MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wielka gala Plebiscytu Medycznego HIPOKRATES 2022. Na Zamku Królewskim główne nagrody wręczył Minister Zdrowia Adam Niedzielski

Redakcja
Wideo
od 16 lat
Nagrodziliśmy zwycięzców tegorocznej edycji Plebiscytu Medycznego Hipokrates 2022 w całej Polsce. Nasi Czytelnicy wybrali najbardziej cenionych i lubianych pracowników służby zdrowia z całego kraju. Laureaci plebiscytu odebrali nagrody podczas gali, która odbyła się w przepięknych i gościnnych wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie. Zwycięzcy zgodnie mówili, że to ważne wyróżnienie i gest wdzięczności za ich pracę.

Uroczysta gala na Zamku Królewskim w Warszawie zwieńczyła trwający od połowy lipca wielki plebiscyt medyczny, w którym medyków nagrodzono najpierw w każdym mieście i powiecie w Polsce, później na szczeblu wojewódzkim, a następnie w ogólnopolskim finale. W piątek, 2 grudnia laureaci głównych tytułów odebrali statuetki i nagrody z rąk Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego oraz Doroty Kani, Redaktor Naczelnej i Członka Zarządu Polska Press Grupy.

Celem plebiscytu Hipokrates 2022 było docenienie i nagrodzenie tych pracowników ochrony zdrowia, którzy cieszą się największym uznaniem pacjentów, i to nie tylko za profesjonalizm w procesie leczenia, lecz także za kulturę osobistą i podejście do pacjenta. Wręczone nagrody są tylko skromną formą podziękowania za ich wysiłki.

Patronem ogólnopolskiej gali było Ministerstwo Zdrowia, a cały plebiscyt prowadzony był pod patronatem Narodowego Funduszu Zdrowia. Partnerem gali ogólnopolskiej było PZU Zdrowie S.A., a partnerem głównym całego plebiscytu była marka APTEO.

Gośćmi specjalnymi gali byli Minister Zdrowia Adam Niedzielski oraz Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak. Partnerów plebiscytu reprezentowali Andrzej Jaworski, prezes PZU Zdrowie S.A. oraz Katarzyna Iwaszkiewicz-Balsam, prezes Synoptis Pharma, właściciela marki APTEO.

Rekordowa edycja plebiscytu

Nasza akcja rozpoczęła się na początku lipca. W pierwszym etapie Czytelnicy dzienników regionalnych i Użytkownicy naszych serwisów internetowych zgłaszali do nagrody medyków, którzy ich zdaniem zasługują na wyróżnienie. Do połowy sierpnia do nagrody zostało nominowanych prawie 30 000 pracowników ochrony zdrowia z całej Polski.

W połowie sierpnia rozpoczęło się głosowanie, które trwało do początku listopada. Na lekarzy i innych pracowników ochrony zdrowia oddano łącznie ponad 1 340 000 głosów, a związane z plebiscytem artykuły w internecie odnotowały ponad 10 milionów odsłon.

W listopadzie w każdym województwie odbyły się regionalne gale plebiscytu, a 2 grudnia plebiscyt zakończyła ogólnopolska gala na Zamku Królewskim w Warszawie. W środę, 7 grudnia do dzienników regionalnych zostaną dołączone specjalne dodatki prezentujące laureatów plebiscytu.

Plebiscyt Medyczny HIPOKRATES

Głosowanie na lekarzy i innych pracowników ochrony zdrowia to jeden z najstarszych plebiscytów organizowanych przez dzienniki regionalne Polska Press Grupy. W niektórych regionach akcja prowadzona jest co roku od ponad 20 lat. W tym roku po raz pierwszy zakończył ją ogólnopolski finał, w którym wzięli udział zwycięzcy z każdego województwa w każdej kategorii plebiscytu.

Przedstawiamy Państwu pełną listę laureatów ogólnopolskiego finału plebiscytu, którzy odebrali nagrody podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie:

 • Lekarzem Pediatrą Roku 2022 Polski została dr Kamila Mielniczuk z Przychodni Gdańskiej w Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie). Drugie miejsce zajęła Agnieszka Bartnik ze Specjalistycznego Gabinetu Pediatrycznego Agnieszka Bartnik w Nowych Tłokach (woj. wielkopolskie), a trzecie Marta Wołoszyk ze Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni (woj. pomorskie)
 • Stomatologiem Roku 2022 Polski została dr Aleksandra Majchrzak z Centrum Stomatologii Estetycznej Estedentis z Myszkowa (woj. śląskie). Drugie miejsce to doktor Dominika Pancechowska-Olszewska z Poradni Stomatologicznej Lelkowo w Lewkowie (woj. warmińsko-mazurskie). Trzecie miejsce w Polsce w Kategorii Stomatolog Roku zajęła doktor Kinga Witek-Witkowska z kliniki Konstancin Clinic z Konstancina-Jeziornej (woj. mazowieckie).
 • Pielęgniarką Roku 2022 Polski została Alicja Wacławik ze Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju (województwo małopolskie). Drugie miejsce zajęła Agnieszka Pietrzyk-Kraska z Wojewódzkiego Szpital Specjalistycznego w Legnicy (woj. dolnośląskie). Na trzecim miejscu znalazł się pielęgniarz Albert Lewczuk z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie (woj. lubelskie).
 • Tytuł Przychodni Roku Polski otrzymały: Poradnie i Diagnostyka Meridian z Leszna. Drugie miejsce przypadło Fizjoterapia Artromed z Głogówka (woj. opolskie), a trzecie Przychodni Rodzinna AnMed z Nowego Miasta Lubawskiego (woj. warmińsko-mazurskie).
 • Ginekologiem Roku 2022 Polski została dr Monika Bator-Gregorczyk z Kilniki Bat-Med z Radomia (woj. mazowieckie). Drugie miejsce zajął dr n. med. Mikołaj Karmowski z Centrum Leczenia Endometriozy Medicus Clinic we Wrocławiu, (woj. dolnośląskie) a trzecie miejsce zajęła dr Agnieszka Fuchs ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (woj. małopolskie).
 • Chirurgiem Roku 2022 Polski został dr Adam Mol z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie (woj. małopolskie). Drugie miejsce to dr n. med. Krzysztof Karaś ze Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie, woj. wielkopolskie. Trzecie to z kolei dr n. med. Tomasz Sirek z Kliniki Chirurgii Plastycznej Dr Sirek MedCosmetic w Bielsku Białej (woj. śląskie).
 • Laryngologiem Roku 2022 Polski został dr Jacek Janczak, który prowadzi własny Gabinet Laryngologiczny Janczak Jacek w Gnieznie (woj. wielkopolskie). W tej kategorii na drugim miejscu uplasował się dr Michał Piętka z Centrum Medycznego INTER-MED (woj. śląskie), a na trzecim prof. dr hab. n. med. Artur Niedzielski z Kliniki Optimum w Warszawie (woj. mazowieckie).
 • Dermatologiem Roku 2022 Polski została dr Małgorzata Maj z Kliniki Dermatologicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie (woj. mazowieckie). Drugie miejsce zajęła prof. dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak z Kliniki Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (woj. łódzkie). Trzecie miejsce przypadło doktorowi Patrycjuszowi Purolowi z Poradni Specjalistycznej BOmedica w Przeźmierowie (woj. wielkopolskie).
 • Okulistą Roku 2022 Polski został dr n. med. Wojciech Gosławski z Gabinetu Okulistycznego Wojciech Gosławski z Kliniki okulistyki w Samodzielnym Publicznym Szpital Kliniczny Nr 2 w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie). Drugie miejsce to dr Tatiana Pokotycka z Gabinetu Okulityczno-optycznego lek. Med Tatiana Pokotycka w Sulęcinie (woj. lubuskie). Trzecie miejsce zajęła dr Marzanna Fabrykiewicz-Rogalska z 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie).
 • Kardiologiem Roku 2022 Polski został dr Szymon Jagodziński z Centrum Medycznego Gemini w Łasku (woj. łódzkie). Na drugim miejscu znalazł się prof. dr hab. n. med. Grzegorz Grześk ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie). Na trzecim miejscu natomiast znalazł się Mariusz Makowski z Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego, Rzeszów (woj. podkarpackie).
 • Ortopedą Roku 2022 Polski został dr n. med. Jerzy Jaworski z Małopolskiego szpitala ortopedyczno-rehabilitacyjnego im Profesora Bogusława Frańczuka w Krakowie (woj. małopolskie). Druga lokata przypadła Janowi Mikulskiemu z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskiego). Trzecia w plebiscycie została dr Monika Dejnowicz z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim, woj. lubuskie.
 • Położną Roku 2022 Polski została Izabella Pawłowska z Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Warszawie-Ochocie (woj. mazowieckie). Na miejscu drugim znalazła się Agnieszka Grobelak z Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłobucku (woj. śląskie), a na trzecim Sylwia Kowalska z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie).
 • Fizjoterapeutą Roku 2022 Polski została Pani Monika Chruściak, fizjoterapeutka Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie (woj. mazowieckie). Drugi był Karol Włodarczyk z niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej Medicus w Prabutach (woj. pomorskie), a trzecia Laura Handermander z poradni Artromed w Głogówku (woj. opolskie).
 • Ratownikiem Medycznym Roku 2022 Polski została Agnieszka Piechnik z Centrum medycznego Scanmed z Krakowa (woj. małopolskie). Drugie miejsce zajął Łukasz Krypel z Centrum Medycznego HCP Sp. z o.o. z Poznania (woj. wielkopolskie). Trzecie miejsce zajął Marcin Mańkowski – ratownik w Pogotowiu ratunkowym, Zielona Góra (woj. lubuskie).
 • Tytuł Szpitala Roku 2022 Polski otrzymuje Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie) – w imieniu szpitala nagrodę odebrał dyrektor placówki - Robert Lis. Drugą lokatę w tej kategorii otrzymał Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu (woj. podkarpackie) - nagrodę w imieniu instytucji odebrała dyrektor Barbara Stawarz. Trzecie miejsce zajął Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu. Nagrodę odebrała pani Kornelia Cieśla.
 • Lekarzem Rodzinnym i Podstawowej opieki zdrowotnej Roku 2022 Polski został dr Włodzimierz Karpiński z Przychodni Medycyny Rodzinnej KAWMED w Budzisławiu Kościelnym (woj. wielkopolskie). Drugie miejsce w tej kategorii zajął dr Piotr Koziński z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Eskulap w Kutnie (woj. łódzkie). Trzecie miejsce w Polsce w kategorii Lekarz Rodzinny i POZ przypadło dr Barbarze Świąder-Skrzydło z Mojej Przyjaznej Poradni w Brzeszczach (woj. małopolskie).

Wręczono także Specjalną Nagrodę Ministra Zdrowia za wkład w reformę związaną z opieką psychologiczną. Otrzymała ją dr Aleksandra Lewandowska z rąk ministra Andrzeja Niedzielskiego.

- Jestem zaszczycony i szczęśliwy, że mogę wręczyć Pani doktor tę nagrodę, bo ona jest ważnym wyróżnieniem, które dokumentuje ogromny wkład w zmiany które zachodzą w tym zakresie i które staramy się wprowadzać - mówił minister.

Na co dzień dr Aleksandra Lewandowska jest Ordynatorką Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci, Kierownikiem Poradni Zdrowia Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży, w Łodzi.

Patronem ogólnopolskiej gali plebiscytu
jest Ministerstwo Zdrowia

Plebiscyt jest prowadzony pod patronatem
Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia

Partner główny plebiscytu

Partner ogólnopolskiej gali

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto