Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gładyszów. Weekend pod znakiem V Lisowczykowych Harców – jubileuszowych zawodów łucznictwa konnego w Starej Cegielni

Halina Gajda
Halina Gajda
Włodzimierz Kario:sSerdecznie zapraszamy zawodników, miłośników jeździectwa i osoby, po prostu, chcące spróbować czegoś nowego na V Lisowczykowe Harce – jubileuszowe zawody łucznictwa konnego w Gładyszowie.
Włodzimierz Kario:sSerdecznie zapraszamy zawodników, miłośników jeździectwa i osoby, po prostu, chcące spróbować czegoś nowego na V Lisowczykowe Harce – jubileuszowe zawody łucznictwa konnego w Gładyszowie. fot. halina gajda
Od piątku (10 września) w Ośrodku Stara Cegielnia w Gładyszowie rozpoczynają się V Lisowczykowe Harce – jubileuszowe zawody łucznictwa konnego. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji w plenerze. Będzie coś dla jeźdźców, ale też sporo dla tych, którzy niekoniecznie chcą próbować swoich sił na grzbiecie konia z łukiem w ręku.

Włodzimierz Kario, właściciel Starej Cegielni zapowiada:

- W tym roku planujemy rozegranie wszystkich trzech konkurencji łuczniczych.Będą to kolejno tory Tower 90,polski i raid. Konkurencje będą rozgrywane w ramach Pucharu Polski w Torze Polskim oraz rankingu Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego. - Tradycyjnie prosimy, aby każdy zawodnik startował w stroju historycznym – dodaje.

Historyczne stroje są również mile widziane pośród publiczności. Za najciekawsze kreacje przewidziane są nagrody-niespodzianki.
Same zmagania zapowiadają się na zacięte, do Gładyszowa bowiem przyjadą mistrzowie świata i Europy w łucznictwie konnym oraz aktualny wicemistrz Polski.

Na tym nie koniec, bo w sobotę i niedzielęw trakcie trwania zawodów odbędzie się równolegle festyn „Z końmi przez wieki”. Wokół Starej Cegielni rozbije się obozowisko wczesnośredniowiecznych Słowian, będzie można obejrzeć pokazy szermierki, konne oraz sokolnicze. Mało tego, chętni będą mogli wziąć do ręki łuk, by samemu przekonać się, czy strzelanie z niego jest trudną, czy może łatwą sztuką. Nie zabraknie też pokazów tańców oraz pieśni z muzyką na żywo, przejażdżek bryczką albo i wierzchem oraz stoisk z rękodziełem. Do woli będzie można też zwiedzać stworzone przez organizatora muzeum jeździectwa i zaprzęgów konnych.

- Do tego zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie o historii huculszczyzny prowadzonego przez prof. Polskiej Akademii Nauk Włodzimierza Mędrzeckiego – zapowiada dalej.

Nad wszystko czujnym okiem ze swojej woliery będzie spoglądał myszołowiec Harris, który od stosunkowo niedawna towarzyszy Włodzimierzowi Kario w różnych jeździeckich pokazach.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto