Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najkorzystniejsza oferta na przygotowanie projektu Laboratorium Światła została wybrana. Wykonawcę czeka spore wyzwanie

Halina Gajda
Halina Gajda
Koncepcja architektoniczna Laboratorium Miasta Światła
Koncepcja architektoniczna Laboratorium Miasta Światła Pracownia Nizio Design International/UM Gorlice
Władze miasta zdecydowały o wyborze najkorzystniejszej oferty na wykonanie dokumentacji projektowej związanej z planowaną budową Centrum Edukacji i Nauki – Laboratorium Światła. Do przetargu stanęło cztery firmy. Różnica cen pomiędzy najtańszą a najdroższą ofertą sięgnęła ponad 700 tysięcy złotych!

Już wiemy, czyja oferta związana z przygotowaniem dokumentacji projektowej na Laboratorium Światła została wybrana – to pracownia projektowa ze Słopnic Karola Bulandy. Zaproponowali, że za 468 630,00 zł przygotują wspomniany dokument.

od 16 lat

- Wykonawca nie podlega wykluczeniu z ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego i spełnia warunki udziału w postępowaniu, a złożona oferta spełnia wszystkie wymogi formalne i materialne wymagane w SWZ, została oceniona najwyżej w oparciu o kryteria oceny ofert określone w dokumentach zamówienia i nie podlega odrzuceniu – czytamy w uzasadnieniu.

Laboratorium Światła miałoby powstać na bazie kamienicy tuż przy postoju taksówek w rynku. Kwestia realizacji planów, to na razie przyszłość, aczkolwiek władze Gorlic po wielokroć zapowiadały, że będą ubiegały się o zewnętrze dofinansowanie przedsięwzięcia. Apetyt podsycił ostatni Festiwal Światła, podczas którego przez Park Miejski przetoczyło się tysiące ludzi. Kusiły i przyciągały świetlne iluminacje choćby na parkowych alejkach.

- W Mieście Światła, którym mianują się Gorlice, taka instalacja powinna być czynna przez cały sezon. Choćby po dwie godziny każdego wieczoru – komentowali gorliczanie.

Festiwal Światła w Gorlicach, 14 sierpnia 2023

Festiwal Światła w Gorlicach. Pokazy laserowe nad Sękówką za...

W planowanym Laboratorium, na wszystkich poziomach multimedialnych instalacji i ekspozycji, na wszystkich poziomach ma być światło. I to od samego wejścia. Koncepcja zakłada bowiem między innymi, że po wyjściu z klatki schodowej zwiedzający ujrzą silny, wąski promień, który ma zaintrygować, zachęcić do odnalezienia jego źródła, którym będzie instalacja poświęcona lampie naftowej i Łukasiewiczowi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto