Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W szkole w Zagórzanach zazieleniło się nie tylko za sprawą pomysłowej dekoracji, ale ubiorów uczestników Dnia Drzew

Lech Klimek
Lech Klimek
Uczniowie klas 1-8 nadali okazom imiona i umotywowali swoje wybory
Uczniowie klas 1-8 nadali okazom imiona i umotywowali swoje wybory Szkoła Podstawowa Zagórzany
10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. To święto pojawiło się w kalendarzu imprez i uroczystości Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Zagórzanach. Uczniowie dowiedzieli się jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa, które są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Lasy Państwowe ogłosiły dla szkół konkurs „Klasa z drewna”, którego celem jest promocja Lasów Państwowych, zrównoważonej gospodarki leśnej i społecznej funkcji lasu w szczególności poprzez aktywizację dzieci i młodzieży, uatrakcyjnienie nauczania poprzez wprowadzenie zajęć terenowych i żywych lekcji przyrody.

Ważnym elementem konkursu była edukacja przyrodniczo-leśna, a także rozwijanie zainteresowań z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej, ochrony przyrody i działań Lasów Państwowych.

- Warunkiem udziału w konkursie było napisanie projektu i zaplanowanie działań spełniających wyżej wymienione cele - opowiada Iwona Jamro, dyrektor szkoły. - I tak też się stało, projekt pn. „Zielona klasa w dechę!” został napisany, złożony w terminie oraz pozytywnie zweryfikowany i oceniony. Natomiast 31 sierpnia ogłoszono listę zwycięskich szkół, między którymi znalazła się nasza szkoła - dopowiada.

Cały projekt to kilkanaście działań, wśród których znalazły się prace związane z budową wiaty edukacyjnej, która będzie okazją do realizacji wielu działań edukacyjno-leśnych, zajęć specjalistycznych i przedmiotowych dla wszystkich uczniów, w tym uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Na potrzeby szkoły zostały zamówione zewnętrzne tablice, plansze i gry edukacyjne związane z tematyką zrównoważonej gospodarki leśnej, drewna i społecznej funkcji lasu oraz zewnętrzna ścieżka sensoryczna.

- Opracowano we współpracy z Nadleśnictwem Gorlice program edukacyjny pn. „Otwórzmy drzwi do lasu”, oparty na materiałach Lasów Państwowych - relacjonuje dyrektor. - W ramach tego programu uczniowie wzięli udział w zajęciach w terenie. Młodsi uczniowie odbyli lekcję edukacyjną na Magurze Małastowskiej połączoną z zabawami i pieczeniem kiełbasy. Starsi natomiast uczestniczyli w lekcji przyrodniczej w budynku Nadleśnictwa Gorlice, skąd udali się na spacer w terenie, odwiedzając „Dąb Aleksander" - podkreśla.

Zakupiono 8 sadzonek drzew z gatunku rodzimych i teraz każda klasa została ambasadorem swojego drzewa: nada dla niego imię, przygotuje opis, posadzi i zajmie się pielęgnacją.
Uczniowie klas 1-8 nadali okazom imiona i umotywowali swoje wybory. Wokół wiaty będą rosły lipy: Wiktoria, Teresa, Ewa i Jadwiga, jarzęby szwedzkie: Ignacy i Artur, klony czerwono listne: Wincenty i Wawrzyniec.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Maturzyści zakończyli rok szkolny. Czekają na nich egzaminy maturalne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto