MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w szpitalu rehabilitacyjnym w Radziszowie. Zwiedzał nowy budynek i oglądał najnowocześniejsze wyposażenie

Barbara Ciryt
Barbara Ciryt
Prezydent Andrzej Duda wizytował Ośrodek Rehabilitacji i Diagnostyki Biometrycznej w Radziszowie
Prezydent Andrzej Duda wizytował Ośrodek Rehabilitacji i Diagnostyki Biometrycznej w Radziszowie Marek Borawski/KPRP
Nowy budynek Małopolskiego Centrum Rehabilitacji w Radziszowie oddany do użytku przed miesiącem odwiedził w środę 27 marca 2024 roku prezydent RP Andrzej Duda. Chwalił nowoczesny obiekt, sprzęt i wyposażenie. Prezydent zapoznał się z funkcjonowaniem Ośrodka Rehabilitacji i Diagnostyki Biometrycznej, jednego z najnowocześniejszych w Małopolsce.

Odwiedzony przez głowę państwa Ośrodek Rehabilitacji i Diagnostyki Biometrycznej należy do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika. Prace przy jego budowie zakończono w 2023 roku. Inwestycja kosztowała blisko 27 mln zł i pozwoli w znaczący sposób zwiększyć liczbę pacjentów przyjmowanych m.in. w poradniach rehabilitacyjnej i urazowo-ortopedycznej.

Budowa szpitala w błyskawicznym tempie

Andrzej Duda wskazywał, że to nowoczesny ośrodek, zbudowany w błyskawicznym tempie, w ciągu 1,5 roku. Podkreślał, że ten budynek razem z wyposażeniem został zrealizowany na najwyższym poziomie.

- Obiekt przeznaczony przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale też dla dorosłych, gdzie odbywa się diagnostyka biometryczna służąca rehabilitacji oraz zajęcia rehabilitacyjne, przywracające do sprawności zarówno tych, którzy mają niepełnosprawności wrodzone, jak i nabyte. Tutaj jest leczony, diagnozowany najnowocześniejszymi metodami dostępnymi na świecie. Jest tu specjalne laboratorium analizy ruchu, analizy chodu. Cieszę się ogromnie, że dzieci, młodzież i dorośli mogą tutaj z tak znakomitych możliwości skorzystać - mówił prezydent Andrzej Duda w Radziszowie.

Prezydent podkreślał ogromny wkład samorządu wojewódzkiego w realizację budowy tego ośrodka, ale także środków europejskich oraz przez rząd RP. Prezydent wskazywał, że w Małopolsce w ciągu ostatnich pięciu lat na ochronę zdrowia wydano 300 mln zł. Udało się wszystkie placówki wyprowadzić z trudnej sytuacji finansowej.

Ochrona zdrowia na najwyższym poziomie

- Takie nowoczesne centra, jak ten ośrodek, pokazują, że ochrona zdrowia może być w naszym kraju realizowana na najwyższym poziomie – podkreślił prezydent.

Zaznaczał jednocześnie, że jeśli w innych miejscach w Polsce - ale zaledwie kilku - są możliwości podobnej diagnostyki i leczenia, to w ośrodku w Radziszowie wszystkie świadczenia są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, więc dostęp do nich jest absolutnie powszechny.

Obok dyrekcji i personelu szpitala prezydentowi towarzyszyli: zastępca szefa KPRP Piotr Ćwik oraz marszałek małopolski Witold Kozłowski, wicestarosta krakowski Arkadiusz Wrzoszczyk. Na zakończenie wizyty wicestarosta podkreślił, że prezydent jest bardzo zainteresowany nowoczesną techniką i najwyższej jakości sprzętem.

Zastępca dyrektora Małopolskiego Centrum Rehabilitacji w Radziszowie Dorota Węglowska powiedziała nam, że prezydent oglądając Ośrodek Rehabilitacji i Diagnostyki Biometrycznej odwiedził m.in. sale rehabilitacji, gabinet hydroterapii, a spotkanie z kadrą kierowniczą szpitala było na sali analizy ruchu, gdzie odbywa diagnostyka biometryczna pacjentów, to jedno najnowocześniejszych miejsc w Małopolsce.

Andrzej Duda chwalił, że kadra w tym ośrodku jest znakomita. Poświęcił czas na rozmowy, a potem wspólne zdjęcia.

Radziszowski ośrodek rehabilitacyjny

Ośrodek Rehabilitacji i Diagnostyki Biometrycznej w Radziszowie jest częścią Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika i Małopolskiego Centrum Rehabilitacji w Radziszowie. Z ośrodka mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli m.in. po wypadkach i urazach, operacjach oraz z wadami ogólnorozwojowymi.

Budowa Ośrodka Rehabilitacji i Diagnostyki Biometrycznej, w ramach istniejącego już kompleksu Małopolskiego Centrum Rehabilitacji, rozpoczęła się we wrześniu 2022 roku, a inauguracja placówki odbyła się w lutym tego roku.

Koniec zerowego VAT na żywność! Ceny wzrosną?

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto