Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uście Gorlickie. Gmina ma czas do końca listopada przyszłego roku, na prace naprawcze w Parku Wodnym w Wysowej-Zdroju

Halina Gajda
Halina Gajda
Tak było na otwarciu Parku Wodnego we wrześniu 2012 roku. Obiekt jest nieczynny z powodów technicznych od maja 2019. Na ponowne uruchomienie go, przyjdzie jeszcze poczekać
Tak było na otwarciu Parku Wodnego we wrześniu 2012 roku. Obiekt jest nieczynny z powodów technicznych od maja 2019. Na ponowne uruchomienie go, przyjdzie jeszcze poczekać halina gajda
Ponad rok ma gmina Uście Gorlickie na usunięcie usterek w Parku Wodnym w Wysowej. Taki długi czas wynika przede wszystkim z zakresu koniecznych do wykonania prac.

Historia z basenem w Wysowej wydaje się nie mieć końca, choć po ponad trzech latach od zamknięcia budynku, można z umiarkowanym optymizmem powiedzieć, że w ciemnym tunelu pojawiło się światełko, a konkretnie ekspertyza, która na niemal dwustu stronach, krok po kroku określa, co trzeba zrobić, by Park na nowo mógł działać.

Długa lista prac do wykonania

Lektura nie jest łatwa, a dla laika – mało zrozumiała z racji mnogości technicznego języka. Jakby jednak nie patrzeć, nie są to małe usterki. W planie koniecznych robót zaplanowane jest między innymi wykonanie stalowych kratownic, które odciążą dźwigary, podparcie stropu, nad parterem, wymiana pokrycia w części dachu i montaż słupów stalowych w podpiwniczeniu. Na tym nie koniec, bo do wyżej wymienionych dochodzi jeszcze najpierw usunięcie, a później ponowne wykonanie niektórych ścianek działowych, wykonanie podciągu dla płyty stropu nad piętrem, wykonanie termoizolacji ścian zewnętrznych. Lista jest znacznie dłuższa, co ma swoje odzwierciedlenie w terminie, który Powiatowi Inspektorat Nadzoru Budowlanego dał gminie na wykonanie prac – 30 listopada 2023!

Aleksander Górski, szef PINB nie miał również wątpliwości w innej kwestii.

- Zakazuję użytkowania budynku do czasu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości – czytamy.

Gmina musi ogłosić teraz przetarg i wyłonić wykonawcę. Przygotowanie zajmie trochę czasu. Plusem jest to, że prace w większości dotyczą wnętrza, więc aura nie będzie aż tak istota. Znacznie większe znaczenie będzie miał natomiast wynik przetargu, a konkretnie jego koszt.

- Z programu Polski Ład dostaliśmy dofinansowanie w wysokości 3,5 mln złotych – wylicza Zbigniew Ludwin, wójt gminy.

Milion do miliona na basenowy budżet

Wcześniej uściański samorząd dostał dotację z tak zwanej tarczy górskiej. Była to kwota około 1,6 mln złotych właśnie z przeznaczeniem na roboty w Parku Wodnym. Mają nadzieję, że wystarczy. Ten czas, który gmina dostała na wykonanie napraw powinien wystarczyć pod warunkiem, że uda się szybko wyłonić wykonawcę. Później trzeba będzie jeszcze na nowo wykonać wszystkie przewidziane prawem odbiory, m.in. sanitarne, p.pożarowe.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu Adam Michcik jak oddać ważny głos - na region

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto