MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Blisko 2,5 miliona złotych pochłonęły prace budowlane. Zakończyła się rozbudowa urzędu i przedszkola samorządowego w centrum Moszczenicy

Lech Klimek
Lech Klimek
Na wiosnę część działalności Urzędu Gminy Moszczenica będzie prowadzona w nowym budynku. Przedszkole również będzie wykorzystywać swoją nową powierzchnię
Na wiosnę część działalności Urzędu Gminy Moszczenica będzie prowadzona w nowym budynku. Przedszkole również będzie wykorzystywać swoją nową powierzchnię
Zakończyły się prace związane z rozbudową samorządowego przedszkola w Moszczenicy, dodatkowo o kilka nowych pomieszczeń wzbogaci się urząd gminy. Został jeszcze rezerwa powierzchni na poddaszu budynku. Z czasem będzie ja można pożytecznie wykorzystać.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Na parterze przedszkole dostało dodatkowe 150 metrów kwadratowych, a na pietrze znajdują się pomieszczenia dla Urzędu Stanu Cywilnego i administracji.

Będzie żłobek w Moszczenicy

- Po zakończeniu prac budowlanych uzyskanie pozwolenia na użytkowanie od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego - mówi Jerzy Wałęga, wójt gminy Moszczenica. - Powoli też staramy się gromadzić wyposażenie nowych pomieszczeń. To, co ważne to również fakt, że teraz główne wejście do urzędu znajdzie się w nowej części i tam również zainstalowane są urządzenie umożliwiające komunikację osobom niepełnosprawnym i starszym. To oczywiście podjazd i winda – dopowiada.

Rozbudowane przedszkole wzbogaciło się o dwie nowe sale, zaplecza sanitarnego, szatnię. Poprawi się też komunikacja wewnątrz budynku, a dzieci będą miały dedykowane im wyjście w stronę właśnie projektowanego placu zabaw. Nowy ciąg komunikacyjny będzie prowadził przez obecny gabinet szefowej przedszkola. Powstały również w nowej części pomieszczenia dedykowane żłobkowi.

- Może uda się je doposażyć z pomocą dofinansowania z programu Maluch - relacjonuje wójt.

Podjęcie tej inwestycji to pokłosie aplikacji do z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przetarg na prace związane z rozbudową wygrała lokalna firma Antex.

- Mieliśmy na te prace 2 411 501 złotych, a wykonawca zgodził się zaprojektować i wykonać to czego oczekiwaliśmy za 2 374 515 złotych – dodaje Jerzy Wałęga.

Zwieńczeniem wszystkich prac jest nowy dach, jednolity dla obydwu części nowego, powiększonego dzielonego przez urząd i przedszkole budynku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto