MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Z gorlickiego stadionu zniknie jeden z ostatnich reliktów przeszłości. Żużlowa bieżnia zostanie zastąpiona nowoczesną i bezpieczną

Lech Klimek
Lech Klimek
Z gorlickiego stadionu zniknie jeden z ostatnich reliktów przeszłości. Żużlowa bieżnia zostanie zastąpiona nowoczesną i bezpieczną
Z gorlickiego stadionu zniknie jeden z ostatnich reliktów przeszłości. Żużlowa bieżnia zostanie zastąpiona nowoczesną i bezpieczną
Znane są ju z wszystkie przetargowe rozstrzygnięcia dotyczące kolejnych inwestycji na obiektach sportowych w Gorlicach. Już niedługo zniknie ze stadionu bieżnia, na której rozgrywanie jakichkolwiek zawodów to nie tylko wstyd, ale również ryzyko poważnych kontuzji. Zmiany na stadionie to również budowa nowej trybuny dla kibiców przyjezdnych drużyn.

Gorlicki stadion już przeszedł sporą metamorfozę za sprawą wymiany ogrodzenia. Szpecące okolicę betonowe elementy zostały wymienione na płot z nowoczesnych i prześwitujących paneli. Teraz nadszedł czas na zmiany wewnątrz.

Zmiana namacalna dla miłośników piłki

Ważnym elementem nowej stadionowy odsłony będzie trybuna dla przyjezdnych widzów. W miejscu poprzedniej trybuny zostało zdemontowane ogrodzenie, natomiast na miejscu skarpy pozostały elementy betonowe z ławkami drewnianymi.

- Ławki dla widzów zbudowane są z siedzisk z desek. Są w złym stanie technicznym. Deski są wypaczone, nierówne, ponieważ nie były zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych. Beton wymaga renowacji i poprawy wizualnej. Miejsca siedzące wymagają wymiany na trybuny z krzesełkami plastikowymi – podaje Rafał Kukla, burmistrz Gorlic.

Miejsce, w którym ma powstać nowa trybuna dla kibiców - gości obecnie jest niezagospodarowane. Jest to istniejąca trawiasta skarpa, której korpus służy jako ciąg pieszy dla publiczności niedaleko przejścia z szatni na boisko i bocznej bramy na stadion.

- W dalszej części zlokalizowane są trybuny siedzące z plastikowymi krzesełkami. Teren przeznaczony pod trybunę nie koliduje z żadną siecią uzbrojenia terenu – mówi dalej burmistrz.

Profesjonalne bieganie na kilku torach

Na tym nie koniec, bo spore zmiany czekają bieżnię. Ma zostać niejako zbudowana na nowo, bo wraz ze skocznią do skoku w dal, rzutni do pchnięcia kulą oraz rzutni do rzutu młotem.

Bieżnie mają być z prawdziwego zdarzenia: pierwsza, sześciotorowa, czterystumetrowa o nawierzchni poliuretanowej wraz z malowaniem. Projekt przewiduje również bieżnie o ośmiu torach i długości stu metrów oraz jeszcze jedną ze skocznią w dal i trójskoku.

Przetarg został ogłoszony w trybie zaprojektuj-wybuduj. Z racji zakresu planowanej modernizacji, wykonawca będzie musiał dopełnić wszelkich uzgodnień, również tych związanych przebudową sieci medialnych.

Ta część inwestycyjnych planów została powierzona firmie z Krynicy, która w swojej ofercie zobowiązał się, że wykona prace na stadionie za 4 391 100 złotych

Zmiany na dachu hali i w basenie

Druga, równie ważna część przewidywanych inwestycji, to hala OSIR, a konkretnie dach na wspomnianym budynku, który ma zostać wyremontowany, ale też zaopatrzony w system fotowoltaiczny. T zwycięzcą okazał się Zakład Usługowo Produkcyjno Handlowy Hażbud. Ta firma nie miała w tym przetargu konkurencji a za remont dachu i budowę instalacji fotowoltaicznej na nim zażądała 1 209 090 złotych. Podobnie było z trzecim rozstrzygnięciem, gdzie w grę wchodziły prace na terenie odkrytego basenu. Zwyciężył lokalny wykonawca Otech i wykona swoje zobowiązanie za 6 494 400 złotych.

- Umowy z wykonawcami tych inwestycji zostały podpisane i teraz już od nich zależy tempo wykonywanych prac- podkreśla Łukasz Bałajewicz, zastępca burmistrza Gorlic. - Proszę pamiętać, że wszystkie te inwestycje są, w systemie zaprojektuj i wybuduj tak więc od tego jak szybko będą przebiegać prace wstępne, zależeć będzie końcowy efekt – dodaje.

Wykonawcy mają na wykonanie swoich prac 18 miesięcy od momentu podpisania umów z miastem.

Sezon rowerowy już niedługo! Jaki rower wybrać?

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Z gorlickiego stadionu zniknie jeden z ostatnich reliktów przeszłości. Żużlowa bieżnia zostanie zastąpiona nowoczesną i bezpieczną - Gazeta Krakowska

Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto