Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawska wyprawa młodych podróżników z Brzany. Przez dwa dni poznawali stolicę

OPRAC.:
Lech Klimek
Lech Klimek
Warszawska wyprawa młodych podróżników z Brzany
Warszawska wyprawa młodych podróżników z Brzany SP Brzana
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Brzanie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz burmistrza Bobowej. Uczniom towarzyszyli czwórka opiekunów, Ewa Wojtarowicz, Beata Myśliwiec, Katarzyna Sowa oraz Katarzyna Semla-Oratowska.

FLESZ - Rynek gier mobilnych rośnie w siłę. Powód? Pandemia

od 16 lat

Wyprawa rozpoczęła się o 2,30 w nocy, a gdy dotarli do miejsca docelowego, zgodnie z planem wycieczki, rozpoczęli zwiedzanie Starego Miasta razem z panią przewodnik, która dzieliła się z nami ciekawostkami o Warszawie. Kolejno punkty wycieczkowej marszruty Zamek Królewski, kiedyś siedziba królów i polskiego parlamentu, całkowicie zniszczony i wysadzony w powietrze, dziś ponownie zachwyca swoimi wnętrzami.

Plac Zamkowy, gdzie uczniowie z Brzany wysłuchaliśmy historii dotyczącej Kolumny Zygmunta, odwiedzili również katedrę św. Jana Chrzciciela, Rynek Starego Miasta i Barbakan.

Centrum Nauki Kopernik, czyli interaktywny kompleks edukacyjny to kolejny punkt programu. To uczestnicy wycieczki mogli nie tylko podziwiać przez szklaną szybę eksponaty, ale wypróbować i samodzielnie zrozumieć jego działanie. Największe zainteresowanie wzbudziła Strefa Eksperymentowania, w której z bliska można było zaobserwować różne zjawiska fizyczne, a także lepiej poznać swoje zmysły.

Drugi dzień wycieczki rozpoczęli od zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Wyjątkowe miejsce, które pomaga zrozumieć współczesną Warszawę. Spacerując po granitowym bruku, wśród gruzów zniszczonej stolicy wysłuchali opowieści powstańców, oglądali powstańcze pamiątki oraz zobaczyliśmy z lotu ptaka zrównaną z ziemią Warszawę na filmie „Miasto Ruin”. Następnie przejechali do Wilanowa i tam spacerując po ogrodzie, podziwiali pałac, barokową perełkę miasta, XVII- wieczny zegar słoneczny oraz stylowe rzeźby, piękne postacie, zwierzęta, rośliny o fantazyjnych kształtach.

Kolejnym punktem były Łazienki Królewskie, czyli rozległy park z ukrytą letnią rezydencją ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto