Wspólnie z rodzicami i wolontariuszami, którzy aktywnie włączyli się w realizację działań, dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną i nierzadko dodatkowymi zaburzeniami w rozwoju, mogło aktywnie i przyjemnie spędzić czas wolny, usprawnić zaburzone funkcje psychofizyczne oraz rozwinąć samodzielność i zaradność.
- Jeszcze na wakacjach – uczniowie SOSW w Kobylance i ich rodzice – dzięki finansowemu wsparciu Fundacji PZU, aktywnie uczęszczali na hipoterapię w Stadninie Koni „Galopada” w Kobylance, gdzie nie tylko doskonalili swoje umiejętności jeździeckie, ale pogłębiali rodzinne i społeczne relacje tak bardzo zdegradowane przez izolację związaną z pandemią - komentuje Joanna Mliczek, dyrektorka SOS-W w Kobylance.
Potem odbywały się zajęcia z instruktorem na krytej pływalni w Gorlicach, które były doskonałą okazją do usprawnienia, rehabilitacji, ale też przełamywania barier związanych nie tylko z niepełnosprawnością, ale i tych dotyczących akceptacji osób z niepełnosprawnościami w środowisku lokalnym.
- W działaniach projektowych nie zabrakło też przyjemności i zabawy - dodaje dyrektorka. Młodzież i dzieci wspólnie z rodzicami i opiekunami przyjemnie spędzili czas w kinie i na warsztatach fotograficznych, których bezpośrednim efektem są wspaniałe zdjęcia. Dla zdrowia i dobrego samopoczucia uczestniczyli także w sesjach w grocie solnej w Wapiennem - kończy.
iPolitycznie - Dominik Tarczyński - skrót 3
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?