Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W bieckiej bibliotece wspaniałe motyle czytały dzieciom, wszystko w ramach w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

OPRAC.:
Lech Klimek
Lech Klimek
Biblioteka wypełniła się czytającymi i słuchaczami
Biblioteka wypełniła się czytającymi i słuchaczami UM Biecz
W bieckiej bibliotece odbyło się spotkanie w ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom przebiegał pod hasłem „Książka jest jak ogród”. Jest to doroczne święto w ramach trwającej od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Jak co roku Biblioteka w Bieczu mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa i w związku z tym w sali spotkań odbyło się czytanie, na które zaproszone zostały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu oraz z Zespołu Szkół Podstawowych w Libuszy. Sala wernisażowa była wypełniona po brzegi uczniami oraz kolorowymi motylami.

Czytającymi „motylami” byli parlamentarzyści Elżbieta Zielińska, Jan Duda, Jakub Skrężyna, dyrektor biura poselskiego Jagny Marczułajtis-Walczak, Mirosław Wędrychowicz, burmistrz Biecza, Grzegorz Nosal, przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu, Jan Szkaradek sekretarz Gminy Biecz, Jadwiga Szara, dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzeszynie, Justyna Bieniek reprezentująca nieobecną Jadwigę Białoń dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieczu, Elżbieta Knapik, dyrektor Biblioteki Biecz, Paulina Pyznar, która przygotowała scenariusz wydarzenia oraz motylkową scenografię.

Podczas spotkania odczytano również bardzo ciepłe słowa, które skierowała do uczestników w liście Urszula Nowogórska, posłanka na sejm Czytanie rozpoczęto Lokomotywą Juliana Tuwima, następnie nasi goście mierzyli się z fragmentami książki Wojciecha Cesarza oraz Katarzyny Terechowicz zatytułowanej Zapiski wrednego kota. Spotkanie akcentem muzycznym zakończył Miłosz Cieśla, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu.

Po występach nastąpił czas na przemówienia, podziękowania, gratulacje, upominki i słodycze dla dzieci oraz książki dla biblioteki.

Urszula Karasińska w „Gorlickich ulicach – takich je pamiętamy", tym razem o historiach gorliczan i ich domach z naszego deptaka

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto