Tygodniowy przegląd prasy 28.11.2021: Gorlice, 21.11-27.11.2021. Poznaj najważniejsze informacje z Gorlic

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 21.11 do 27.11.2021
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 21.11 do 27.11.2021 CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Gorlic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.11 a 27.11.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Głośne śluby w pandemii. Liczni goście na weselach celebrytów i sportowców ZDJĘCIA [27.11]”?

Przegląd tygodnia: Gorlice, 28.11.2021. 21.11 - 27.11.2021: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Głośne śluby w pandemii. Liczni goście na weselach celebrytów i sportowców ZDJĘCIA [27.11]

Przez kilka pierwszych miesięcy pandemii niewiele osób decydowało się na ślub, gdyż organizowanie wesel wiązało się z licznymi obostrzeniami. Tamy na dobre puściły w czasach, gdy pojawiły się szczepionki. Teraz, mimo że szaleje czwarta fala koronawirusa, mało kto rezygnuje z hucznych imprez. Śluby biorą też celebryci i sportowcy, chwaląc się zdjęciami z wesel w mediach społecznościowych. Są tacy, którzy zapraszają licznych gości, inni wolą kameralne klimaty. Obejrzyjcie zdjęcia ze ślubów i wesel znanych postaci show biznesu w galerii. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Sękowa. Pluszowy miś, najlepszy przyjaciel nie tylko maluchów. Kudłatym uszom powierzamy największe tajemnice [ZDJĘCIA]

Gdyby tłum na stadionie zapytać kto z nich nie miał pluszowego misia, najpewniej nie zobaczylibyśmy nikogo, kto podniósłby rękę. Bo pluszowego misia miał każdy i to właśnie ta zabawka była po wielokroć powiernikiem największych naszych tajemnic. Nie ma się więc co dziwić, że w kalendarzu świąt nietypowych mamy dzień Pluszowego Misia. W tym roku specjalną misiową uroczystość zorganizował m.in. Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej. Dzieci przyniosły swoich pluszowych przyjaciół, by opowiedzieć o nich.

📢 Krwiodawcy ziemi gorlickiej spotkali się na uroczystej gali w szymbarskim Kasztelu. Były odznaczenia i podziękowania za ich poświęcenie

Krwiodawcy ziemi gorlickiej spotkali się na uroczystej gali w szymbarskim Kasztelu z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa, które w 1972 roku Polski Czerwony Krzyż ustanowił doceniając w ten sposób zasługi honorowych dawców krwi

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 28.11.2021: 21.11-27.11.2021 Gorlice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Gorlicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Masz taki samochód? Nie sprzedawaj go! Oto TOP 10 modeli, które zyskują na wartości! Na liście Alfa Romeo, Audi i BMW

Na rynku samochodów używanych kupno pojazdu traktuje się jak inwestycję. Eksperci z zakresu rejestru historii samochodów carVertical przeanalizowali rynek motoryzacyjny i przygotowali listę 10 modeli samochodów, których wartość wzrasta. Jeśli posiadasz którykolwiek z tych modeli, zastanów się, zanim go sprzedasz.

📢 Gorlice. Kuba ma 17 lat. Historią choroby mógłby obdzielić kilku takich, jak on. Poznajcie historię chłopaka, któremu wspólnie musimy pomóc

Miała być nowa szkoła, nowi kumple, plany na przyszłość, wypady, a może nawet pierwsze miłości. A co jest? Różnie – jak zrobi się gorzej, jest szpitalna rzeczywistość, zamknięta sala, ludzie w maskach wokół. Gdy lepiej – pokój w domu i bliscy, gdy jeszcze lepiej – szkolna ławka i tak zwana normalność. A jak się kiedyś zrobi super – pojedzie na kurs gotowania do Nowego Sącza. Bo Kuba kuchnię kocha miłością wyjątkową. Jest tylko jedno małe „ale”. Żeby miał szansę na to „jeszcze lepiej” albo „super”, potrzeba mu bagatela pół miliona złotych.

📢 Niemal wszystkie łóżka covidowe w gorlickim szpitalu są zajęte. Mniej chorych jest w Sączu, Limonowej i Krynicy

Garść optymizmu, ale za to czara goryczy, troski i obawy o kolejne tygodnie walki z koronawirusem na naszym gorlickim podwórku. Tak krótko można by podsumować dane, które padły z ust tych, którzy na co dzień zajmują się dbaniem o zdrowie i życie gorliczan podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Gorlickiego.

📢 No promil - no problem - W Miejskim Zespole Szkół nr 5 podsumowano konkurs i wręczono nagrody

W Miejskim Zespole Szkół nr 5 odbyło się podsumowanie  konkursu plastycznego w ramach XIV edycji Kampanii Społecznej "No promil - no problem". Patronat honorowy nad kampanią objął Rafał Kukla burmistrz miasta Gorlice.
W imieniu Burmistrza nagrody wręczał kierownik Wydziału Oświaty Kultury i Promocji Wojciech Zapłata.

📢 Gorlice. Najnowszy pakiet ofert pracy z lokalnego pośredniaka. Firmy z powiatu mają wakat na 20 stanowiskach [Przegląd 26.11.2021]

Posimy o każdorazowe sprawdzenie aktualności ofert pracy u doradców klienta w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gorlicach, ul. Michalusa 18 (I piętro), tel. 18 353-55-20, e-mail: [email protected]

📢 To była wyjątkowa lekcja dla wszystkich uczniów i nauczycieli z Brzany. Próbna ewakuacja i spotkanie z policją

W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Brzanie odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku zagrożenia spowodowanego pożarem. Po godzinie 10, po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami, stosując się do wytycznych zawartych w „Procedurze ewakuacji” przedostali się drogami ewakuacyjnymi do miejsca zbiórki, którym jest boisko szkolne.

📢 W Gorlicach już zaczyna być świątecznie. Na Rynku stanęła choinka

Szybko i sprawnie poszło ustawianie choinki na gorlickim Rynku. Jest ogromna, do zamocowania w specjalnym otworze potrzebny był dźwig. Cała operacja trwała kilkanaście minut Teraz tylko pozostaje czekać na jej przystrojenie. Srebrny świerk był przeznaczony do wycinki, ma ponad dziesięć metrów wysokości. Ekipa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w tym roku po świąteczne drzewko musiała udać się do Dominikowic.

📢 Andrzejki 2021. TOP 10 przekąsek na imprezę andrzejkową [PRZEPISY]

Przekąski na imprezę. Andrzejki tuż-tuż. Zobacz TOP 10 przekąsek na imprezę andrzejkową naszych Czytelników. Przepisy na ogórki faszerowane, kęski z kurczaka, paszteciki czy tartaletki. Kliknijcie w galerię, zobaczcie nasze propozycje i zaskoczcie swoich gości.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kromer najlepszy w Polsce. W nagrodę uczniowie otrzymali sprzęt za 25000 złotych

Drużyna „Ekobohaterów z Kromera” pod opieką dr Magdaleny Semli-Kurzawy zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Ekobohaterzy, za przeprowadzenie na terenie naszego powiatu kampanii „Podążaj za śladem”.

📢 Łużniański Klub Seniora gościł minister Marlenę Maląg i wojewodę Łukasza Kmitę

Wizyta była krótka, ale obfita nie tylko w uśmiechy, ale również dobre informacje. Do Łużnej przyjechali zacni goście, Marlena Maląg, minister Rodziny i Polityki Społecznej, Barbara Bartuś, poseł na Sejm RP oraz Łukasz Kmita, wojewoda małopolski. Tak naprawdę ich wizyta miała jeden cel, spotkać się z członkami łużniańskiego Klubu Seniora. To miejsce szczególnie gościnne i przyjazne, bowiem tworzą go wyjątkowi ludzie.

📢 Tężnie w Gorlicach i Bobowej dostały dodatkowe dofinansowanie z budżetu Małopolski

Plan, który w tym roku zaczął wdrażać, zarząd województwa małopolskiego był w sumie prosty. Zbudować tężnie solankowe wszędzie tam, gdzie samorządy będą otwarte na takie inicjatywy. Od pomysłu do realizacji droga była krótka, tym bardziej że zarząd województwa wysupłał na ten cel 5 milionów, połowa w tym a reszta w przyszłym roku. Chętni mogli dostać maksymalnie po 250 000 złotych. Te inwestycje realizowane są w ramach programu Małopolskie tężnie solankowe.

📢 Krynica-Zdrój. Ogrody Żywiołów na Górze Parkowej otworzą się dla mieszkańców i turystów wiosną 2022 roku [ZDJĘCIA]

Postępują prace przy budowie Ogrodów Żywiołów na zboczu Góry Parkowej w Krynicy-Zdroju. Ponad pięciohektarowe miejsce wypoczynku i rekreacji ma nawiązywać do siły czterech żywiołów: wody, ognia, powietrza i ziemi. Atrakcja ma być oddana do użytku wiosną 2022 roku.

📢 Szalowska świątynia w finale prestiżowego konkursu promującego dobre praktyki związane z zabytkami

Wspaniały, barokowy drewniany kościół w Szalowej znalazł się w elitarnym gronie finalistów konkursu Zabytek Zadbany, który jest ogólnopolskim konkursem Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. Procedurę konkursową prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa. Konkurs stawia sobie za cel upowszechnianie najlepszych przykładów właściwego utrzymania i zagospodarowania obiektów.

📢 Kwiatonowice. Na warsztatach OKGG tym razem premiowana była cierpliwość i dokładność. Oto efekty [ZDJĘCIA]

Sztuka ma różne oblicza. Czasem trzeba coś stworzyć samemu, a innym razem po prostu znaleźć. Tak właśnie było na warsztatach Ośrodka Kultury Gminy Gorlice w Kwiatonowicach. Dzieciaki, młodzi plastycy mieli za zadanie stworzyć drapany obrazek. Tym razem punktowany był nie dobór kolorów, technika czy warsztat, ale cierpliwość i dokładność w zdrapywaniu powierzchni, która ów był pokryty. Wyszło fajnie.

📢 Prokuratura z Gorlic wywalczyła surowszą karę dla dręczyciela dwóch swoich kobiet

Skuteczna okazała się apelacja gorlickiej prokuratury, która nie godziła się, by 33-letni Daniel W. za dręczenie w latach 2015-2019 dwóch kolejnych partnerek dostał jedynie karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata próby. Po interwencji śledczych Sąd Apelacyjny w Krakowie skazał mieszkańca Gorlic na trzy lata i 2 miesiące bezwzględnej odsiadki. Przez 5 lat nie może się też kontaktować ze swoimi ofiarami. Ten wyrok jest prawomocny.

📢 Uście Gorlickie. Nowy posterunek czeka na wyposażenie. Mundurowi będą mieli do dyspozycji zupełnie nową siedzibę

Zakończyła się budowa nowego posterunku policji w Uściu Gorlickim. Trzeba go jeszcze wyposażyć w meble, sprzęt policyjny itp. Dopiero wtedy będą mogli tam wprowadzić się policjanci. To zupełnie nowy obiekt – stary został praktycznie wyburzony. Pochodził z 1974 roku i pierwotnie był to po prostu dom, który został zaadoptowany na potrzeby policji.

📢 [Gorlickie. Tauron planuje wyłączenia prądu w czterech miejscowościach. Przerwy w dostawie energii potrwają kilka godzin Przegląd 24.11.2021

Zakład energetyczny poinformował o zaplanowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej w powiecie gorlicki. Przypominamy: w razie zagrożenia lub poważnej awarii należy dzwonić na numer pogotowia energetycznego: 991.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

W Puszczy Białowieskiej utonęło 21 żubrów

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie