Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wysowa. Luzowania obostrzeń ciąg dalszy. W Wysowej Zdroju na nowo działa spa. To propozycja dla tych, którzy nie mają pomysłu na weekend

Halina Gajda
Halina Gajda
W Uzdrowisku Wysowa po przerwie związane z pandemicznymi restrykcjami zaczyna działalność spa
W Uzdrowisku Wysowa po przerwie związane z pandemicznymi restrykcjami zaczyna działalność spa fot. archiwum Uzdrowiska Wysowa
Ci, którzy nie mają pomysłu na to, co zrobić z dalszą częścią długiego weekendu powinni zajrzeć do Wysowej Zdroju. Nie trzeba stać w korkach ani spędzać wielu godzin w samochodzie. Z parkowaniem też nie powinno być kłopotu, bo przy Biawenie miejsca jest sporo. Na terenie SPA są trzy sauny, jacuzzi zewnętrzne i wewnętrzne oraz basen z hydromasażami.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Basen, jacuzzi to jedno, ale chyba największe wrażenie robią w Wysowej seanse z saunamistrzem. To tak naprawdę widowisko. Wszystko za sprawą wspomnianego ręcznika i wachlarza, zapachów, wszechogarniającego ciepła.
Na początek mistrz ceremonii „wietrzy saunę”, czyli wykonuje takie ruchy ręcznikiem, które mają przemieszać powietrze. Saunamistrz polewa piec parowy zimną wodą i umieszcza na nim lodowe aromatyczne kule. Może być w nich mentol, sosna, cedr, lawenda. Antydepresyjnie działają cytrusy, jako afrodyzjak można zastosować truskawkę. Lodowe kule topią się, parują i oddają do otoczenia ów aromat. Powietrze przepełnione jest aromatem, który saunowicze mogą chłonąć całym ciałem.

- Ciepło aktywizuje układ krążenia, rozszerzają się naczynia krwionośne, serce zaczyna szybciej bić. Lepsze ukrwienie całego organizmu daje nam energię, a równocześnie odpręża – objaśnia Borys Maślej, saunamistrz w Biawenie.

Dwadzieścia tysięcy butelek Wysowianki schodzi każdej godziny z nowej taśmy produkcyjnej w rozlewni w Wysowej-Zdroju. To dwa razy więcej, niż choćby przed rokiem

W Uzdrowisku Wysowa działa nowa linia rozlewnicza. Zjeżdża z...

Dodatkowym atutem działania saun jest wzmocnienie odporności co ma szczególne znaczenie w okresie jesienno-wiosennym kiedy zapadamy na różne infekcje. Rozgrzanie sprzyja produkcji endorfin, czyli hormonów szczęścia.
Po pobycie w saunie trzeba koniecznie schłodzić ciało. Dzięki ciepłu jest ono pobudzone, a zimno pozwoli obkurczyć naczynia krwionośne, uspokoić pracę serca, skóra przestanie się nadmiernie pocić, ustabilizuje się temperatura, przez co poczujemy się wypoczęci i zrelaksowani. Finowie twierdzą, że sauna wydala gniew i wysusza żółć. I chyba coś w tym jest.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto