Nasza Loteria

Prasówka 10.09.2023 z całego tygodnia w Gorlicach. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 3.09 do 9.09.2023
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 3.09 do 9.09.2023 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Gorlic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 3.09 a 9.09.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Pierwszy Powiatowy Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Przyszli strażacy bawili się i zdobywali umiejętności pracy zespołowej”?

Przegląd tygodnia: Gorlice, 10.09.2023. 3.09 - 9.09.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Pierwszy Powiatowy Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Przyszli strażacy bawili się i zdobywali umiejętności pracy zespołowej

Na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Parku Miejskiego w Gorlicach zorganizowano I Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Gorlickiego. Pierwsza edycja zlotu zgromadziła ponad 350 uczestników - młodych adeptów pożarnictwa ze wszystkich gmin powiatu gorlickiego wraz z opiekunami i obsługą. Gościnnie wystąpili także przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu krakowskiego i tarnowskiego.

📢 40-latek z Wójtowej stracił 38 tysięcy złotych. Dał się nabrać rzekomemu pracownikowi banku, który okazał się oszustem

Do Komendy Powiatowej Policji zgłosił się mieszkaniec powiatu gorlickiego, który został oszukany „na pracownika banku”. 40-letni mężczyzna stracił ponad 38 tys. złotych.

📢 W Gorlicach powstanie kryte lodowisko. Pierwsza ślizgawka w nowych warunkach już w najbliższym sezonie zimowym

Ruszyły prace na gorlickim lodowisku. Plac budowy został już przekazany wykonawcy – gorlickiej firmie Hażbud. Na terenie obiektu złożony został już materiał do docieplenia ścian budynku GORTOR. Zostanie on wyremontowany i poddany termomodernizacji. To tam rozpoczęły się już pierwsze prace związane z remontem dachu. Miasto ma rozliczyć dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do końca lutego przyszłego roku.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 10.09.2023: 3.09-9.09.2023 Gorlice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Gorlicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 40 miejsc w żłobku i 25 w przedszkolu w Sędziszowej. Gmina rozbudowała placówkę i ogłosiła nabór. Zostało już niewiele wolnych miejsc

W Sędziszowej w gminie Bobowa trwa rozbudowa żłobka gminnego. Od 15 października będzie już mogło z niego korzystać nie dwadzieścioro, a czterdzieścioro dzieci. Dodatkowo w tym samym budynku gminnym powstaje 25-osobowy oddział przedszkolny. Jak bardzo ta inwestycja jest potrzebna, świadczy choćby fakt, że po pierwszym tygodniu prowadzonego naboru, zarówno do przedszkola, jak i żłobka, zostało wolnych zaledwie kilka miejsc.

📢 KW Nowa Lewica zarejestrował swoją listę kandydatów do Sejmu w okręgu. Jedynką twarz sądeckiego KOD-u Edward Ucherski

Komitet Wyborczy Nowa Lewica jako ostatni zarejestrował w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Nowym Sączu listę 13 kandydatów do Sejmu w okręgu wyborczym nr 14. Kto, oprócz przewodniczącego Komitetu Obrony Demokracji w Nowym Sączu Edwarda Ucherskiego, znalazł się na liście?

📢 Tu wesele urządziła Ewa Wachowicz. Wyjątkowe wnętrza i piękne widoki. Zamek w Przegorzałach to jedno z niezwykłych miejsc na mapie Krakowa

To była królewska zabawa! Ewa Wachowicz wyprawiła wesele w zamku w Przegorzałach, który obecnie nosi nazwę Zinar Castle. To jeden z najbardziej ekskluzywnych i ciekawych obiektów weselnych w okolicach Krakowa. Bogate wnętrza, piękne widoki i wspaniały klimat. To także kompleks budynków o bogatej i zaskakującej historii Zobaczcie miejsce, w którym Ewa Wachowicz z mężem Sławomirem Kowalewskim i zaproszonymi gośćmi bawiła się do białego rana. Mamy zdjęcia!

📢 Nauczyciel przedszkola, sprzedawca, kierowca, szwaczka - oni znajdą pracę w Gorlickiem. Sprawdźcie, kto jeszcze?

Prosimy o każdorazowe sprawdzenie aktualności ofert pracy u doradców klienta w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gorlicach, ul. Michalusa 18 (I piętro), tel. 18 353-55-20 oraz na stronie internetowej www.oferty.praca.gov.pl

📢 Dni Huculskie w Regietowie będą równocześnie szóstą odsłoną Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej

Dni Huculskie przyciągną do Regietowa rzesze miłośników tej wyjątkowej rasy. Przez trzy dni od 15 do 17 września stadnina koni huculskich „Gładyszów” w Regietowie będzie miejsce pełnym atrakcji. Podczas tegorocznej imprezy odbędą się również VI Mistrzostwa Polski Koni Rasy Huculskiej.

📢 Przed Majsternią Karpat w Sękowej odbyło się Narodowe Czytanie powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja, która odbywa się pod patronatem pary prezydenckiej. Jak co roku Sękowa włącza się w tę akcję. Zainicjował ją w 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski. Łatwo zatem obliczyć, że w tym roku przypada już 12 jej odsłona.

📢 Trzecia Droga zarejestrowała swoją listę kandydatów do Sejmu w okręgu. Jedynką posłanka Urszula Nowogórska

Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga PSL-PL 2050 Szymona Hołowni zarejestrował w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Nowym Sączu listę 20 kandydatów do Sejmu w okręgu wyborczym nr 14. Kto, oprócz aktualnie sprawującej mandat poselski Urszuli Nowogórskiej, znalazł się na liście?

📢 Miasto ogłosiło przetarg na remont 85-metrowego odcinka ulicy Bardiowskiej. Wykonawca ma na realizację prac siedem miesięcy

28 września upływa termin składania ofert na przebudowę ulicy Bardiowskiej, a właściwie jej krótkiego bo 85-metrowego odcinka od ul. 11 Listopada do postoju taksówek i drogi wyjazdowej z dworca - również ul. Bardiowskiej. Firma, która wygra przetarg będzie miała na realizację inwestycji siedem miesięcy.

📢 Na naszych oczach znika niecka 45-letniego miejskiego kąpieliska. Otwarcie basenu w Gorlicach planowane jest na kolejne wakacje

Gorlice będą miały piękne i nowoczesne kąpielisko, którego mogliśmy jedynie pozazdrościć choćby mieszkańcom sąsiedniego Jasła. Trwają intensywne prace pierwszego etapu modernizacji obiektu. Z Polskiego Ładu miasto otrzymało na ten cel blisko 10 mln złotych.

📢 Sołtys z Woli Łużanskiej w swoich podniebnych wędrówkach dotarł do Moszczenicy

Piotr Szczerba, sołtys Woli Łużańskiej, radny gminy Łużna i strażak, lata motoparalotnią. Z góry zagląda w różne zakamarki nie tylko swojej wsi, ale całego powiatu. Tym razem postanowił sprawdzić, jak z ptasiej perspektywy prezentuje się Moszczenica. Sołtys z Woli nie tylko sam ogląda świat z góry, ale też fotografuje, a zdjęciami dzieli się na swoim profilu społecznościowym.

📢 Gmina Moszczenica buduje blok komunalny, będzie mieć dwanaście mieszkań i ma stanąć w 15 miesięcy. Lokale będzie można wynająć

Piętnaście miesięcy na realizację będzie miała firma, która wygrała przetarg na budowę bloku komunalnego w Staszkówce. Już są wszystkie budowlane pozwolenia i na przełomie września i października lokalna firma rozpocznie prace. Przedsięwzięcie zostało przewidziane na zasadzie zaprojektuj-wybuduj. Blok ma być ekologiczny, a mieszkania w nim w większości przeznaczone na wynajem. Będzie ich w sumie 12 a część, te na parterze będą też mieć małe ogródki.

📢 Koalicja Obywatelska zaprezentowała w Nowym Sączu swoje listy wyborcze

Kampania wyborcza trwa, a partie prezentują swoje listy wyborcze. Na nowosądeckim rynku kandydatów do Sejmu w środowe popołudnie zaprezentowała również Koalicja Obywatelska. Listę poprowadzi Weronika Smarduch, a „dwójką” i „trójką” będą Piotr Lachowicz oraz Elżbieta Ruchała.

📢 Polska Jest Jedna zarejestrowała swoją listę kandydatów w okręgu. Jedynką prezydent Siemianowic Śląskich

Komitet Wyborczy Polska Jest Jedna jako pierwszy zarejestrował listę 20 kandydatów do Sejmu w okręgu wyborczym numer 14. Jedynką jest lider ugrupowania – Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich. Kim są pozostali kandydaci na posłów?

📢 Drogi w Kunkowej, Ropie, Izbach i Regietowie z dofinansowaniem ze środków powodziowych

Z dofinansowania, które odebrali samorządowcy z Gorlickiego uda się wyremontować drogę i przepust w Kunkowej, ale też w Izbach, Regietowie i Ropie. Do gmin i powiatów w Małopolsce, również do tych z Gorlickiego trafiły dzisiaj czeki z dofinansowaniem na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

📢 Asfaltowa nawierzchnia boiska przy Miejskim Zespole Szkół nr 5 zniknęła, teraz cieszy użytkowników, bo jest kolorowa i bezpieczna

Dzieci i młodzież, uczestnicy zajęć szkolnych klubów sportowych oraz mieszkańcy osiedla skorzystają z nowoczesnego i bezpiecznego obiektu przy Miejskim Zespole Szkół nr 5. W dniu rozpoczęcia tego roku szkolnego boisko zostało już oficjalnie oddanie we władanie nowym użytkownikom.

📢 Auta nawet za połowę ceny! Opel, skoda, renault i inne. Licytacje komornicze samochodów w Małopolsce i na Śląsku. Nowe oferty 6.09.2023

Sprawdziliśmy, jakie samochody zostaną wystawione na licytacje komornicze w woj. małopolskim i śląskim w najbliższych tygodniach. Poniższe auta zostały odebrane właścicielom za ich długi. Zebraliśmy najświeższe oferty. To może być świetna okazja do zakupu samochodu w niższej cenie!

📢 Do pierwszej klasy za rękę z Ignacym Łukasiewiczem. Naukę w miejskich szkołach podstawowych rozpoczęło 223 pierwszoklasistów

223 uczniów klas pierwszych rozpoczęło naukę w szkołach prowadzonych przez Urząd Miejski w Gorlicach. W miejskiej "piątce" i "szóstce" odbyło się już uroczyste pasowanie na ucznia. Pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej zostało 99 najmłodszych uczniów.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 16 lat
Wideo

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto