Brązowy medal ME dla Karoliny Szczepańskiej

pod
Karolina Szczepańska przywiozła z Belgradu brązowy medal ME
Karolina Szczepańska przywiozła z Belgradu brązowy medal ME fot. archiwum
W Belgradzie odbyły się X Otwarte Mistrzostwa Europy - 10th European Open Kyokushin Championship. W mistrzostwach udział wzięła gorliczanka Karolina Szczepańska, która w kategorii juniorek 94-95 open wywalczyła brązowy medal. W drodze do podium wygrała dwie walki. Pierwszą z Węgierką Betiną Berger, a drugą z Violettą Sergeev'ą z Rosji.

- W mistrzostwach wzięło udział 216 zawodniczek i zawodników reprezentujących 17 państw: Austrię, Belgię, Bułgarię, Czarnogórę, Francję, Hiszpanię, Irlandię, Litwę, Polskę, Niemcy, Rosję,Rumunię,Ukrainę, Węgry, Wielką Brytanię, Włochy oraz Serbię - informuje Jan Szczepański, ojciec Karoliny.

Mistrzostwa zorganizowała Serbska Organizacja Karate z sensei Zarko Petkovicem na czele. - Podczas imprezy obecny był prezes IKO Kyoku-shinkaikan Kancho Shokei Matsui. Pierwszy raz w historii tej imprezy rywalizacja juniorów została rozegrana według zasad japońskich, tj. dopuszczających używanie wszystkich technik z pełną siłą. Początkowo zawodnicy mieli rywalizować w dwóch kategoriach kata oraz 13 kategoriach kumite, jednakże ostatecznie kategorie kumite juniorek zostały połączone. W turnieju wyraźnie dominowali zawodnicy Rosji oraz Rumunii - uzupełnia Szczepański.

Karolina w walce o finał zmierzyła się z Emote Kneting z Węgier. Regulaminowy czas tego pojedynku nie przyniósł rozstrzygnięcia i o losach walki zadecydowała dogrywka w której Karolina uległa swojej rywalce. Do kategorii juniorek 94-95 open zgłoszono 15 zawodniczek, a triumfatorką została Ulyana Grebenshikova z Rosji. Polskę reprezentowało 46 zawodników, zdobywając dla naszego kraju sześć medali.