Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Sędziszowa i Okolic w Bieszczadach. To była wspaniała pełna emocji wyprawa

OPRAC.:
Lech Klimek
Lech Klimek
Kolejki wąskotorowa i gondolowa to główne atrakcje wyjazdy w Bieszczady
Kolejki wąskotorowa i gondolowa to główne atrakcje wyjazdy w Bieszczady Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Sędziszowa i Okolic
Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Sędziszowa i Okolic przygotowało nie lada atrakcję w postaci turystycznej, ale tez integracyjnej wycieczkę w Bieszczady. Wyprawa była dostępna dla wszystkich chętnych członków i sympatyków stowarzyszenia. Uczestniczyło w niej 37 osób.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

W pierwszym dniu zorganizowaliśmy przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną z Majdanu do Balnicy. Był czas na robienie zdjęć, rozmowy, zakupy pamiątek czy wypicie kawy. Przejazd taką kolejką to również powrót do czasów dzieciństwa.

- Po przyjeździe do Soliny i zakwaterowaniu udaliśmy się na zaporę największego w Polsce, sztucznego zbiornika wodnego retencyjno-energetycznego, czyli Jeziora Solińskiego - opowiada Anna Wiejaczka, kierowniczka wycieczki. - Był czas na zakup pamiątek, spacer koroną tamy, zakup gofrów czy lodów. W czasie rejsu statkiem mogliśmy podziwiać rozległą panoramę „zielonych wzgórz nad Soliną” z piosenki Wojciecha Gąsowskiego i dowiedzieć się jak powstawała zapora - dodaje.

Po kolacji był czas na integracyjne spotkanie: rozmowy, śpiewy, a nawet tańce. Drugi dzień bieszczadzkiej eskapady to fascynujący przejazd gondolą na górę Jawor. Była też możliwość wyjazdu na wieżę widokową. Obiad w Karczmie Jawor przy górnej stacji kolejki pozostawił niezapomniane wrażenia, z okien restauracji rozciąga się piękny widok na jezioro i wzgórza a dodatkowo ciekawe historie o Bieszczadach opowiedział pracownik karczmy.

- Po powrocie gondolą w dół wyjechaliśmy do Myczkowiec, gdzie udało nam się zwiedzić Ogród Biblijny z przewodnikiem i pospacerować w Parku Miniatur, słuchając z głośników informacji o tym miejscu, kościołach i cerkiewkach - wspomina kierowniczka wyprawy.

Dzięki dobrej organizacji uczestnicy znaleźli jeszcze czas by w drodze powrotnej odwiedzić „Bobolówkę” w Strachocinie – miejsce urodzenia świętego Andrzeja Boboli.

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto