Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Bieczu działa dzisiaj mobilny punkt ZUS w którym można złożyć wniosek o 300 plus

Lech Klimek
Lech Klimek
Świadczenie z programu „Dobry Start” jest zwolnione z opodatkowania i nie podlega egzekucji komorniczej.
Świadczenie z programu „Dobry Start” jest zwolnione z opodatkowania i nie podlega egzekucji komorniczej. PIXABAY
W województwie małopolskim ZUS wypłacił dotychczas przeszło 9,2 mln złotych, w ramach programu „Dobry Start”. Świadczenie trafiło do niemal 31 tys. rodzin w regionie. W całym kraju liczba przekazanych świadczeń to niemal 800 tys. na łączną kwotę prawie 240 mln złotych.

FLESZ - Program “Dobry Start”. ZUS przelał 30 mln zł

od 16 lat

Wnioski o świadczenie można składać wyłącznie przez bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i portal Emp@tia.

- Wsparcie będzie wypłacane tylko na rachunek bankowy, dlatego bardzo ważne jest, by przekazać go we wniosku - mówi Anna Szaniawska, regionalny rzecznik ZUS w województwie małopolskim.

Świadczenie z programu „Dobry Start” przysługuje w wysokości 300 zł, raz w roku, na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Obecnie wsparcie otrzymuje ok. 4,5 mln dzieci.

- Każda osoba, która złoży wniosek, także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia, znajdzie wszystkie informacje o nim i jego obsłudze na portalu PUE ZUS - informuje rzcznik. - To status obsługi, szczegółowe informacje o świadczeniu. Na portalu PUE ZUS będzie też korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie. Będą to choćby takie sprawy jak wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia - dopowiada.

ZUS obsługuje też specjalną infolinię. Pod numerem 22 290 22 02 można otrzymać informacje na temat świadczenia 300 plus. Konsultanci dostępni są od poniedziałku do piątku, w godz. 8-15. W wielu miejscach ZUS uruchamia mobilne punkty, w których każdy może skorzystać z pomocy pracowników przy składaniu wniosku. Dzisiaj taki właśnie punt działać będzie od godziny 9 do 13w budynku Poczty Polskiej w Bieczu przy ul. Kazimierza Wielkiego 9.

- Rodzice, którzy będą chcieli złożyć wniosek, muszą pamiętać o dowodzie osobistym- przypomina Anna Szaniawska. - Potrzebny będzie też numer PESEL dziecka i orzeczeniu o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20 roku życia i jest osobą niepełnosprawną - dodaje.

Nie należy też zapomnieć o nazwie i adresie szkoły, do której dziecko uczęszcza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto