8% (674 głosów)
- BOBA Marek Piotr: pozycja 3 : 0,8% (674 głosów)
- RAJCA Martyna Dorota: pozycja 4 : 0,8% (674 głosów)
- MIGDOŁ Klaudiusz Edward: pozycja 5 : 0,8% (674 głosów)
- MARKITON-WIERZGOŃ Agnieszka Sylwia: pozycja 6 : 0,8% (674 głosów)
- SPORA Michał Jerzy: pozycja 7 : 0,8% (674 głosów)
- STOK Paweł Łukasz: pozycja 8 : 0,8% (674 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu pszczyńskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KONIECZNY Wiesław: pozycja 1 : 6,52% (2 335 głosów)
- LUCJAN Marek Jan: pozycja 2 : 6,52% (2 335 głosów)
- POLOCZEK Alina Celina: pozycja 3 : 6,52% (2 335 głosów)
- WÓJTOWICZ Ryszard Mirosław: pozycja 4 : 6,52% (2 335 głosów)
- TEKLA Bogumiła: pozycja 5 : 6,52% (2 335 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PSZCZYŃSKA:
- BAŃCZYK Roman Tadeusz: pozycja 1 : 4,88% (1 749 głosów)
- PILIS Andrzej Szczepan: pozycja 2 : 4,88% (1 749 głosów)
- SŁOWIŃSKA Joanna Julia: pozycja 3 : 4,88% (1 749 głosów)
- BRANDYS Danuta: pozycja 4 : 4,88% (1 749 głosów)
- WOSIŃSKA Monika: pozycja 5 : 4,88% (1 749 głosów)
- KRET Marek Janusz: pozycja 6 : 4,88% (1 749 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LIGA SAMORZĄDOWA ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ:
- NOGŁY Grzegorz Gabriel: pozycja 1 : 5,89% (2 110 głosów)
- PISAREK Grzegorz Józef: pozycja 2 : 5,89% (2 110 głosów)
- KOWALSKA Ewelina Sylwia: pozycja 3 : 5,89% (2 110 głosów)
- GORAUS Karolina Magdalena: pozycja 4 : 5,89% (2 110 głosów)
- KUKLA Aleksandra Marta: pozycja 5 : 5,89% (2 110 głosów)
- STAJER Robert Piotr: pozycja 6 : 5,89% (2 110 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI I KONFEDERACJA:
- KROK Grzegorz Bogdan: pozycja 1 : 0,93% (332 głosów)
- BATKO Agata Maria: pozycja 2 : 0,93% (332 głosów)
- BATKO Sławomir Adam: pozycja 3 : 0,93% (332 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki poszczególnych komitetów, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?