Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jankowej z wizytą w Wiosce Naukowej w Wielogłowach. To miejsce inspiruje do rozwijania swoich umiejętności

OPRAC.:
Lech Klimek
Lech Klimek
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jankowej z wizytą w Wiosce Naukowej w Wielogłowach
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jankowej z wizytą w Wiosce Naukowej w Wielogłowach Nasza Bobowa
W ramach projektu „Eko-Świadomi Młodzi Obywatele Małopolski” uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w akcji „Sprzątamy dla Sądecczyzny”.

Pod opieką wychowawców grupy klasowe wyruszyły, aby oczyścić teren naszej pięknej miejscowości ze śmieci. Wszyscy bardzo chętnie i z zaangażowaniem włączyli się do akcji. Za solidną pracę zdobyli I nagrodę w formie vouchera na zajęcia w Naukowej Wiosce w Wielogłowach.

Twórcy Naukowej Wioski tak opisują ja na swoje internetowej stronie:

To miejsce, gdzie każdy pomysł znajdzie swoje rozwiązanie, a priorytetem będzie praca zespołowa. Miejsce tworzone z myślą o każdym młodym człowieku zainteresowanym nowymi technologiami oraz, który z chęcią będzie zdobywać i rozszerzać swoją wiedzę poprzez praktykę i doświadczenia.

To miejsce, gdzie młodzi ludzie robią swoje pierwsze naukowe kroki, powstało w starym biurowcu jednej z lokalnych nowosądeckich firm. Jedno jest pewne, takiego właśnie miejsca brakuje w naszym powiecie a trwający jeszcze rok łukasiewiczowski mógł być szansa na takie właśnie działania.

Piękna słoneczna pogoda, dobre humory i chęć poznania czegoś nowego towarzyszyły nam podczas wycieczki, która odbyła się 15 listopada. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na trzy grupy, które odbywały równolegle trzy rodzaje warsztatów.

Jednym z nich były zajęcia z informatyki, uczniowie mieli okazję poznać malutkie roboty – Ozoboty i je programować zgodnie z instrukcją, a następnie według własnego pomysłu.

Drugim rodzajem aktywności były zajęcia chemiczne „Wodór jako paliwo przyszłości”.

Rozpoczęły się od wprowadzenia teoretycznego. Uczniowie poznali właściwości, sposoby wytwarzania i magazynowania wodoru oraz wady i zalety stosowania wodoru jako paliwa. W drugiej części były zajęcia laboratoryjne – zobaczyli „miniaturowy” elektrolizer i produkowali wodór z wody. Trzecia grupa poznała życie i obyczaje owadów zapylających.

Prowadzący bardzo ciekawie opowiadał o tym, w jaki sposób zapylacze wykonują swoje zajęcia i jak ważna jest ich praca dla całego środowiska przyrodniczego. Aby zapewnić im, jak najlepsze warunki bytowe zbudowali dla nich budki – hotele, najpiękniejsze zabraliśmy do szkoły. W przerwie pomiędzy zajęciami zostali poczęstowani pysznymi drożdżówkami.

Zajęcia edukacyjne były ciekawe i emocjonujące. W dobrych nastrojach, z głowami wypełnionymi wiedzą wszyscy wrócili do szkoły.

od 12 latprzemoc
Wideo

Akcja cyberpolicji z Gdańska: podejrzani oszukali 300 osób

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto